Salih Şahin

Salih Şahin

Yazar
8.0/10
6 Kişi
·
22
Okunma
·
2
Beğeni
·
657
Gösterim
Adı:
Salih Şahin
Unvan:
Yazar
İnsanlar kendilerince önemli geleneksel moral değerlerine körcesine bağlılıklarını sürdürmeyi bir kurtuluş olarak algılamakta ve görmektedirler. Bu sebeple daha tutucu ve katılaşan değer yargıları toplumu tümüyle kıskaca almıştır. Öl denilirse ölecek, yap denilse yapılacak düzeyde bir bağımlılık ilişkisi ortaya çıkmıştır.
İnsan sadece nesnel bir varlıktır veya nesnel bir varlık konumuna düşürülmüştür. Hiçbir öznel yapılanması ve duruşu mevcut değildir.
Kadının yenilişi ile her şeyi eline geçiren erkek egemenlikli sistem 'kader ipleri' olarak anlatılan kader anlayışıyla tüm dünyaya hükmetmeye başlamıştır. Acımasızlık bu savaşın her şeyinde vardır ve en büyük kader kadına yürütülecek yaklaşımda esas alınıp kadın şahsında topluma empoze edilmeye çalışılacaktır. Ki niitekim bir hayli de başarılı olacaklardır.
İyiliğin de kötülüğün de insanın kendi içinde olduğu, onu yenecek olanın da insan olduğu düşüncesi günümüz özgür ve vicdanlı insanının da temel inanış dinamiğidir. "İnsan kendi kaderini tayin edebilir"ilkesi günümüz Ortadoğu insanının en büyük çıkış kaynağı olacaktır.
Tek tanrılı dinlerde Nuh adıyla ortaya çıkan kurtarıcı peygamber, sümerlerde ziusudra, Babil ve Asur da utnapiştim ve zerdüştlükte Yima dur.
Kadınlar, yaptıklarıyla, söylemleriyle, fizikleriyle ve diğer tüm yönleriyle bir eşya statüsüne getirilmek isteniyor. Bunun için de her türlü denetim mekanizması sistem tarafından kullanılmaktadır. Köleciliğin talan karakteri bu sebeple en fazla kadın üzerinde geliştirilmiştir.
187 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
ARKADAŞLAR kitabı geçen sene okumuştum kitap muazzam ve dili güzel bir şekilde kullamış zerdüşt peygamberin hayatını,dini anlayışı,kadın ve tarıma verilen önemi anlatıyor

Yazarın biyografisi

Adı:
Salih Şahin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.