Rabia Osma

Rabia Osma

Yazar
8.5/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
2
Beğeni
·
173
Gösterim
'''Yarasına yara açana gönül derin küsermiş,demiştin.
Şimdi aynı şeyi ben de senin için söylüyorum...
Aynı acıyı bana tekrar yaşatma.
Yoksa affetmem seni .....bu sefer gerçekten affetmem...'''
Yaralar vardır;
Hiç yaşanmayacakmış gibi hissetiren.
Yaralar vardır;
Kapanmış olsa bile dokununca sızlayan.
Yaralar vardır;
Kapandığına dair bir iz bırakmayan.
Çok canım yanıyor be Kızıl. Kalbim öyle acıyor ki, anlatamıyorum. Kendimi ona o kadar bağlamışım ki, kendimi öyle inandırmışım ki, ölene kadar onunla olacağıma, dayanamıyorum. Sanki böyle, biri kalbimi eline almış ve tüm gücüyle sıkıyormuş gibi hissediyorum. Kaybetmeye dayanamayacağınız kişiyi sevmeyin, diyorlarya hani... Gerçekten öyle ama benim için artık çok geç. Zira acım dayanılmayacak kadar büyük.
‘’Çok canım yanıyor be Kızıl. Kalbim öyle acıyor ki, anlatamıyorum. Kendimi ona o kadar bağlamışım ki, kendimi öyle inandırmışım ki ölene kadar onunla olacağıma, dayanamıyorum. Sanki böyle, biri kalbimi eline almış ve tüm gücüyle sıkıyormuş gibi hissediyorum. Kaybetmeye dayanamayacağınız kişiyi sevmeyin, diyorlar ya hani… Gerçekten öyle ama benim için artık çok geç. Zira acım dayanılmayacak kadar büyük.’’
Rabia Osma
Sayfa 19 - Epsilon Yayınları
“Bana önceden dediğin şeyi hatırlıyorsun değil mi?" diye sordum. "Yarasına yara açana gönül derin küsermiş. Şimdi aynı şeyi ben de senin için söylüyorum prenses. Ne olur aynı acıyı bana tekrar yaşatma. Bu sefer gerçekten affetmem.
Rabia Osma
Epsilon Yayınları
591 syf.
·Puan vermedi
| İki Yaralı ~ Rabia Osma |
°
Melis ve Batu. ‘İki Yaralı’mız. Hayat onları hem birbirine benzeyen hem de birbiriyle alakası olmayan acılar yaşatıyor. Ortak paydaları ikisinin de sevdiklerini kaybeden yaralı insanlar oluşu.
Büyük hayallerle İstanbul’a, annenannesi ve dedesinin yanına gidip orada aşkı tadan ve hiç beklemediği bir anda terk edilen Melis ve sevdiği kız olan Defne’yi kanserden kaybeden ve acı içinde kıvranan Batu. İkisinin hayatı İzmir’de kesişiyor. Küçük bir tartışmayla tanışan ve başta birbirlerinden hoşlanmayan bu iki insan zamanla yakın olan aileleriyle daha sık bir araya geliyor ve aynı acılara sahip birbirlerini anlayan iki arkadaşa dönüşüyor. Yaşadıkları acıları o kadar yoğun ve güçlü bir şekilde okuyoruz ki etkilenmemek mümkün değil. Kitap biraz kalın ve başlarda olayı oturtana kadar yavaş ilerliyor gibi ama sonrası bence çok akıcıydı. Geçmişleriyle yüzleşmeleri ve sonrasında yaşadıklarını okumak bana çok keyif verdi.
Her şeyden önce arkadaş olmaları çok güzeldi. Klasikleşen önce kavga edip, birbirlerinden hoşlanmayan iki insanken hemen ardından sevgili olma durumu yoktu yani. Hemen hemen aynı acıları yaşayan iki insanın dostluğunu okuduk birçok satırda.
Gözüme takılan tek yer karakterler başlangıçta lise öğrencisi ama Batu ve Melis yaşından çok daha olgun geldi bana. Düşünceleri, cümleleri yaşlarının çok üstündeydi. Onlar gözümde hep daha büyük canlandı.
Aralarda güldüren, bolca hüzünlendiren ama sık sık yüzünüzde ufak gülümsemeler oluşturan hoş bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rabia Osma
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.