Russel W. Gough

Russel W. Gough

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
295
Gösterim
Başka bir insanın karakteri hakkında söyledikleriniz, sizin kendi karakterinizin yapısı ve ne kadar iyi durumda olduğu hakkında çok şey ortaya koyar.
Karakter sahibi olmadan bilgi sahibi olmak, en hafif tabiriyle değersiz, en ağır tabiriyle de kötüdür. Başkan Theodore Roosevelt'in de ünlü bir sözünde belirttiği gibi, "Bir insanı ahlâken eğitmeden sadece zihnen eğitmek, topluma bir belâ kazandırmaktır."
Buradan çıkan netice şudur: Doğru ve iyi olanı bilmek ile doğru ve iyi olanı yapmak arasındaki en önemli bağlantı, doğru ve iyi olanı yapacak bir karaktere sahip olmaktır.
Bir insanın kendi karakterini en iyi anlattığı zaman, bir başkasının karakterinden söz ettiği zamandır. Jean Paul Richter
Kendinizin ya da sevdiğiniz birinin çok büyük bir fiziksel şiddete maruz kaldığı durumlar hariç, hayatta çektiğiniz en büyük acılar çok büyük bir ihtimalle zalimce kullanılan sözcüklerden kaynaklanmıştır - insanın benliğini yıkan eleştirilerden, aşırı öfkeden, aşağılamalardan, toplum önünde ya da özel bir ortamda küçük düşürülmelerden, can yakan ad takmalardan, sırlara ihanet edilmesinden, söylentilerden ve kötü niyetli dedikodulardan kaynaklanmıştır bu acılar.
Ölümsüz tanrılar, mükemmelliğin önüne terlemeyi koymuşlar; mükemmelliğin önünde uzun ve dik bir yol vardır. Hesiodos
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Russel W. Gough
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.