Recep Kök

Recep Kök

ÇevirmenEditör
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Recep Kök
Unvan:
Akademisyen, Yazar
Doğum:
Elbistan, Kahramanmaraş, 30 Ağustos 1953
30 Ağustos 1953'de Elbistan'da doğdu.

Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültes’ini bitirdi (1976).

Kamu Kurumlarında uzman ve idareci olarak çalıştı (Yedek Subay. 1977 – 1978; 1976-1985).

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, İktisat Teorisi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak bulundu (1985-1990).

1986 yılında yüksek lisans eğitimini, 1990 yılında ise ‘Endüstriyel Verimlilik ve Etkinlik’ alanında doktora eğitimini tamamladı.

Aynı üniversitede öğretim üyesi kadrosunda çalışmaya devam etti (Yardımcı Doçent, 1991-1993 ve Doçent, 1993-1995 yılları arasında).

1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyesi kadrosuna geçiş yaptı.

2000 yılında ise İktisat Teorisi Anabilim Dalında Profesörlük kadrosuna yükseltildi ve atandı.

Bulunduğu üniversitelerde seçilmiş fakülte ve yönetim kurul üyelikleri; İdari ve Yurt Dışı ve Araştırma Birimlerindeki Görevleri:

- Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakültesi Fakülte ve Yönetim Kurulu Üyelikleri (1993-1995)

- Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurulu Profesör Üyeliği (Kasım 2004 - Kasım 2007)

- İktisat Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı (Ocak 2006 - Mayıs 2008)

- Fakülte Kurulu Profesör Üyeliği, (Nisan 2008 - Temmuz 2008)

- İktisat Bölümü Bölüm Başkanı, (Temmuz 2008 - Temmuz 2011)

- Fakülte Kurulu Bölüm Başkanı Üyeliği, (Temmuz 2008- Temmuz 2011)

- Ekonometri Bölümü Bölüm Başkan Vekili, (Mayıs 2009)

- İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı, (Mayıs 2010 - Mayıs 2013)

- Stratejik Araştırmalar Merkezi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, (Ekim 2013-Şubat 2015) görevlerinde bulundu.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Recep Kök
Unvan:
Akademisyen, Yazar
Doğum:
Elbistan, Kahramanmaraş, 30 Ağustos 1953
30 Ağustos 1953'de Elbistan'da doğdu.

Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültes’ini bitirdi (1976).

Kamu Kurumlarında uzman ve idareci olarak çalıştı (Yedek Subay. 1977 – 1978; 1976-1985).

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, İktisat Teorisi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak bulundu (1985-1990).

1986 yılında yüksek lisans eğitimini, 1990 yılında ise ‘Endüstriyel Verimlilik ve Etkinlik’ alanında doktora eğitimini tamamladı.

Aynı üniversitede öğretim üyesi kadrosunda çalışmaya devam etti (Yardımcı Doçent, 1991-1993 ve Doçent, 1993-1995 yılları arasında).

1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyesi kadrosuna geçiş yaptı.

2000 yılında ise İktisat Teorisi Anabilim Dalında Profesörlük kadrosuna yükseltildi ve atandı.

Bulunduğu üniversitelerde seçilmiş fakülte ve yönetim kurul üyelikleri; İdari ve Yurt Dışı ve Araştırma Birimlerindeki Görevleri:

- Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakültesi Fakülte ve Yönetim Kurulu Üyelikleri (1993-1995)

- Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurulu Profesör Üyeliği (Kasım 2004 - Kasım 2007)

- İktisat Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı (Ocak 2006 - Mayıs 2008)

- Fakülte Kurulu Profesör Üyeliği, (Nisan 2008 - Temmuz 2008)

- İktisat Bölümü Bölüm Başkanı, (Temmuz 2008 - Temmuz 2011)

- Fakülte Kurulu Bölüm Başkanı Üyeliği, (Temmuz 2008- Temmuz 2011)

- Ekonometri Bölümü Bölüm Başkan Vekili, (Mayıs 2009)

- İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı, (Mayıs 2010 - Mayıs 2013)

- Stratejik Araştırmalar Merkezi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, (Ekim 2013-Şubat 2015) görevlerinde bulundu.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.