Tsugumi Ooba

Tsugumi OobaÖlüm Defteri 1 - Can Sıkıntısı yazarı
Yazar
9.0/10
7bin Kişi
29,6bin
Okunma
261
Beğeni
14,8bin
Görüntülenme

Hakkında

Tsugumi Ohba, (大場 つぐみ Ōba Tsugumi) 2003'ten 2006'ya kadar illüstratör Takeshi Obata ile yaklaşık 30 milyon kopya satan "Death Note" manga serisini yazmasıyla tanınan bir Japon manga yazarının takma adıdır. İkilinin ikinci dizisi olan Bakuman (2008–2012) da başarılı olarak yaklaşık 15 milyon kopya sattı. Ohba'nın gerçek kimliği sır gibi saklanmaktadır. Death Note baskılarının içerisindeki profilde, Ohba, dizinin ana karakterlerinden biri olan L'nin alışkanlığına benzer şekilde, çay fincanları toplayan ve dizlerini bir sandalyeye koyarak manga hikayeleri geliştiren biri olarak tanıtılır. Öte yandan, Tsugumi Ohba'nın, Hiroshi Gamo'nun takma adı olduğuna dair iddialar da vardır.
Tam adı:
Tsugumi Ohba, 大場 つぐみ [Ōba Tsugumi]
Unvan:
Japon Manga Yazarı, MangaKa
Doğum:
Tokyo, Japonya

Okurlar

261 okur beğendi.
29,6bin okur okudu.
127 okur okuyor.
3.345 okur okuyacak.
101 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Canımı çok yakmasına rağmen umursamıyormuş gibi yapmak zorunda olduğum anlardan nefret ediyorum..."
,, Bazen kabuğuna çekilip olacağına varmasını beklemen lazım. ,,
Reklam
Bu insanlara baktıkça... Dünyanın bu insanlar olmadan çok daha huzurlu olacağına inanıyorum.
Manga Tavsiyeleri
Arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır bu listeyi yapmak istiyordum, ancak laptopun anakartını bombardımanlara tuttuğum için kullanılabilir bir aygıt bulmak zor oldu. Çenem düşmeden konuya geçeyim. Öncelikle Manga nedir? Manga aslında Man ve Ga kelimelerinden oluşan ayrıca bir kelimedir. Anlamı ise "Rastgele Çizim"dir. Japonlara özgüdür.
"Bazen kabuğuna çekilip olacağına varmasını beklemen lazım.” (
Tsugumi Ooba
Tsugumi Ooba
)
Reklam
Manga, Anime Önerileri
-1
Death Note, Vol. 1: Boredom
Death Note, Vol. 1: Boredom
* (dizi, bitti) -2
Attack on Titan Vol.1
Attack on Titan Vol.1
* (dizi, bitti) -3
Erased, Vol. 1
Erased, Vol. 1
* (dizi, bitti) -4
Solo Leveling Vol.1
Solo Leveling Vol.1
* (animesi yeni yayınlanıyor, mangası bitti) -5

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
200 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Birçok insanın ilk mangasıdır. Pdf dosyasını açıyorsunuz, başlık bölümünü geçtikten sonra karşınıza şöyle bir diyalog çıkıyor : Shinigami 1 :Kahretsin Shinigami 2: 2 kafatası gene ben kazandım Shinigami 3: Nereye gidersen git, bu Shinigami dünyası çorak
Ölüm Defteri 1 - Can Sıkıntısı
Ölüm Defteri 1 - Can SıkıntısıTsugumi Ooba · Akılçelen Kitaplar · 20115,6bin okunma
200 syf.
10/10 puan verdi
·
29 saatte okudu
"Ölüm defterimi kaybettim."
"Kötü de olsalar insanları öldürmek doğru mu?" Death Note'un birçok insanın ilk animesi ya da mangası olduğunu düşünüyorum. Seri başlı başına manga dünyasına adını yazdırmış bir seri çünkü. Animesinden sonra mangasına başlamış olsam da sanki olayları bilmiyormuş gibi heyecanlıyım. Kimine göre olaylar Yagami Light'ın gökyüzünden düşen bir defteri almasıyla başlar. Bana göre Ryuk'un sıkılmasıyla hikaye başlıyor. Konusuna geçeyim, Yagami Light liseye giden okulunun en başarılısı olan bir öğrencidir. Her hareketiyle örnek bir öğrenci olan Light, bir gün Ölüm Meleği Ryuk'un bilerek düşürmüş olduğu defteri bulur. Bu bir Ölüm Defteri'dir. Defterde yazanlara göre deftere yazılan isim ölecektir. Tabi bunun şartları da vardır. Light ilk başta bunu bir oyun olarak düşünse de defteri denemeye karar verir ve aranan suçlulardan biriyle defteri test etmeye karar verir. Defterin çalıştığını ve yazdığı ismin öldüğünü görünce Light için yeni bir devir başlar. Adaletli bir dünya oluşturacağım düşüncesiyle, hapishanede ya da dışarıda ne kadar suçlu varsa hepsini defterine yazar. Bu kadar suçlunun ölmesi elbette polisin dikkatini çeker ve Kira adı verdikleri katilin bulunması için çalışmaya başlar. Bu çalışmaya hayalet gibi olan L adlı bir dedektif de katılır. Light'ın L'in yaptığı tuzaklara düşmesiyle akıl savaşı başlar. Değinmediğim çok ayrıntı var, ama spoiler olmaması ve zevki kaçmaması için belirtmedim. Umarım beğendiğiniz bir manga serisi olur.
Ölüm Defteri 1 - Can Sıkıntısı
Ölüm Defteri 1 - Can SıkıntısıTsugumi Ooba · Akılçelen Kitaplar · 20115,6bin okunma
288 syf.
·
Puan vermedi
12 ciltlik Death Note serisinin özeti niteliğinde bir kitap. Kaçırdığınız ya da anlamadığınız bölümler varsa, bu kitapta detaylıca her şey anlatılmış. Bütün karakterler boyuna kilosuna kadar incelenmiş. Yazar ve çizerle yapılan soru-cevap kısmı biraz sıkıcı geldi, meraklısına ilgi çekici gelebilir. Kitabın sonundaki kısa alternatif Death Note hikayesi okumaya değer. Kitabın ilk sayfasında gizli olan isim kartını çıkarmayı unutmayın. L'in gerçek ismi bu kartta yazılı.
Ölüm Defteri 13
Ölüm Defteri 13Tsugumi Ooba · Akılçelen Kitaplar · 2017958 okunma