Okan Önerci

Okan Önerci

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
1
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Okan Önerci
Unvan:
Doktor
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
164 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Dr. Okan Önerci, kalıpları yıkarak başlıyor anlatmaya. Bireyin neden hasta olduğunu, kök nedenlerin bırakılıp yalnızca belirtilerin giderildiği bir tıp anlayışının olmasından dem vuruyor. Hastaya göre ilaç değil, ilaca göre hasta çıkarılan bir düzen var diyor. Bu da tıp alanında güvensizlik doğuruyor.
.
Öte yandan beslenme üzerine de çok etkili bilgiler veriyor. Örneğin plastik şişe suları inanılmaz sakıncalı. Sıcakta da soğukta da olanı. Cam, çelik yaygınlaşmalı. Damacana da bile cam. Asitlik üzerinde çok durmuş. Günlük tüketilen besinlerin hangi oranı (asitlik / alkali) artırdığının bilinmesi gerek diyor ve ayrımına giriyor besinlerin. Çok güzel ve yararlı bilgiler var. Diğer taraftan da kişisel gelişime kaçan anlatımları var ki çok yerinde.
.
Okunması kolay, akıcı ve sıkmıyor. Bence okumalısınız. Yararlanmalısınız kesinlikle. Alternatif Tıp diye bir alanın uydurma olduğunu da vurgulamış. En azından bilimsel bir tabanı yok. Psikolojik olarak etki edenler olabilir o da belleğin bireyin gövdesindeki etkisinden kaynaklanıyor diyor. Bu 166 betlik betiği başucu yapmanızda yarar var. Gıdaların yapısından şekere, kan değerlerinden vitamin minerallere çok güzel ve bilinmesi gerekenler.
164 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Bitti !!!

Kitabın üzerinde de yazdığı gibi kitabın içeriği, bir doktorun önemli tespit ve önerileri.

Çok güzel bilgiler, altını çizdiğim çok yer oldu. Gerçi bazı yerleri çok daldan dala gibi geldi, bakın ben bu konuyu da biliyorum der gibi herşeyden bahsetmiş️

Sıkıcı değildi. Bilgi edinmek amaçlı, baş ucu niteliğinde bir kitap olabilir. Tavsiye ederim. 7/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Okan Önerci
Unvan:
Doktor

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.