Patricia MacLachlan

Patricia MacLachlan

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Patricia MacLachlan
Tam adı:
Patricia MacLachlan
Unvan:
Yazar
Ne düşündüğümü, neye baktığımı, ne gördüğümü ve bunun ne anlama geldiğini anlamak için yazıyorum. Ne istediğimi ve neden korktuğumu anlamak için.

-Joan Didion
“Biliyor musunuz, her zaman manzaramızı yazmayız ama ait olduğumuz yerin yazdığımız şiirlerde, öykülerde ne kadar önemli olduğunu anlamalıyız. Kişiliğiniz, ait olduğunuz yerde yaşar ve o yer kişiliğinizi biçimlendirir.”
“Ben yaşadığım hayatı değiştirmek için yazıyorum, hayatımın istediğim şekilde yol alması için,” dedi. “Ama başkaları farklı nedenlerle yazıyordur belki: ne düşündüklerini ya da neden korktuklarını daha iyi kavrayabilmek için. Yazarlar bazen bir sorunu çözmek ya da kafalarına takılan bir soruyu yanıtlamak için yazarlar. Bunların hepsi yazmak için iyi nedenler. Ve size söyleyebileceğim en önemli şey de bu. Hatta belki duyup duyabileceğiniz en önemli şey. Hayatınız boyunca.”
“Yazdıklarınız gerçek mi?” diye sordu May.
Bayan Mirabel’in yüzü ışıldadı. Bu soruyu sevmişti. “Gerçek ya da değil. İkisi de hemen hemen aynı şey,” dedi. “İkisi de sözcüklerin sihriyle ilgili!”
Buraya, hüzünlü zamanların sonunda geldi. Aşkın, geride çok şey bırakmıştı: evini, hayatını, onu güldüren dostlarını. Güneş, yalnızlığını aydınlatıyordu. Ama yalnızlığı çok uzun sürmeyecek. Onu kurtaracağım.
Babamı da kurtaracağım.

Evie
88 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarımız, sözcüklerin nasıl ruhundan sökün ettiğini bir hikâyeye giydirerek anlatmış.Yazar olma hayaliyle kıpırdanan ruhlar için iyi bir başlangıç kitabı olma niteliğinde.Herkesin bir hikayesi vardır. Önemli olan zihin odalarından süslenip çıkabilmesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Patricia MacLachlan
Tam adı:
Patricia MacLachlan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.