Orhan Çam

Orhan Çam

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Kadın, İslam’la insanlığını kabul ettirdi...
Kadın, İslam’la analığın şerefini kazandı...
Kadın, İslam’la sömürülmekten kurtuldu...
Kadın, İslam’la cinsel arzuları tatmin makinası olmaktan kurtuldu...
Kadın, İslam’la kullara kulluktan Allah'a kulluk makamına yükseldi...
Orhan Çam
Sayfa 229 - Misyon Yayınevi
... Şu yeryüzü, dağlar ve gökler... Ne de mahzun duruyorlar değil mi? Sanki bağırlarında barındırdıkları insanoğlunun Allah'a karşı olan isyankarlığının utancını yaşıyormuş gibi...
Orhan Çam
Sayfa 264 - Misyon Yayınevi
Ruh ayrıldığı zaman, yaşam gücü kesilen ve biraz sonra kokuşmaya başlayan bir beden midir insan? Ya da bu bedene yaşam gücü kazandıran ruh mudur insan? Yoksa bunların daha ötesinde var olan bir hakikat var da, bütün bunlara anlam kazandıran güç o mudur?
Orhan Çam
Sayfa 146 - Misyon Yayınları
Adamın biri diğerine diyordu ki: “Üstadım, ben onu bunu bilmem. Hayat dediğin umut, unut, yat, yut, yitten ibarettir. Hayat bu mudur arkadaşlar?” demişti: “Hayat umut, unut, yat, yut, yitten mi ibarettir.”
Orhan Çam
Sayfa 147 - Misyon Yayınları
2000 yıllarında görücü usulü evlendim. Evliliğimin ilk 6 ayı hayatımın en güzel dönemi olacakken gelin-kaynana çekişmeleri nedeni ile hayatımın en zor dönemleri oldu. Ya evliliğim ya da annem-babam arasında bir karar vermem gerekti. Evimi ayırdım ve uzak bir yere taşındım. Babam bana 3 yıl küstü. Sonra Allah'a şükür bir şekilde durumu düzelttik. Şimdi eşim ve çocuklarımla çok mutluyum

Bunları neden anlattım. Bu kitapta anlatılan Yusuf ve Sena, Ahmet ile Ayşe, Sedat ile Aslı'nın durumları benimki ile aynıydı. Bu nedenle kitabı kendime çok yakın buldum. Olaylara islami ve insani bakış açışı ile nasıl bakılacağı ve çözüm bulunabileceğine dair en güzel kitap. Evlenmeden herkesin okuması, evlenip de bu tip sorunları yaşayanların ise kesinlikle okuması gerekiyor.

İyi Okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Orhan Çam
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.