Orhan Ş. Yüksel

Orhan Ş. Yüksel

Çevirmen
8.0/10
12 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Orhan Ş. Yüksel
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
145 syf.
·Beğendi·3/10
İncecik bir macera romanı fakat okurken o kadar sıkıldım ki defalarca bırakıp tekrar okumayı denedim.Ama bir türlü ısınamadım kendilerine.Yine de politik kurgulardan hoşlananlar için güzel bir tercih olabilir.
145 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Oldukça güzel bir casusluk romanı. Bir gün sahilde sevişen iki genç bir denizaltıdan bir arabanın çıktığını görürler ancak yetkililere haber vermezler. Halbuki içinde 4 adet Kızıl Ordu subayı bulunmaktadır. Rusya'nın niyeti ABD içerisinde bu casuslar vasıtasıyla sabotajlar düzenlemek ve Noel günü ülkeye nükleer bir saldırı gerçekleştirip yok etmektir. Casuslardan birinin kod adı Stanley Smith'tir. Hava karargahında çalışmaya başladıktan sonra son model B-99 uçakları arka arkaya kaybolmaya başlar. Pentagon'da görevli olan Katherine Hume ve Jess Price bu işi araştırmakla görevlidir. Ama acaba başarılı olabilecekler midir? Bu sabotajların faillerini bulabilecekler midir? Nükleer savaş başlayacak mıdır? Keyifle okunan bir roman.
157 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir polisiye roman daha. Avukat Scott Jordan, telefon memuru kılığında, Nicholas Creel adında bir adama celp vermek için bir eve girer. Ancak evin banyosunda bir ceset vardır. Bu ceset Creel'in tanıdığı biridir. Jordan, Creel'in ortağı Joshua'nın müvekkilidir ve maalesef kitaptaki çoğu cinayette de şüpheli konumuna düşer. Ancak komiser Nola ona güvenir ve bir kaç cinayet sonrasında işler çözülür. Zevkle okunan bir roman.
157 syf.
·Beğendi·10/10
Oldukça güzel bir Philip Marlowe romanı. Derry Kingsley adında çok zengin bir adam Marlowe'u karısı Crystal'i bulması için tutar. Bu arada göl kenarında bir evi vardır ve bu evin işlerini gören adamın karısı Muriel de kaybolmuştur. İşler birden bire çatallanır. Lavery adında bir kadın düşkünü ve Muriel olduğu söylenen bir kadın ölü bulunur. Göldeki bu kadın gerçekte kimdir, Muriel gerçekte kimdir ve sivil polis Degarmo'nun onunla ilişkisi nedir? Bir solukta biten çok güzel bir hard boiled polisiye.

Yazarın biyografisi

Adı:
Orhan Ş. Yüksel

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.