Orkan SEZER

Orkan SEZER

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
"Kutuyu bir çırpıda açtı Epimetheus. İşte tam o anda tüm kötü yetiler, hastalıklar ve mutsuzluklar etrafa saçılıverdi. Tanrılar, Pandora'nın kutusuna sadece bir tek iyi yeti yerleştirmişlerdi. O da umuttu!"
"Sonunda su perisi Echo pes etti ve yüzerek oradan uzaklaştı. Narkissos'a duyduğu karşılıksız sevgi onu zaman geçtikçe her şeyden uzaklaştırdı, küçülttü, küçülttü... Sonunda ondan geriye sadece sesi kaldı: Echo (yankı)."
144 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap, adından da anlaşılacağı gibi "bir çocuğun" ürünü. 22 kısa mitolojik öyküden oluşan kitabın çıktığı zaman yazarı Orkan Sezer, 14 yaşındaydı. Kitabın son sayfalarında yazarın kendi mitolojik figür çizimleri ve başlıca özellikleri yer alıyor. Bu sayfalarda yazarın kendi fotoğraflarını da görmek mümkün.
Mitolojik öykülerdeki bilgi hakimiyeti, süssüz fakat etkileyici anlatımı, kitap içindeki ve sonundaki kendi illüstrasyonları yaşına göre hayranlık uyandırıcı.
Sade anlatımı ile en karmaşık öyküleri bile kolaylıkla aktaran bu kitabı, özellikle mitolojiye yeni başlayacaklara öneriyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.