1000Kitap Logosu
Paracelsus

Paracelsus

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
19
Okunma
22
Beğeni
774
Gösterim
Tam adı
Phillipus Theophratus Bombastus von Hohenheim
Doğum
Einsiedeln, İsviçre, 1493
Ölüm
Salzburg, Avusturya, 1541
Yaşamı
Paracelsus. Almanca konuşan İsviçreli doktor ve kimyager. 16. yüzyılın önemli bilim insanlarından ve modern tıbbın kurucularından biri olduğu kabul edilir.
208 syf.
Bitkilerin de burçları olduğunu biliyor muydunuz? Paracelsus, müthiş bir okült öğretmen, ömrü boyunca bitkiler, astroloji ve kimya üzerine büyük araştırmalar yapmış, hatta felsefe taşını ele geçirerek metalleri altına dönüştürebildiği yönde söylentiler de var. Bitkilerden elde ettiği şifa ile insanları sevgiyle iyileştirme yolunu seçmiş. Keyifle okudum, ilgisi olanlar inceleyebilir.
Okült Botanik
8.0/10 · 5 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
·
Puan vermedi
Şunu söylemem gerekiyor ki, kitabı büyük bir heyecan ve istekle aldım lakin bir o kadar da hüsrana uğradım. Kitabı anlamak için çokça araştırma yapmama rağmen bir müddet sonra tıkandım kaldım. Kitap tamamiyle simya diliyle sembolik şekilde yazılmış. Paracelsus bir nevi içindeki bilgileri korumak ve kötü ellere ulaştırmamak için kendi çevresindekilerin anlayacağı şekilde yazmış ve mühürlemiş. Bu sebeple ne kadar anlamayı çok istesemde tam olarak kavrayamadan kitabı bitirdim. Geriye ise elimde araştırmaların bana kattıkları kaldı.
Majik Arhidox
7.5/10 · 15 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.