Oyinkan Braithwaite

Oyinkan Braithwaite

Yazar
7.2/10
9 Kişi
·
26
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Adı:
Oyinkan Braithwaite
Unvan:
Yazar
Doğum:
Lagos, Nijerya, 1988
Oyinkan Braithwaite Nijeryalı bir İngiliz romancısı ve yazarıdır. Lagos'ta doğdu ve çocukluğunu hem Nijerya hem de İngiltere'de geçirdi.
Ölümün onun geniş omuzlarını ve içbükey karın kaslarını iskeleti çıkana kadar kemirip çürüteceğini düşününce insanın içi sızlıyordu.
Kim cüret eder kusur bulmaya
Onun güzelliğine;
Ya da kim çıkıp gösterebilir
Yanında boynunu bükmeden
Durabilecek bir başka kadını.
Afrika güneşi parlıyor ışıl ışıl
Yanıyor ensemizde;
Kafa derimizde,
Zihinlerimizde...
Yok yeterdir kızgınlığımız,
Güneşi saymazsak,eğer.
Nedensizce usanmamız,
Güneş bir neden değilse,eğer.
Almak için sabırsızlıkla beklediğim kitaplardan bir tanesi...
Hem komedi hem korku hem acı...
En çok hangisinin baskın olduğunu öğrenmem için son 24 saat :) Umarım beklentilerle gelen güzellik hissine karşılık verir...
Seni sabırsızlıkla bekliyorum #KIZKARDEŞİMSERİKATİL
224 syf.
·2 günde·5/10
Tatillerde, deniz kenarında okunacak ve sizi fazla yormayacak bir kitap. Nijerya'da bir hemşirenin erkekleri öldüren kız kardeşinin arkasını toplama hikayesi. Beklediğimin çok altında fakat çerez niyetine okunabilecek bir kitap.
224 syf.
·2 günde
Keyifli ve Akıcı ama içi boş bir kitap.Ya da benim beklentilerimin altında olan bir kitap desem daha doğru olur.Ayoola antisosyal kişilik bozukluğu olan bir seri katil ve ablasının mecbur kalıp ona yardım etmesi ve yaşadıkları yer almakta olan bu kitap sıradan Ve olağan bir şekilde ilerliyor.Okuyacak olan okuyuculara keyifli okumalar.Blogumdan da (https://sadeceyagmurr.blogspot.com/...rdesim-seri.html?m=1) okuyabilirsiniz,yorumumu.Keyifli okumalar.
224 syf.
·3 günde·8/10
Kitabın isminin yaptığı çağrışım bile bana biraz alaycı gelmişti, nitekim öyle de bir roman. Gerçekten kızkardeşi bir seri katil ve erkek arkadaşlarını öldürüyor ama hikaye bir yandan o kadar iç gıcıklayıcı (hatta gıdıklayıcı) ki, satırları yüzünüzde bir tebessümle okuyorsunuz. Ne olursa olsun, aradaki kardeşlik bağını hiçbir güç bozamaz diyorsunuz. Özellikle kızkardeş olmak bir başka...
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı DR mağazasından 9 TL kampanyasından aldım. Kapağı ve kitabın adı itibariyle pek ilgimi çekmemişti, sıradan bir cinayet romanı gibi düşünmüştüm ancak sonra almaya karar verdim ve iyi ki almışım. Iki kız kardeş etrafında dönen olayları okuyoruz. Bir yandan başı derde giren küçük kardeş ve diğer yandan küçüklüğünden beri kardeşine sahip çıkmayı kendine görev edinmiş ablası. Kitapta farklı sorgulamalar da yapıyorsunuz. Ne pahasına olursa olsun kardeşi korumak, bazen haksızlığa uğramak, yer yer sinirlenmek, dolmak ve taşmak ama yine de korumaya devam eden bir abla olmak, aile ilişkisi, yalnızlık... Bence anlamlı konuların böyle değişik bir kurguda buluşması güzel olmuş. Tüm o soğuk atmosfere rağmen sıcak bir roman olmuş desem yerinde olur diye düşünüyorum. Severek okudum.
224 syf.
·7/10
Kitap eğlenceli ve okuduğunuzda sürükleyici bir etkisi var fakat olaylar biraz yüzeysel bir geçiş yapıyor...genel olrak iyi diyebilirim hiç sizi sıkmadan rahat okuyabilirsiniz ...

Yazarın biyografisi

Adı:
Oyinkan Braithwaite
Unvan:
Yazar
Doğum:
Lagos, Nijerya, 1988
Oyinkan Braithwaite Nijeryalı bir İngiliz romancısı ve yazarıdır. Lagos'ta doğdu ve çocukluğunu hem Nijerya hem de İngiltere'de geçirdi.

Yazar istatistikleri

  • 26 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.