1000Kitap Logosu
Resim
Özcan Köknel

Özcan Köknel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
94 Kişi
352
Okunma
37
Beğeni
2.846
Gösterim
Tam adı
Prof. Dr. Özcan Köknel
Unvan
Türk Psikiyatrist, Yazar, Öğretim Üyesi.
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1928
Ölüm
İstanbul, Türkiye, 25 Haziran 2022
Yaşamı
Psikiyatrist, yazar ve öğretim üyesi olan Özcan Köknel, 1928 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1952 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve aynı fakültede psikiyatri uzmanlığı eğitimini 1958 yılında tamamlayarak öğretim üyesi olmuştur. Bir süre Roma'da çalışan Özcan Köknel, 1995 yılında emekliye ayrılmıştır. 1996-1998 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği'nin Merkez Yönetim Kurulu başkanlığını yürütmüştür. Uzun bir süre İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Özcan Köknel, çoğunlukla halka yönelik yazdığı popüler psikiyatrik kitaplarla tanınmıştır. Özcan Köknel, bilimsel çalışma, araştırma ve yayınları; gençlik sorunları, ruh sağlığı, davranış bozukluklarının ilaçla tedavisi, ilaç bağımlılığı alanlarında yoğunlaşmıştır. Prof. Dr. Özcan Köknel, 25 Haziran 2022 tarihinde 93 yaşında hayatını kaybetti. KİTAPLARI Kişilik Bilgenin Aynası İnsanı Anlamak Dolu Dolu Yaşamak Korkular Yaşlanmayan Yaşlılar Kaygıdan Korkuya Zorlanan İnsan Depresyon Akıl ile Düşünce Gücü Duygusal Akıl Şiddet Dili Çatışan Değerlerimiz Stres 99 Sayfada Panik Atak Yaşamın Zaferi Bireysel ve Toplumsal Şiddet Ailede ve Toplumda Ruh Sağlığı Nedenin Nedeni Bağımlılık Kişilikten Kaçış: Alkolden Eroine
319 syf.
-Yaşamda haz ve zevk alıyor musunuz? -Yaşamın anlamsız olduğunu düşünüyor musunuz? - İlginizde, isteklerinizde azalma var mı? -Son zamanlarda sık sık karamsar, kötümser düşüncelere dalıyor musunuz? -Kendinizi, bitkin, halsiz, yorgun hissediyor musunuz? ○Eğer kendinizde bu belirtilerden birkaçını hissediyorsanız, bu kitabı mutlaka okumanızı öneririm. Çağımız insanı ekonomik ve toplumsal gelişmelerin yarattığı çatışma, gelime ve tedirginlikler nedeniyle depresyon belirtileri göstermekte ya da depresyon belirtileri göstermekte ya da depresyona düşmektedir. Depresyon her on insandan birinde görülen bir hastalıktır. Bu durum üzerine oldukça yalın bir dille ve açık bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Herkese tavsiye ediyorum..
Depresyon
8.7/10 · 14 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
255 syf.
Yazar, "dolu dolu yaşamak" dışında her konudan bolca söz ederek kitabı bitirmiş. Hiç değilse kitabın bir bölümünde "dolu dolu" bunu anlatsaydı.. Zaman ayırdığıma pişman olduğum bir kitap oldu, üzgünüm.
Okuyacaklarıma Ekle
236 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Duyarlı olmak, sürdürmek ve korumak adına, en çok da anlayış geliştirmek ve sağ duyuyu bellekte istikrarla tutmak için son derece faydalı bir kitap. Hem bilimsel, hem de edebi.
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.