Pete Tombs

Pete Tombs

Yazar
8.3/10
3 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
188
Gösterim
Adı:
Pete Tombs
Unvan:
Yazar
...Uzun süredir beklediği orgazma ulaşırken adam eğilir ve Kraliçenin kalçalarının arasında kımıldayan bir yılanı çekip çıkarır. Yılanı kaldırdığında bir tür hançere -Malayların gizemli silahı kris'e- dönüşür. "Artık benim karımsın" diye ilan eder adam çılgına dönmüş Kraliçeye. "Cinayetlerine son vermeni istiyorum!"
"Beni kandırdın!" diye hırlar Kraliçe. "Yüz yıl içinde senden intikamımı alacağım!" şeklinde tehdidini savurmasının ardından 'şeytani güçlerle birleşmek üzere' dalgaların üstünde yürüyüp gider.
Kötü adamlar, yılan kızı izlemesi için trans bir büyücü tutarlar. Büyücünün en iyi numarası kafasını bedeninden ayırabilme yeteneğidir: Kafa havada yüzerek kızı bulmak için yola çıkar.
1970'lerin sonunda seks ve şiddet Hong Kong sinemalarında büyük ilgi görmüştür. Seksi hayaletler, Taocu rahipler, yılan kadınlara aşık olan bakir akademisyenler, baştan çıkarıcı kurnaz iblisler (succubus) ve çırılçıplak periler endüstriyi ele geçirir.
Seks ve erotizm aslında sessiz dönemden beri Türk filmlerinde bir şekilde vardı. Altmışların daha ılımlı atmosferinde Suçlular Aramızda ve Ölüm Perdesi gibi filmlerle Leyla Sayar Türk erotizminin kraliçesi olur. Sayar bu ikinci filmde bir gece kulübünde şaşırtıcı bir striptiz sergiler. Üstsüz dans ederken sigara içme konusunda izleyicilere ders verir. Gösterisindeki ortağı elinde tabancasıyla duran smokinli bir mankendir. Sahne Leyla Sayar'ın mankenin önünde diz çöküp silahın namlusunu öpmesiyle biter.
Uyumadan önce peri ve hayalet hikayeleri anlatmaya başlamayacak, uyandıktan sonra rüyalarımızı birbirimize aktaramayacaksak, uygarlığımızdan ne bekleyebiliriz
a3) Daha önce her türlü aşağılamaya alışkın olmalarına rağmen bu kadarı fahişe kızlara fazla gelir ve isyan ederler. Kardeşlerden biri kızı kaçırır ve intikam amacıyla ona dövme yapar. Floresan dövmelerle kaplı çıplak kızların karanlıkta dans ettiği final fahnesi altmışların ruh halinden gerçek bir kesittir.
Türkiye'de Tarkan serisi gibi popüler fantastik filmler, solcular tarafından izleyicinin üstünde uyuşturucu etkisi yaptığı gerekçesiyle sık sık eleştirildi. "Halkın afyonu faktörü"
Asya korku filmlerinin bütünü bir şeylerin kesilip parçalanmasıyla başlar ...Bir timsahın karnı bıçakla yarılır, derideki çatlaklardan irinler akar... Buradaki korku bilinmeyene duyulan korku değil, bedensel çürüyüş ve ölüme duyulan korkudur. Batı tarzı korkuyla aralarındaki fark ise Batıda bunlar yalnızca varsayılırken Doğuda şefkatle üstünde yoğunlaşılmasıdır.
a2) Bir kadına dövme yapma işlemi, onunla seks yapma düşüncesinin yerine geçer. Kardeşler yeni bir kız keşfettikleri zaman, renkli iğnelerini için ilk baktıkları yer kızların sırtıdır. Filmin doruk noktasına, avare bir Batılı olan Clayton'un arkadaşlarını eğlendirmek üzere bir grup dövmeli fahişe satın almaya gelmesiyle ulaşılır.
1980 yılında askeri yönetimin başa geçişiyle birlikte Türk erotizm furyası tersine döndü. İnsan hakları ülkede azalırken sansür de güçleniyordu! Yoğun bir basın kampanyası ve giderek artan politik şiddet sonucunda, Türkiye'de seks filmlerine gitmek cesaret ister oldu. Yumuşak seks filmleri gösteren birkaç sinema salonunun bombalanmasıyla her şey hüzünlü bir biçimde sona erdi ve bu film pazarının Türkiye'de tükenişi sürpriz olmadı.
351 syf.
·10/10 puan
Fantastik türüne ilgisi olan ve film sektöründe ilkler nasıl başı çekmiş, ne şekilde konular ilerlemiş, hangi kıtada siyasi/dini/ekonomik/kültürel vs durumlara göre hangi tarzda yapıtlar verilmiş öğrenebileceğiniz, ülke ülke başlıklara ayrılarak kapsamlıca incelenmiş çok başarılı bir ansiklopedi, özellikle bunun bölümünü okuyanların da kitaplığında olması gereken bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pete Tombs
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.