Pınar Çağlıner

Pınar Çağlıner

Yazar
9.4/10
19 Kişi
·
28
Okunma
·
13
Beğeni
·
784
Gösterim
Adı:
Pınar Çağlıner
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İzmir, Türkiye, 27Ağustos 1975
27Ağustos 1975 İzmir doğumluyum.Salıncak ve Utandım kitaplarının yazarıyım.Yarımada Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum.Hayatı öğretmen olarak gören,sevginin açamayacağı kapı olmadığına inanan , yazdıkça mutlu olan bir anneyim.
Büyümeye başlanılan zaman, anne yada baba kaybedildikten sonra başlar oğlum. Yani sen de beni kaybettikten sonra büyüyeceksin. Şimdi farkında olmasanda , hayatta ki direğin kaçamak yerin, sırdaşın, desdekcin, sığındığın liman, karşılıksız sevgi merkezin benim. Bunlar birgün yok olacak, kendi kendinle yüzleşeceksib, tüm var olan eksikliklerle gün ve gün, sene ve sene karşı karşıya geldiğinde büyüyeceksin ve hep çocukluğunu özleyeceksin. O nedenle bırak da, sana yaşatabildiğim kadar çocukluğunu yasatayim.
Ağla ,yüreğin,dudakların titreyene kadar ağla.Yanaklarından süzülen gözyaşı yıllarını temizlesin,hesaplaş tüm yaşanmışlıklarla.Nefret et,nefret et onlardan.Yüzün, bırak bu sefer de çirkin gözüksün.Kontrol etme artık hislerini,yüzünü,sevgi adına düşündüklerini. diye başlar gerçek bir hayatın ilk eleştirileri...Keyifli okumalar dilerim.Hikayenin bir yerinde buluşmak üzere. (UTANDIM alıntı ) Bağıra bağıra ağla,kahretsin sizi de,lanet olsun tüm sevgi dolu düşündüklerime,lanet olsun tüm sevdiklerime,değer verdiklerime,sevgime layık olmayan tüm insanlara ,de. İsyan et,kus içindeki tüm affetmişliklerini, sineye gömdüklerini, alttan aldıklarını,hep sevgi dolu olup da sonuçta aldıklarını kus. Ağla işte,patla,çıksın ağzından küfür ,bu güne kadar seni üzenlere karşı , çıksın,önüne geleni devir,lanet oku,ağla ,ağla.. Nedense? Sinirden içimde, bir top sıkıntı,tüm vücudumdan çıkmak istercesine beni sıkıyor,dişlerimi sıkıyorum,gözlerim ağlamamak için hala savaş veriyor. Hayır,çok sinirliyim.YIL .... MART 2011 UTANDIM kitabımdan ilk alıntı) Diye başlar gerçek bir yaşam hikayesi...Keyifli okumalar dilerim
Pınar Çağlıner
Sayfa 3 - cinius
Zamanın algılanması diye bir şey var.Senin zaman algılaman ile benimki farklı mesela diyen Can , Samet'in soru yağmuruna hazırdı.
"Nasıl ki?Zaman zamandır.Herkes için bir saat bir saattir.
"Aslında duruma göre değişir zamanı algılaman.Samet senin bile zaman algılayışın değişir."
"Hadi bana örnek ver baba"
Diyelim ki seninle havuzdayız.Çılgınlar gibi birbirimizle su savaşı yaparak zaman geçiriyoruz.Bir de şöyle bir ortamda olduğunu hissetmeye çalış.Okuldasın ve pek de hoşlanmadığın bir dersteyiz."
"Resim" diye bağırdı.
"Bir de resim dersindesin.Şimdi havuzda bir saat dolunca sana çıkalım dediğimde..."
"Ya çok az kaldık,daha oynayalım diyorum" diye dudaklarını büzdü oğlan.
"Ve resim dersi sona erdiğinde bir saat sonunda ne hissediyorsun?"
"Hele şükür bitti diyorum"..........
Pınar Çağlıner
Sayfa 78 - Cinius Yayınevi
🦋 Akıcı hikayesi ile kuvvetli kalemi ile bir solukta okuyacağınız bir kitap. Son sayfayı kapattığınızda hikayenin başına döndüren bir kitap.
İnsan hayatında bir gün geliyor ve kökten bir değişim yaşanabiliyor değil mi? Öyle bir gün yaşanıyor ki hayatına geri kalan kısmında o günü tekrar yaşamak istersin ya da o günün kabusundan asla kurtulamazsın.
🦋 Güzellik bir gündür bence.ikinci günden sonra aynı güzelliği gören gözler o güzelliği fark etmiyor bile. Geçirilen güzel ve huzurlu günleri sağlayan ya da sağlamayan iç dünya giriyor devreye. Benim için önemli olan ikinci günden sonra hissettiklerim ve bu durumun tüm hayatımda yer alması.
Şimdi sana;
Üzülme diye seslensem...
Sen yine üzüleceksin biliyorum.
Şu var ki: üzülmelisin ve üzül de.
Sonrası iyi olacak, bana inan...
Yeter ki
Buradayım de..
Büyümeye başlanılan zaman anne ya da baba kaydedildikten sonra başlar oğlum. Yani sen de beni kaybettikten sonra büyüyeceksin şimdi farkında olmasan da hayattaki direğin, kaçamak yerin ,sırdaşın, destekçin, sığındığın liman, karşılıksız sevgi merkezin benim. Bunlar bir gün yok olacak kendi kendine yüzleşeceksın, tüm var olan eksikliklerle gün ve gün ,sene ve sene karşı karşıya geldiğinde büyüyeceksin ve hep çocukluğunu özleyeceksin. O nedenle bırak da sana yaşatabildiğim kadar çocukluğunu yaşatayım...
Pınar Çağlıner
#SALINCAKBEKLENENYOLCU
105 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitabımı yazarken istedim ki sıkılınmasın , bir solukta okunsun.Gelen yorumlarla dedim ki oldu bu iş.Yorum sırası sizde..Sizlerin yorumlarını öğrenmeyi çok isterim.Sevgi ile kalın
112 syf.
·10/10
Yaşanmış gerçek bir hikaye...Hepimiz benzer yaşanmışlıklarla var olduk.Bizi biz yapan yaşanmışlıklar bazen bizi kızdırdı ,bazen içinden çıkılmaz hislerle bizlere zor anlar yaşattı.Ancak hepsi bizi biz yapan kazanımları şimdi keşfetme zamanı.Gerçekleri saklamadan kelimelerle buluşturduğum kitabımla yüreğine ulaşabileceğimi biliyorum.Orada buluşmak üzere....sevgiyle kalın
96 syf.
·46 günde·Beğendi·9/10
Muhteşem bir hikaye daha sona erdi etkisinde kaldım gerçekten. Soner beni alıp başka yerlere götürdü. İnsan elindeki ile yetinmemeli bazen arayış içinde olup başarması gerek bazı şeyleri Gizem beni gerçekten üzdü hikaye yıl size anlatmak isterdim ama merak edin okuyun derim kitapla kalın.
105 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
🦋Gine keyifli bir kitap okudum. Çok hoşuma gitti yarım kalması bir sonraki kitapda devam etmesi beni memnun etti. Akıcı bir kitap elimden bırakamadım tavsiye ederim. Bazı şeyleri değiştirebilmek çok zor ama sonuçta yaşanmış olması insan yaşamamış olmak istiyor ama bu imkansız bir şey tabi Beril e ne oldu ? Sema bin evligini ne olacak ? Serkan nerede ?
105 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
#kitapyorumu
#Salıncak
#PınarÇağlıner

Öyle güzel ve sürükleyici bir kitaptı ki bir çırpıda okudum. Sevgi ve saplantının anlatılışı gözlerimin önünde şekillenmesiyle son buldu.
Biraz daha uzun olsaydı da bu keyfi daha çok yaşasaydım diye düşünüyorum.

Koruma içgüdüsü ile istemeden yapılan hatalar insanları nasılda çıkmaza sürüklediğini satır aralarında okurken aile olmanın kavramı bir bütün olmanın gerekliliği anlatılmıştı. Ben beğenerek severek okudum.

Kitabımızın yakında sinemaya uyarlanarak film olacağı anı sabırsızlıkla bekliyorum. Yazarımız Pınar Çağlıner’den aldığımız sinema filmi gelecek haberiyle coşkulu bir heyecana kapıldım. Pınar hanım kaleminiz daim olsun.
“SALINCAK”
Çok yakında sinemalarda...
105 syf.
·Beğendi·8/10
Ailesini yitiren ve yalnız kalan üç kardeş. Beril en büyükleri olarak kardeşlerini büyütmüş ve özellikle en küçük kardeş Serkan’a aşırı bağlı bir abla…
Koruma içgüdüsü ve sevgisi zamanla saplantılı ve hastalıklı bir hale dönüşmüş. Ve farkında olmadan iki kardeşinin de hayatlarını mahveden bir abla…
Sadece kardeşlerinin de değil, kendi hayatı dâhil, etrafındaki insanların da hayatını derinden etkilemiş…
Bunların sonucunda gelişen olaylar…
Sevgi ve saplantının karıştırılmaması gerektiğini güzel anlatıyor kitap da ki hikaye…
Bir çırpıda bitiverdi :) sanki daha yeni okumaya başlamışım gibi, sürükleyici idi.
Sevgili Pınar Çağlıner kaleminize – yüreğinize sağlık…
112 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
bu kadını tanımıyorum ama hayat hikayesini akıcı bir dille ve insanı sıkmadan anlatan bir kadını ilk defa tanıyorum.bu demek oluyorki hikayesini sogukkanlılıkla anlattığına göre artik yasadıkları onu uzmuyor bilakis onlardan ders cıkarmıs ve simdi bizlere boyle durumlarda nasıl davranmamizı oğretiyor.
152 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Pınar Çağlıner hocamın yüreğine sağlık çok ama çoooooook beğendim
Kesinlikle ders çıkarılabilecek bir kitap.Bu hayatta ben ne saçma şeyleri kafaya takıp,üzülüp,isyan ediyorum dedirten bir kitap.Kısa bir özete gelirsek;
Kitabın konusu Pınar hocamızın hayatı.Yani yazarımız kendi hayatını yazmış.Ama ne yazmak.O kadar çok acı çekmiş ki başta eşinin hayattan göçmesi gibi hiç of dememiş dimdik ayakta durmuş.Birçok zorluğa, acıya göğüs germiş.Bu da bize çok doğru bir yol gösteriyor.O kadar zorluğa ve acıya karşı çok doğru kararlar alarak,yılmadan hayatını idame ettirmiş.Ben çok beğendim kitabı ve herkesin okumasını isterim
112 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarın hayatını anlatan bir kitap. O kadar zorluk çekmiş ama her şeye rağmen kendi doğrularına ulaşmış. Kendime ders çıkardığımı belirtmek isterim. Utandım derken ne kadar haklıymış meğer. Hepimiz Utanmalıyız aslında.
Söylenecek çok şey var aslında. Okumayan kalmasın.
96 syf.
·Beğendi·10/10
Ben Salıncak Beklenen Yolcu'yu 3. kitabımı yazarken yine çok keyif duydum. Son noktayı koyarken hüzünlendim. Hikayenin bir noktasında yüreğinize dokunabilmek dileğiyle.

Yazarın biyografisi

Adı:
Pınar Çağlıner
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İzmir, Türkiye, 27Ağustos 1975
27Ağustos 1975 İzmir doğumluyum.Salıncak ve Utandım kitaplarının yazarıyım.Yarımada Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum.Hayatı öğretmen olarak gören,sevginin açamayacağı kapı olmadığına inanan , yazdıkça mutlu olan bir anneyim.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.