Russel W. Gough

Russel W. Gough

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
349
Gösterim
Adı:
Russel W. Gough
Unvan:
Yazar
Başka bir insanın karakteri hakkında söyledikleriniz, sizin kendi karakterinizin yapısı ve ne kadar iyi durumda olduğu hakkında çok şey ortaya koyar.
Karakter sahibi olmadan bilgi sahibi olmak, en hafif tabiriyle değersiz, en ağır tabiriyle de kötüdür. Başkan Theodore Roosevelt'in de ünlü bir sözünde belirttiği gibi, "Bir insanı ahlâken eğitmeden sadece zihnen eğitmek, topluma bir belâ kazandırmaktır."
Buradan çıkan netice şudur: Doğru ve iyi olanı bilmek ile doğru ve iyi olanı yapmak arasındaki en önemli bağlantı, doğru ve iyi olanı yapacak bir karaktere sahip olmaktır.
Kendinizin ya da sevdiğiniz birinin çok büyük bir fiziksel şiddete maruz kaldığı durumlar hariç, hayatta çektiğiniz en büyük acılar çok büyük bir ihtimalle zalimce kullanılan sözcüklerden kaynaklanmıştır - insanın benliğini yıkan eleştirilerden, aşırı öfkeden, aşağılamalardan, toplum önünde ya da özel bir ortamda küçük düşürülmelerden, can yakan ad takmalardan, sırlara ihanet edilmesinden, söylentilerden ve kötü niyetli dedikodulardan kaynaklanmıştır bu acılar.
186 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Kendinizi tanımak, kendinize yatırım yapmak istiyorsanız bu kitaba zaman ayırmalısınız. Bilim insanı olan yazar, insanlara ışık tutacak ve bilimsel kökleri olan bir eser ortaya çıkarmış. Kişisel gelişime ilgi duyanlara ısrarla tavsiye ederiz. Bu değerli kitap bizim tarafımızdan da okundu ve kütüphanemizde ki yerini aldı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Russel W. Gough
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.