Peter Watts

Peter Watts

Yazar
3.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
116
Gösterim
Adı:
Peter Watts
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Calgary, Kanada, 25 Ocak 1958
“Öyle değil. Empati diğer insanların ne hissettiğini hayal etmekle alakalı değil. Karşındaki insanın yerinde olsaydın senin ne hissedeceğinle alakalı, değil mi?”
“Parmak uçları ile dudaklarıma dokundu. “İnan ya da inanma Cyggers, insanlar bazen iyi hatıraları bile görmezden gelmeyi seçer. Meselâ hoşlanmamaları gereken bir şeyden hoşlanıyorlarsa. Veya...” alnımı öptü. “Eğer mutlu olmayı hak ettiklerini düşünmüyorlarsa”
“Uyuma fikrini sonsuza dek kafalarından atmayı umuyorlardı. İnsan hayatının üçte biri vücudun tüketime devam ettiği, ancak hiçbir şey üretmediği bu safhada geçiyordu. On beş saatte bir uykuya dalmaya ihtiyacımız olmasa, hayatımız boyunca bilincimiz açık kalsa birçok şey başarabilirdik. Kapatma düğmesi ve mekanizması aşınana kadar bozulma olasılığı olmayan sekiz milyar insan...

Yıldızlara gidebilirdik.”
376 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Uzak durulması gereken bilim kurgu kategorisinde ama ucuz palyanço şovu kalitesinde, iğrenç ötesi bir anlatım, tatsız tuzsuz bir hikaye vs vs okumayın okutmayın.
Redaksiyonun dan mıdır, çevirmeninden midir, bir türlü ısınamadım kitaba. Hemen hemen çıkmış bütün bilim-kurgu kitapları yakından takip eder, alır ve okurum. Ama bu kitap bir türlü beni içine çekemedi. İlgi çekici olabilecek bir konusu var ama karakterler bir türlü canlanmadı kafamda.

Yazarın biyografisi

Adı:
Peter Watts
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Calgary, Kanada, 25 Ocak 1958

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.