Osman Arslan

Osman Arslan

Yazar
9.4/10
19 Kişi
·
45
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Osman Arslan
Unvan:
Yazar
Arif lerin, Kâzım'ların, Galip'lerin torunuyuz biz..
Hepimiz Türküz, ortak adımız Mehmetçik!
Adımız bir, kökümüz bir, inancımız bir,
Toprağımız bir, özümüz bir, bayrağımız bir...
Kardeşiz, gardaşız, karındaşız biz.
Et kemikten ayrılır mı, fesatlığa düşmanız biz.
32 syf.
·Beğendi·10/10
Harika bir kitap. Beşiktaş tarihinin şanlı bayrağımızın altında nasıl değerli olduğunu. Futbolcuların efendiliklerinden maçı kazandıkları halde gözyaşı döktükleri bir takımın taraftarıyız. Maçtan sonra Beşiktaş aşkı olduğu gibi Vatan aşkıda bulunan futbolcularımız cepheye gitmesi. Savaş sonrasında sadece 1 futbolcusu kalan Beşiktaşın yeniden dirilmesi. Harika marşlar. Hepsi bu kitapta. Okurken gözlerimin dolduğu harika bir kitap, çizgi roman. Beşiktaş taraftarı olarak bu armasında Türk bayrağını taşıyan bir kulubü desteklerden bu kitap sayesinde şanlı,şerefli tarihi bize anlattığınız, öğrettiğiniz için emeği geçen herkese kendi adımateşşekür ederim... iyi ki BEŞİKTAŞ..
334 syf.
·Beğendi·10/10
MERHABA
Bence bu kitap ile ilgili fazla bir şey anlatmama gerek yok ama kısaca yinede bahsedeyim
SPOİLER------------
Çanakkale savaşının başından başlıyor kitap denize mayın döşeniyor ilk başta bence okumaya oldukça elverişli bir kitap en sonda ise savaş kazanılıyor(tahmin edildiği gibi) tamamen gerçek yani olaylar İYİ OKUMALAR
Elvan Tosun
Elvan Tosun Çanakkale Destanı - Belgesel Çizgi Romanı'ı inceledi.
333 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap için söylenecek o kadar çok şey var ki kelimeler kifayetsiz kalır. Çanakkale savaşını sadece tüm dünyanın Türk'lere karşı yaptığı bir çatışma olarak nitelendirmek yanlış olur. Çanakkale savaşı, bunun çok daha ötesinde bir gerçektir. Henüz çocuk yaşta yiğitler bu savaşa koşarak, düğüne gider gibi gidiyorlardı. Mehmetçik'lerimiz düşmana bile yardım elini esirgemiyor, yaralı olanlara süngülerini doğrultmuyorlardı.

Kitabın çizgi roman olması da ayrı bir hava kazandırmıştı. Çanakkale'de savaşan gözü pek atalarımızın hikayelerini okudukça insanın göğsü kabarıyor göz yaşlarına hakim olamıyor.
333 syf.
·2 günde·10/10
Son dönem Türk tarihinin en önemli kırılma noktalarından birisi olan, son ehl-i salibin savletini kırarak yeni bir şahlanış ve dirilişin başlangıcı olan Çanakkale savaşlarını çizgi roman şeklinde okuyabileceğiniz, seri, akıcı ve insanı kendisine bağlayan bir kitap.

Soluksuz okudum... 10 üzerinden 10'u hak ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Osman Arslan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 45 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.