Ragıp Minareci

Ragıp Minareci

Çevirmen
8.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
440 syf.
·Beğendi·6/10
Felicity bir anda ortadan kaybolan annesinin izinden Roma ya gittiğinde ailesinin geçmişini öğrenir.
Büyük büyük annesi 1930 lu yıllarda Almanya da opera sanatçısıdır. Büyük büyük babası da Yahudi bir doktordur. Ancak bir gün büyük büyük babası hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur büyük annesi Elizabeth kocasını bulmak ve çocuklarını korumak için hiç olmayacak birine başvurur . Nazi subayı Albrect Brunnmann.
Ama ondan yardım almak Elizabeth in hiç tahmin etmeyeceği hatalara neden olur Bu hataların bedelini Elizabet ölünce piyanist kızı Deborah öder Hiçbir şeyin farkında olmayan Deborah gün geçtikçe gerçeklerin farkına varır
Ayrıca romanda tarihi bilgiler de var
1930 lu yıllarda Almanya daki siyasi , ekonomik , toplumsal koşulları ve bu koşullar da Nazilerin iktidara nasıl geldiği de anlatılmış.
440 syf.
Bir annenin çocukları İçin ne kadar ileri gidebileceğini ,bir ablanın kardeşi için nelerden vazgeçeceğini yazar muhteşem bir kurgu İle çok güzel kaleme almış ..Tarih ,aşk, aksiyon ,gerilim hepsi mevcut kitapta .Elinize bu kitabı aldığınızda İnanılmaz derece derin bir hikaye okumaya hazırlıklı olun ...
#alıntı
“Aşk her şey olabilir; hercai ve kırıcı,taşkın Ve sömürücü,ölçüsüz ve alabildiğine yıkıcı . Öyle ki insanın yüreğini alevler içinde bırakır ve geride soğuk küllerden başka bir şey kalmaz ...”

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.