1000Kitap Logosu
Nuria Roca
Nuria Roca
Nuria Roca

Nuria Roca

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
34 Kişi
89
Okunma
2
Beğeni
829
Gösterim
Tam adı
Nuria Roca Granell
Unvan
İspanyol Mimar, Sunucu, Oyuncu, Yazar
Doğum
Moncada, İspanya, 23 Mart 1972
Yaşamı
Nuria Roca Granell (Moncada, Valencia, 23 Mart 1972) İspanyol yazar, televizyon sunucusu, oyuncu, radyo spikeri ve teknik mimar. Valencia Politeknik Üniversitesi'nden Aralık 1993'te mezun oldu.Televizyon dünyasında rastgele bir yol izleyerek, oyuncu kadrosuna tanıtıldı ve kameraların önünde durmak üzere seçildi. Popülaritesi büyümeye devam ediyor ve mesleki faaliyetleri çok yoğun ve son beş yılda İspanya'nın altı özel genel zincirinden dördünde çalıştı.
Zeynep Aleyna
Sen Ağlama'yı inceledi.
272 syf.
·
6/10 puan
Kitabi başlamadan önce bir beklentim olmadığı için idare ederdi diyebilirim ama beklenti içinde okusaydım kötü diyebilirdim. Kitabi okurken en çok hoşuma giden karakterin kusursuz olmaması ve gerçekçi olmasıydı. SPOILER! Kitabi okurken Clara karakterine nedense kızamadım yaptığı yanlışlardan dolayı çünkü tek hatalı o değildi bu yüzden karaktere daha çok üzüldüm. Hayatı boyunca her daim bir baskalarıyla yarış halinde yasamış.Önce annesi tarafından ablasıyla kıyaslama yapılmış sebep ise ablasına göre daha kilolu olması daha az güzel olması vs. Bir annenin çocukları arasında böyle bir kıyas yapması ne kadar üzücü ve yanlış elin çocuğunu geç kendi öz kardeşine karşı :( Tabii bu durum Clara nin karakterine de yansımış doğal olarak. Kız o kadar alışmış ki hayatı boyunca geri planda kalmayı bunu yadırgamıyor bile. Evlendiğinde de eşinin vasiyetiz olması onu 2-3 işte çalışma zorunda bırakıyor bu durumdan dolayı çocuklarıyla daha fazla ilgilenemiyor vs daha fazla detaya da girmek istemiyorum kitabı merak eden okusun. Bir tek kitabın sonu hoşuma gitmedi çok ortada bıraktı bari 3. çocuğunun babasına ondan olduğunu açıklasaydı. Bebeğini babasız büyütme kararını bencillik olarak düşünüyorum hiç mi bir adım önünü öngeremiyor! Kitabi boş vakti olan ve merak ediyorsa okusun öbür türlü daha güzel kitaplarda mevcut benden söylemesi. :)
Sen Ağlama
6.9/10
· 50 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
24
turuncubihayal
Sen Ağlama'yı inceledi.
272 syf.
Çok hızlı giden bir roman. Clara ' yı sevmedim ben. Onu okurken kendimi onunla hiç bağdaştıramadım. Küçük kardeş Clara ölen ablasını kıskanan aynı zamanda onu çok seven , annesini ablasından kıskanan, dul ve iki çocuklu bir kadın. Ablasının zamansız ölümünden sonraki hayatını okuyoruz Clara' nın. Otuz beş yaşında ama yaptıkları çok çocuksu geldi. Özgüvensizdi bir kere. Ablasının yanında hep ezilmiş ve bunu bir türlü aşamamış. Miquel'i eleştiren ve sonunda ondan içimin yağlarını eriten bir cevap alıp sus pus olan Clara sen tanıdığım en basit kadın karaktersin.Çocuğunun babası kim onu bile bilmiyorsun.Seni okudukça sinirim tepeme çıktı valla. Yazar neden öyle bir karakteri kaleme almış, ben neden böyle bir kitabı okumuşum? Kendime Clara'yı okuduğum için acıyorum resmen. Kitabı tavsiye falan etmiyorum. Okumayın.
Sen Ağlama
6.9/10
· 50 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Asiye Yıldız
Beril Kendi Resmini Yapıyor'u inceledi.
36 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Eğlenceli bilgilerle dolu bir kitap. Beril resim yapmayı ve resim çekmeyi çok seven bir çocuk. Beril ile birlikte resim çekmenin incelikleri sade bir dille anlatmış. Resimler anlatılanla uyumlu ve anlatımı güçlendiriyor.
Beril Kendi Resmini Yapıyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
1