Özlem Ataman

Özlem Ataman

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Bomboş evime geldim. Kapıdan girince hep keşke birileri beni karşılasa diyorum. “Hoş geldin,” dese, sarılıp öpse. Uff neyse , yalnız olduğumu kabul etmem lazım, yoksa neredeyse ilk önüme gelen kişiyle evleneceğim, ben yalnız kalmak istemiyoruuuuummmm...
Her an görerek ve farkındalıklar hareket ettiğinizde, kendinizi daha derinden anlarsınız ve hayatınız değişir. Bedeniniz , zihniniz ve ruhunuz BİR olarak hareket ederler. Bu kişisel özgürlük ve farkındalıktır ki size hayatınızın her alanında başarı getirir.
Osho diyor ki ; aydınlanmanın ayak izleri yoktur.Yani herkes kendi yolunu bulur. Birinin gittiği yol senin yolun olmayabilir. Başka bir yol seçersin ; yeter ki seç , yüzleşmeyi ve acını yaşamayı göze al ,sonuç muhteşem.
Svagito’nun Sevginin kökleri kitabını okuyorum bir süredir... Konu ilişkiler ...
Svagito özetle şöyle yazmış: “Bugünün ilişkileri hemen bitiyor. Çünkü insanlar ilk engelde vazgeçiyorlar . Sonra yeni ilişki, yeniden cicim ayları , yine bir engel , yine bırak git . Oysa o ilk engel aşılsa belki çok güzel bir ilişki olacak.”
Zihninizden bir göz kırpma süresinde binlerce düşünce geçer. Bunların bazıları şuursuzca kaybolur, bazılarıysa bilinçdışında takılır kalır ve bilincimizi etkiler.
Yalnız mısın?
Sen öyle zannediyorsun,
Aynı korkuyu dillendirmeyen bir yalnızlar kalabalığındasın,
Kalabalıktasın!..
Ya farkına varıp çıkacaksın bu yalnızlığın kalabalığından,
Ya da öylesine yaşayacaksın,
Arzu ettiklerin sahipsiz, arkanda...
Dönüşüm...Yeniden SEN olmak için...
Korkularının yerini sevgiyle doldurmak için,
Yaşamak için.
Seni seviyorum, sevgili BEN!
(Tara Kaur)
Hatta Yogi Bhajan’ın bu konutla ilgili hoş bir sözü var: “ Eğer bedenim suyun soğukluğunu fethederse, hayatımdaki soğukluğu da yener.”
Yazara henüz inceleme eklenmedi.