Nurhan Cihan

Nurhan Cihan

Yazar
8.8/10
5 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Nurhan Cihan
Unvan:
Öğretmen, yazar
️Ona doğruyu öğretin. Rüzgarın yönünü bilmesin ağacın duruşu olsun. Eğitim için güçlü karakter gerekir onu da sizin verdikleriniz ile kazanır ancak.
144 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Şimdi sizlere naif ve sıcacık bir kitabın yorumunu yapıcam ben çok sevdim kitabı sıcacık bir kitapdı sanki yazarla sohbet ediyormuşum gibi hissettim.
.
.
Kitabımız 48 bölümden oluşuyor.48 hikayenin hepsinde ayrı ayrı ders verici,ve altı çizilcek çok şey vardı.Bütün kalbimle söylüyorum ben yazarımızın kalemini çok beğendim diğer kitabı Mevsimsiz çocuklar onuda okumayı unutmayın.
144 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı 39 hikayeden oluşan sıcacık bir kitapdı.Her hikayede kendinizden parçalarda bulabilirsiniz.Ben yazarımızın kalemini çok sevdim daim olsun.
.
.
Ah sevgisiz yürek!
Ne çırpınırsın,bekle ateşini.
Hem taşlar hareketsiz değil midir?
.
.
Hazineler dolusu bir servetten
Daha değerli bir şey varsa eğer,
O da iyi bir çocuk yetiştirmektir.
144 syf.
·Puan vermedi
#mevsimsizçocuklar yazarın okuduğum ikinci kitabıydı.
:
Yazarin kalemiyle neden geç tanıştım inanin bilmiyorum ve kendime kiziyorum.
:
Aile, sevgi, cocuklar üzerine inşa edilmiş harika bir kitapti. Şu üzerinde yaşadığımız devinen, zihinlerimizi yutan, ruhumuzu karanlığa satmaya zorlayan, değerlerimizin içinin boşaltılıp bomboş bir kabuk gibi modernitenin kasırgaları arasında bir durak, bir nefes gibi oldu.
:
Üzerinde düşünülecek o kadar söz ve konu var ki.. Yazarin kitaplarini kesinlikle okuyun. Bir an için size umut vaad eden saklı satırlarin arasında kendinize birer huzur ısmarlayın.
144 syf.
·Puan vermedi
Çok naif sıcak bir o kadarsa samimi bir kitapla geldim. Uzun bir aradan sonra böyle bir huzura ihtiyacım vardı. Ben tek kelimeyle kitaba bayıldım. Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen benim için başucu favori kitabım oldu. Kitabımızın dili çok samimi sohbet ediyormuşçasına geçen bölümlerle dolu.
۰
Kitabımız toplam 48 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm sohbet havasında olup her bir konuya değinilmiştir. Her bölüm sonrası verilen öğütler, hadisler, örnekler kulağımıza küpe niteliğindedir. Her içiniz sıkıldığında kendinizi darda mutsuz huzursuz hissettiğinizde hiç farketmez bir sayfa açıp okuyun. Altını çizdiğim o kadar bölüm var ki kitapta da dediği gibi kapatın herşeyi demleyin bir çay ve alın sevdiklerinizi yanınıza açım bir sayfa ve başlayın okumaya.
144 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabımız baştan sona çok anlamlı önerilerle birlikte, ders verir nitelikte hikayelerden oluşuyor.
Hayatta karşımıza çıkan ve bizi sınayan olaylara karşı farkındalık yaratacak türde olan bu hikayeler, yazarın samimi dili ile okuyucuya sunulmuş.

Hatta yazarımız, hikayeleri iyice özümsemeniz için sayfa arasında kahve molası verip devam etmenizi bile tavsiye ediyor.

İlgilisine bu içten kalemle tanışmasını öneriyorum.
144 syf.
·Beğendi·8/10
Günümüz aile yapısı, çevresel faktörler, teknoloji vs derken değişen bir kültüre sahip.
Böyle olunca yeni nesil çocukların, önemli bulduğumuz bazı değerleri anlaması ve farketmesi çok güç olmaya başladı.

Yazarımız bu kitabında aile kavramının önemini, sevgi ve sabrın onların gelecekleri için ne kadar önemli olduğunu muhabbet içinde hikayelerle anlatmış.
‘’İşte Osmanlı’’ hikayesi çok güzeldi gerçekten.

İlgilisine öneririm
144 syf.
·8/10
Sanırım yazarın kitaplarına aşık olmaya başladım. Beni bu kadar derinden etkileyen bir kitap okumadım. Dili samimi, sıcak, içten okurken sanki yazar yanınızda da sohbet ediyormuş gibisiniz. Yazarımızın toplam 39 bölümden oluşan bu kitabının her bir satırı ders niteliğinde.
۰
Bu kitap aslında bir etkinlik kitabı gibi aile fertlerinin bir arada olduğu belli bir gün ve saatte açın bir sayfa ve kendinizi o bölüme bırakın. Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum öyle ki bu tarz kitapların her evde olmasını hatta okullarda bile okutulmasını umut ediyorum
۰
Kitabı okurken en çok Halil ile Selçuk.. hikayesi beni derinden etkiledi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nurhan Cihan
Unvan:
Öğretmen, yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.