Özge Güney

Özge Güney

Yazar
8.0/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
2
Beğeni
·
33
Gösterim
Adı:
Özge Güney
Unvan:
Yazar
194 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
"Elizabeth Bathory, namıyla yürümüş tarihte en vahşi kadın seri katillerinden olma ünvanını yüzyillardir taşıyan katil." Der mecmualar. Tabii tarihi biraz deşersek elimize yeteri miktarda kan bulaşacaktır her zamanki gibi.
Çok çeşitli kanli sahnelerin spekülasyonlarına hayal malzemesi veren Kanlı Kontes hâlâ o hazımsız ruhuyla aramızda dolaşıyor.
Bu kitapta o kadar çok canlı tutulan sahneler vardı ki, sizi tamamen kitaba bagliyordu. Bir daha ne yapabilir bu deli kadın diye ilerlerken, daha sonraki sayfalarda Allah'ın bu da mi gelecekti başımıza diye düşünmeye başladım. Dinamigi ve temposu yüksekti. Hiç düşmedi, sekteye ugramadı..
Bathory küçük yaştan itibaren sizofreninin de yaygın olduğu ailesinde işkenceyle haşir neşir olarak yetisir. Sevmedigi bir adamla evlendirilir. Komutan olan eşi cepheden cepheye savastan savaşa koşarken. O Sevgilileri ile vakit geçirip feodal düzendeki sato-ciftligini yönetmektedir. Zamanla yaninda calisan genç kızlara aşırı kıskançlık duymaya başlar. Kendisi yaş aldıkça kırışmaya başladığını ama genç bir kız tenine, diriliğine sahip olmak için bakire kızların kanindaki saflığın ve tazeliğin cildine gececegine dair saplantili bir dusunce gelistirir. En yakin sevgilisi (kadın) Dorotha ile seri cinayetlerin ilk ayinsel teması gerceklesir. Kocasinı öldüren Kanli Kontes soyadina da güvenerek daha rahat hareket eder. Buyucu ve cadilikla ilgilenen Dorotha sevgilisi Kontes'in yavas yavas cigrindan ciktigini gorur ve mudahele etmeye calisir ana cezasi hapis olur. Affedildigi zaman dahi bir daha ugrasmak istemez biricik sevgilisine intihar mektubu yazar intihar eder. Hayatinin sonuna kadar hayaletiyle yasamak zorunda kalacaktir...
Yakalanana kadar koylu-asil bakire kizlarin kaniyla banyi yaparak genclesme cabasi surer. Akli melekelerini yitiren Kontes hucre hapsinde kalip delirerek, sevdigi kadinin hayaletiyle dertleserek ölecegi güne kadar cezasini cekecektir.
194 syf.
·9/10
Benim için efsaneler arasına giren bir kitapla geldim. Kitabımız gerçek bir hikayeyi konu almıştır. Anlatım dili anlaşılır ve sürekli işleyen yüksek bir temposu var. Tarih onu namıyla yürümüş en vahşi seri katil kadın ünvanıyla bilir. Tabi ki bahsettiğim kişi bakire kızların kanıyla banyo yapıp güzelleştiğine inanan Elizabeth Bathorydir.
۰
Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse; Elizabeth küçük yaşta ailesinin insanlara uyguladığı işkenceler arasında büyür ve hiç istemediği bir adamla evlendirilir. Eşinin bir komutan olması ve sürekli savaşlarda olmasını fırsat bilen Elizabeth şatosunda sevgilileriyle gününü gün etmektedir. Zaman geçmeye başlayınca yaşlanıp kırılmaya başladığını düşünmesiyle yanında çalışan hizmetkarlarının gençliklerini şirinliklerini güzelliklerini kıskanmaya başlar. Aklında bulunan planlarını sevgilisi (kadın) simyacı Dorotha’ya paylaşmasıyla yüzyıllarca adının konuşulacağı seri cinayetlerini işlemeye başlar.
۰
Bir an bile temposunu kaybetmeden okuduğum bir sonraki sayfada daha ne olabilir ki diyip soka uğradığım bu kitabı kısacası Kanlı Kontes Elizabeth Bathory’le kesinlikle tanışmalısınız.
۰

Yazarın biyografisi

Adı:
Özge Güney
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.