Nurdan Arca

Nurdan Arca

Çevirmen
7.9/10
10 Kişi
·
24
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
62 syf.
·4 günde·Beğendi·5/10
Aynı adla beyazperdeye de uyarlanan filminin daha korku dolu ve daha doyurucu içeriği olduğunu söyleyebilirim bu eser için.

Bu nedenle " Kuşlar " kitabı bu bağlamda biraz kısa ve eksik kalmış gibi hissini veriyor.

Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
62 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Kitap yarım bırakılmışlık duygusu içinde soru işaretleriyle dolu olarak bitiyor. Kuşlar, insan türüne neden savaş açmıştı? Kuşlar, insan türü için neden tehdit haline gelmişti? Bu ve benzeri sorulara teşvik ediyor yazar. Kitabın etkisi kitap bittikten sonra bir süre daha devam ediyor, kurgunun yarım kalmış gibi gözüken belirsizliğiyle. Soğuk savaş atmosferinden fazlasıyla etkilendiğini düşündüğüm bir kitap.
62 syf.
·1 günde·7/10
Alfred Hitchcock’un klasikleşmiş 1963 yapımı Kuşlar filminin bu kitaptan uyarlandığını görünce kitap ilgimi çekti. Sanırım şu an kitabın yeni basımı yok. Ancak sahaflarda bulunabilir.

Kitap, denize kıyısı olan küçük bir kasabada yaşayan Nat ve ailesinin birden garip bir şekilde insanlara saldırmaya başlayan kuşlara karşı mücadelesini anlatıyor. Kitabın dili oldukça sade ve olay örgüsü sizi baya meraklandırıyor. Ancak kitap sanki güzel bir romanın başlangıç taslağı gibi. Hatta sonu da her şeyi havada bırakarak olmadık bir yerde bitiyor. Bu konu kısa bir hikaye yerine harika bir roman olabilirmiş. Zira yazarın anlatımı çok hoşuma gitti. İnsanı ister istemez heyecanlandırıyor ama havada kalan sonuyla da hüsrana uğratıyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 24 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.