Orkide Ünsür

Orkide Ünsür

Yazar
8.4/10
7 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
99
Gösterim
Adı:
Orkide Ünsür
Unvan:
Türk Film Yapımcısı ve Yazar
2011 yılında Toronto’da düzenlenen ‘’ WILD-sound Film Festivali 1Sayfa Senaryo Yarışması’’ da birincilik ödülünü almış bir sinemacı.
"Görünüşe aldanma. Bazen canavar, masum bir güzelliğin arkasina yerleşir. Bazen şeytan sandığının içinde bir melek gizlenir."
320 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap bu tarzda türkiyede ilk bir ilk için fena değil ama geliştirilmeli birazcık yavan geldi bana ikinci kitabı cikicakmmi bilmiyorum yazar bir kitap yazmaktaymis devam mi yoksa başka bir kitap mi gorucez kısaca kitaba deginicek olursam gectigi donem oldukca iyi ben gunumuz zannediyordum ama osmanlinin son donemlerinde geciyor aşk bence fazlaca on planda olmuş bu pek sevdiğim bir şey olmadı kitap ta daha çok vampir temalarının on planda olmasını isterdim kısaca ilk için fena değil ama geliştirilmeli devam kitabı olursa şayet ilkinden daha iyi olmalı bence yoksa seri olursa devam etmem ama kitaba bir şans verin ülkemizde değişik tarzda kitaplar yazılmalı ve teşvik edilmeli bence
276 syf.
·Beğendi·7/10
'Anadolu Korku Öyküleri'nin yazarlarından yılbaşı temalı korku öyküleri
derlemesi olan Karanlık Yılbaşı Öyküleri - Aralıktan Sızan Karanlık
kitabının içinde 13 yazardan, 13 öykü yer almaktadır. Bunlar sırasıyla;
Özlem Ertan'ın "Bir Yılbaşı Korkusu" öyküsü,
Mehmet Berk Yaltırık'ın "Definenin Tılsımı" öyküsü,
Kubilayhan Yalçın'ın "Efendi Claus" öyküsü,
Demokan Atasoy'un "Karanlık Bedava" öyküsü,
Gülbike Berkkam'ın "F*ck New Year" öyküsü,
Uğur Kılınç'ın "Çörten" öyküsü,
Funda Özlem Şeran'ın "Seneye Görüşürüz" öyküsü,
Uğur Batı'nın "Ölü(m)sever" öyküsü,
Murat Baykan'ın "Tatsız Masal" öyküsü,
Işıl Beril Tetik'in "Yolculuk" öyküsü,
Alper Kaya'nın "Yeni Arkadaşlar" öyküsü,
Orkide Ünsür'ün "Dönüş" öyküsü ve
Galip Dursun'dan "Karşının Yolcuları" öyküsü...

Kitaptaki gizem ve gerilim dolu öyküler; hayalet, vampir, hortlak ve
gizemli yaratıklar ile en tehlikeli canavar türü olan insanlardan ilham alıyor.
Asla unutmayın yeni bir yıl yeni korkuları da beraberinde getirir!
320 syf.
·3 günde·9/10
Kısaca konusundan bahsedecek olursam; ana karakterimiz 17 yaşında bir genç kız olan Lamia. Fransa'da bir sanat okulunda eğitim görmekte ve teyzesinin ani rahatsızlığı sebebiyle memleketi İstanbul'a geri dönüyor. Fransa'da başlayan ilginç olaylar burada da kendisini takip ediyor ve Lamia geçmişi hakkında ki büyük gerçekler ile yüz yüze geliyor.
Öncelikle kitabın beklentimin çok çok üstünde çıktığını söylemeliyim. Ben sadece günümüz fantastik kurgu bir kitap bekliyordum ama okuduğum sayfalar beni çok daha fazlasıyla karşılaştırdı. Orkide Ünsür kurgu ile tarihi gerçeklikleri o kadar güzel harmanlamış ki tek bir satırında bile sıkılmıyorsunuz. Betimleri, tasvirleri çok iyiydi sanki anlattığı kişi gözünüzün önünde gittikleri mekanlara sizde gitmişsiniz gibi bir his uyandırıyordu. Ben ki The Vampire Diaries, The Originals, True Blood, Twilight vs. vampir dizilerini izlemiş vampirlerle ilgili kitaplar okumuş biri olarak bunlardan tamamen farklıydı. Kendine has vampirsel özellikleri vardı ve vampir ırkı hakkında ve nereden geldiği konusunda da açıklamalar yaparak soru işaretleri kalmamasını sağlamış.
Ben belki biraz daha aksiyon bekliyordum kitapta bazı kısımlarda birazcık gerilimin dozu artırılabilirmiş.
Bir de ben kitabi nedense hep kurtadamlarla ilgili saniyordum kapagindan dolayimidir nedir bilemiyorum bir sure kurtadam cikmasini beklemedim degil hani
276 syf.
·Puan vermedi
#karanlıkyılbaşıöyküleri / #aralıktansızankaranlık bizleri 13 yazarın aynı konsept çerçevesinde,farklı bakış açılarıyla yazılmış,birbirinden ilginç,gizemli,korku dolu ve karanlık sayfalarıyla konfetilerle süslü yılbaşı telaşının ötesindeki gizemli öykülere davet ediyor.Gizemli ve korku dolu öyküleri okumak güzeldi diyebilirim. #okudumbitti #bilgiyayınevi #orkideünsür #özlemertan #mehmetberkyaltırık #kubilayhanyalçın #demokanatasoy #gülbikeberkkam #uğurkılınç #fundaözlemşeran #uğurbatı #muratbaykan #ışınberiltetik #alperkaya #galipdursun #hayallervekitaplar

Yazarın biyografisi

Adı:
Orkide Ünsür
Unvan:
Türk Film Yapımcısı ve Yazar
2011 yılında Toronto’da düzenlenen ‘’ WILD-sound Film Festivali 1Sayfa Senaryo Yarışması’’ da birincilik ödülünü almış bir sinemacı.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.