Giriş Yap

Patrick Mckeown

Yazar
8.0
5 Kişi

İncelemeler

Tümünü Gör
280 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Selamm ‍️ Kişisel Gelişim okumayı sevenlere, sevebileceklerini düşündüğüm Odaklan kitabıyla geldim bugün.. Ben bu türü ara sıra okumayı severim, ve daha çok baş ucu kitabı niteliğinde okurum.. Beyninizin gerçek gücü odaklanabilme oranınızda gizli! Odaklanmanız zayıf olduğunda verimsiz olursunuz. Çok çalışıyor olabilirsiniz ancak çok iş çıkarıyor musunuz? Kararlarınızın ne kadarı doğru? Odaklanabiliyor musunuz? Bu ve bunun gibi soruların daha fazlası kitapta saklı.. İçsel ve dışsal dikkat dağıtıcıların etkisinden sıyrılıp gerçekten önemli olana odaklanmak hepimiz için giderek daha zor hale geliyor. Pek çok şey dikkatimizi çekmek için yarışıyor. E-posta bildirimleri, mesajlar ve sosyal medya bizi sürekli dürtüklüyor. Zihnimizse dikkati kendi üzerinde toplamamızı istiyor. Solunum konusunda olduğu kadar anda kalmak, zihni sakinleştirmek ve odaklanmak konularında da derin bilgi, deneyim ve iç görüye sahip olan Patrick McKeown, ODAKLAN kitabında başarının gizli bileşenlerini açığa çıkarırken onlara ulaşmakta yararlanacağınızın pratik yollarını gösteriyor. Zihin tam dikkat gösterecek kadar sakin ve uyanık olduğunda doğru eylem kendiliğinden gerçekleşir. Nasıl mı? Odaklan kitabı cevap olarak bize en pratik, en uygulanabilir ve sürdürülebilir yöntemleri anlatıyor.
Reklam
280 syf.
·
9/10 puan
Zihnimizin gürültüsünü susturup sezgimizle bağlantı kurmak, gerçekten önemli olana odaklanabilmek, geçmişte ya da gelecekte değil şimdiki zamanda yaşayabilmek ve tüm potansiyelimizi ortaya koyabilmek için solunum yani nefes alış verişlerimizi işlevsel hale getirmek, yaşantımızı daha iyi hale getirebilmek için asıl kilit noktanın solunum olduğunu keşfetmemizi sağlayacak ve nasıl uygulayacağımız konusunda doğru yöntemleri en pratik şekilde bizlere öğretecek, rehber niteliğinde tam bir başucu kitabı. Sizler de mutlaka temin edip, okurken uygulamaya geçin. Doğru şekilde nefes alma ile kendinizdeki beyinsel, bedensel ve hatta ruhsal farkı göreceksiniz.
280 syf.
·
Puan vermedi
Odaklanmakta zorluk çekenler, başarı oranları gitgide düşenler için bir kişisel gelişim kitabından bahsetmek istiyorum. Ne kadar yapacağımız işe odaklanmaya çalışsakta çevrenizde olup bitenler bunu zora sokabiliyor. Odaklanma da yaşadığımız sorunlar bizleri yapacağımız işe karşı daha verimsiz yapar. Peki bu sorunu gidermek için neler yapabiliriz? Çevremizde bizi etkileyen bu kadar faktör varken tam olarak odaklanıp verimimizi nasıl attırabiliriz? Bende odaklanma konusunda zorluk çekenlerden birisiyim. Bu kitabı okuyana kadar nasıl bir çözüm bulacağımı bilmiyordum. Ama kitap sayesinde doğru solunum yollarını, zihnimizi rahatlatmak gerektiğini ve uyku problemlerine karşı olan sorunları nasıl çözüme ulaştıracağımı öğrendim. Bütün bunlar kitabın içerisinde uygulamalı bir şekilde anlatılarak daha verimli sonuçlar alınabiliyor. Özelikle kitapta uygulanmalı ve resimli anlatılan nefes egzersizlerini günlük hayatta uyguladığımızda odaklanma problemindeki sorunların geçmeye başladığını görebilirsiniz. Araştıralarak ve özenle yazılmış bir kişisel gelişim kitabı. İnsan hayatına çok şey katabilecek hedeflerine ulaşmak için yol katettirecek harika bir kitap. Yukarıda bahsettiğim sorunları yaşayan herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Eminim ki uygulamaları günlük hayatınıza geçirdiğinizde aradaki farkı sizde göreceksiniz.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42