Philippe Dumas

Philippe Dumas

Çizer
9.3/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Adam'ın annesi onu ormana getirdiğinde, geri döneceğine ve Adam'ı alacağına söz verir. Aynı gün Adam, ormanda sınıf arkadaşı Thomas'la karşılaşır. Thomas'ın annesi de oğlunu saklamak için buraya getirmiştir.

Bu iki çocuk savaş nedeniyle annelerinin hemen gelmeyeceklerini anlarlar. Bu iki çocuğun ormanda başlarından geçen olayları konu edinen bir kitap.

Bu kitabı beğenmemin en büyük yanı ise gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmasıdır. Olayın kaynağı ise yazarın ta kendisi. Yazar henüz 8 yaşında iken 2. Dünya savaşı sırasında 3 yıl boyunca ormanda yaşamış. 3 yılın sonunda kızıl ordu tarafından bulunmuş.
Benim kitaba notum 7/10.

İyi okumalar :)
160 syf.
·Beğendi·10/10
Başka Dünyadan Gelen Kız, dokuz yaşındaki Adam ve Thomas’ın İkinci Dünya Savaşı sırasında, bir ormanda saklanarak verdikleri hayat mücadelesinin hikâyesi. İçersinde, sevgi, fedakârlık, arkadaşlık, mücadele ve dayanışma var. Çocuk kitabı olmasına rağmen her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Kitaptaki resimlere bayıldım. Kitabın hoşuma giden diğer yönü de, bu eserin, yazarın kendi yaşamından esinlenerek kaleme almış olması. 8 yaşındayken İkinci Dünya Savaşı'ndan gönderilmiş olduğu toplama kampından kaçmayı başararak üç sene boyunca ormanda saklanıp verdiği hayat mücadelesi sonucunda bu eserin ortaya çıkması.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.