Öktem Başol

Öktem Başol

Yazar
9.4/10
10 Kişi
·
16
Okunma
·
1
Beğeni
·
570
Gösterim
Adı:
Öktem Başol
Unvan:
Yazar
Eskilerde Türk Sinemasında, öykünün başında bir dansöz, ortasında bir kavga, sonunda da bir mezar varsa o filmin tutacağı söylenirmiş.
Öktem Başol
Sayfa 35 - İthaki yayınları
Özgün olmak demek, amazonlarda hiç keşfedilmemiş bir çiçeği aramaya gitmek gibi, en özgün konuyu bulmak demek değildir. Özgünlük, sıradan sayılabilecek bir konuya getirilmiş olan şahsi bakış, kişisel dokunuştur.
Öktem Başol
Sayfa 35 - İthaki yayınları
Seyirci vermek istediğiniz mesajı kesfedemiyorsa ya filmde gerçekten verilecek mesaj yoktur ya da seyirci bunu görememiştir.Ne yapalım ? Oturup ağlayacak halimiz yok. Mesaj kaygısı ile bir şeylere girismemek ,aklimizdaki mesajı filmde birilerine söyletmekten çok daha iyidir.
Parent-Altier ise Darwin'in dogal seleksiyon kavramindaki hücrenin çatışma sonucunda gelişmesi noktasının dramatürjide karşılığını seyircinin gelişmesi ile bulduğunu söylemiştir. Belki de kavga kavramından bu derece etkilenmemizin nedenlerinden biri de budur.
Kahramanın amacına çabucak ulaşması ve iç huzuruna kavuşması için film yazılmaz. Onu elden geldiği ölçüde çatışmaya özendirmek esastır.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Öktem Başol
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.