1000Kitap Logosu
Onur Okan
Onur Okan
Onur Okan

Onur Okan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
10 Kişi
20
Okunma
4
Beğeni
77
Gösterim
Yaşamı
Türkiye Polisiye Yazarlar Derneği üyesi olan Onur Okan, Anadolu Üniversitesi mezunu olup kariyerine bilgi güvenliği uzmanı olarak devam etmektedir. Aylık olarak internet üzerinden yayınlanmakta olan Dedektif dergide, yazdığı öyküler ve polisiye yazarlarıyla gerçekleştirdiği röportajlar yer alırken polisiye kültürü ve edebiyatı üzerine "Olay Yeri" isimli bir podcast serisi hazırlayıp yayınlamaktadır. Dedektif derginin 2019 yılının ağustos ayında yayınlanan ve içinde 15 farklı yazardan 15 farklı polisiye hikâyenin bulunduğu öykü seçkisine adını da veren "Velinimet Kırtasiyesi" isimli öyküsü ile yer almıştır.
Nurhan Işkın
Altın Balık'ı inceledi.
256 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Türk Polisiyesi
Bir kitap daha bitti ve tadı damağımda kaldı Hoş bu kitabın sağlam bir kurgusu olacağını yazarın dedektifdergi.com sitesinde yayınlanan öykülerinden dolayı tahmin etmiştim ama yine de beklentimin üzerinde bir ilk kitap olmuş. Yazar Bilgi Güvenliği Uzmanı. Eserinde mesleki bilgilerini kullanıp teknoloji bağımlılığımıza dikkat çekmek istemiş bunu da eserinde verdiği bilgiler ile başarmış. Yediden yetmişe hiç fark etmeden sosyal medya da yaptığımız paylaşımların, bizlere göre masum ama başkalarının eline geçtikten sonra başımıza neler gelebileceğini düşünmemizi sağlamak amacıyla kurgusunu bir hacker ve çok oynanan bir oyun üzerine kurgulanmış ve çokta başarılı olmuş... Kitabın konusuna fazla spoi vermeden değineceğim, Bir bombanın patlaması ile gündeme gelen bir oyun ve bu oyunun içinde yer alan bir hackerin emniyet güçleri ile suç örgütü arasında kalması ne kadar tesadüf? İnsan kendisine verilen her meziyeti ödül mü yoksa karabasan olarak mı görmeli? Kitabımızın kahramanı Samet kendisinde var olan yeteneği ile kurduğu dünyanın dışına çıkmak istemese de şartların onu getirdiği yerde başına neler geleceği konusunda endişelenmekte ne kadar haklı olduğunu yaşayarak öğrenecektir... Türk Polisiye yazan kalemlerin böyle başarılı eserlere imza atması çok sevindirici Eseri tüm kitap okurlarına tavsiye ederim.
Altın Balık
8.7/10
· 20 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Tugce Kübra
Altın Balık'ı inceledi.
256 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
Altın balık inanılmaz güzel bir polisiye roman. Okumaya başladığımdan itibaren aşırı sürükleyici . Bu kitabı bu kadar beğeneceğimi hiç sanmıyordum. Ama inanılmaz bir şekilde şaşırttı beni. Romanın içinde son dakikaya kadar aksiyon, macera hiç bitmiyor. Sonunu aşırı derecede merak ediyorsunuz. Yazarın kullandığı dil ileri derecede sürükleyici. Literatürüme polisiye tarzda Ahmet Ümit'ten sonra onunla aynı minval de takip edeceğim bir yazar daha ekledim .
Altın Balık
8.7/10
· 20 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9