Özlem Öztürk

Özlem Öztürk

YazarEditör
9.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
2
Beğeni
·
144
Gösterim
Adı:
Özlem Öztürk
Unvan:
Türk Eğitimci, Yazar
Ey aşk! Ne acımasızsın. Büyü gibisin, sevdiğimi güzel gösteriyorsun. Yanlışları bile bir başka güzel. Gözlerim bağlanmış meğer. Şimdi anlamaya başlıyorum.
Yunan mitolojisinde Lidya kralı Midas, tanrı Pan ile Apollon ise Midas' ı cezalandırıp kulaklarını eşek kulaklarına çevirir. Bu durumu tek şahit, kral berberidir. O da içindeki bu sırrın ağırlığını taşıyamaz. Kuyudan akan sular çevredeki sazlıklarda kamışlara bu sırrı haykırır. Bütün kent sazlıklardan çağıl çağıl gelen bu sırla çalkalanır. Midas böylece deşifre olur.
224 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
İki kişinin birbirine duyduğu aşkın ilahî aşka dönüşmesini. İlim yağında kavurlan iki gencin önce manevi yolculuğu daha sonra da gerçek yolcuğu başlıyor. Esas yorumu aslın da kitap sayfama girdiğim vakit yapacağım ancak şunu söylemek istiyorum; biz ki hiç bir şeyden habersiz yaşayan insanlarız.
Tavsiye ederim elbette okumanızı.
Aşka yolculuk ve kutsal yolculuk olarak iki bölümden oluşan romanımız. Meryem ile Ali'nin ömür yolculuğunu anlatması ile başlıyor.
.
İlk kitabı "Bir Tutam Hayal" ile kitap çıkaran yazarımız. "Arasta" dergisinde de yazılar yayınlamıştır.
224 syf.
·Puan vermedi
Beşeri aşktan ilâhi aşka yönelişin harika bir hikâyesi. Meryem ve Ali bir yola çıkacaklar ama Ali olayları yanlış anlayıp Meryem'i terk ediyor. Ondan sonra ise asıl yolculuk başlıyor işte. Ikisi de öyle güzel şeyler yaşıyorlar ki bu vesile ile. Hele de sonlara doğru çok zevk alarak okudum kitabı.
.
.
Yazarın kalemi çok akıcı. Bir oturuşta biten güzel bir kitaptı. Benim için de okumak çok iyi oldu. Uzun soluklu romanlara böyle güzel kitaplarla ara verince çok iyi oluyor benim için.

#parlakmeltemkitapligi
150 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Sadece yogayla, spritüelizm ile ilgilenenlerin değil; hayat hakkında sorgulamaları olan, merak eden, farklı bakış açılarıyla alternatif oluşturmak isteyen okuyucuların okumasını tavsiye ettiğim oldukça kaliteli ve keyifli bir kitaptır. Ünlü Yogi Bhajan'ın sevgi, kadın, benlik, bilgelik, Tanrı, zihin, idrak gibi birçok konu başlığı üzerine söylediği sözlerden oluşmaktadır. Ara ara kitaptan herhangi bir sayfa açıp bir paragraf okumak bile keyifli olacaktır. Düşünmek, anlamak ve idrak etmek için fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Özlem Öztürk
Unvan:
Türk Eğitimci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.