Ram Charan

Ram Charan

Yazar
7.6/10
8 Kişi
·
14
Okunma
·
1
Beğeni
·
209
Gösterim
Adı:
Ram Charan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Uttar Pradeş, Hindistan, 1939
Eğitim:
Banaras Hindu University, Harvard İşletme Okulu
Doğru insanları doğru görevlere vermekte duygusal dayanıklılık gerektirir. Performansı düşük olanlarla ilgilenme konusundaki başarısızlık şirketlerde ki yaygın bir sorundur ve genellikle liderlerin duygusal tıkanıklıklarının bir sonucudur. Dahası, duygusal dayanıklılık olmadan sizinle çalışması için en iyi insanları işe alınca da zorlanacaksınızdır. Çünkü eğer şanslıysanız bu insanlar sizden iyi olacaktır; projelerinizde yeni fikirler ve bir canlılık getirecektir. Duygusal açıdan zayıf olan bir yönetici, otoritesini zayıflatacak korkusuyla böyle insanlardan uzak durur. Kırılgan otoritesini koruma eğilimi taşır. Kendisine, sadık olarak kabul edebileceği insanlardan oluşan bir çember içine alır ve yeni düşüncelerle kendisine meydan okuyacak olanları dışlar. Bu tür duygusal zayıflıklar en sonunda hem lideri hem de organizasyonu yok eder.

Execution
Larry Bossidy & Ram Charan
280 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Özellikle üretim tarafında çalışan yöneticiler için yön gösterici nitelikte. Üretim ile ilgili örnekleri olan kitap bulmanın azlığı göz önüne alınınca kıymeti bir kez daha ortaya çıkıyor.
127 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Kitap liderlik kavramını CEO luk makamı özelinde inceliyor . Açıkçası kitaba başlamadan önce bunu tahmin etmiştim ancak sadece iş hayatı değil normal profildeki insanlar için de katkısının olacağını düşünerek bu kitaba başladım ve ne yazık ki aradığımı bulamadım . Tabii ki de okuyanlara her kitap gibi kazandıracağı şeyler olacaktır ancak bu enformasyonu ülkemiz için çok da önemli görmüyorum . Yine de Amerika ‘daki işleyişi ayrıntılı olmasa da tanıtan bir kitap . Sonuç olarak yine de herhangi bir şirketin yönetiminde görev alıyorsanız kitabın size katacağı önemli tecrübeler olduğu aşikar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ram Charan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Uttar Pradeş, Hindistan, 1939
Eğitim:
Banaras Hindu University, Harvard İşletme Okulu

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.