1000Kitap Logosu
Sally Thorne

Sally Thorne

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
698 Kişi
1.219
Okunma
33
Beğeni
1.578
Gösterim
384 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
"Birinden nefret etmek ve ona aşık olmak rahatsızlık verecek kadar birbirine benzer duygulardı. Aşk da nefret de aynı oyunun aynadan yansımaları gibiydi ve kazanmak zorundaydınız." Nefret Oyunu, sevdiğim birçok hesabın tavsiyesi ve benim de romantik komedi türünde bir kitap okumak istemem sebebiyle alıp okuduğum bir kitaptı. İyi ki okumuşum çünkü gerçekten bayıldım! Lucy ve Joshua, birleşen iki yayınevinin iki yönetici yardımcısı. Birbirlerinden nefret ediyorlar, 'oyun' oynuyorlar ve bunun yanı sıra ikisi de işlerinde gayet başarılılar. Bir terfi meselesi gündeme gelince ise ikisi tam anlamıyla bir rakip hâline geliyor. Yoksa aşık mı demeliyim? Joshua Templeman'e kelimenin tam anlamıyla bayıldım! Kitap boyunca Lucy'nin bakış açısıyla okuduğumuz için Joshua'nın iç yüzünün farkına varamıyoruz ancak o yine de kendisini belli ediyor. Kitabın kapağını kapattığınızda kesinlikle bir Joshua Templeman'e ihtiyacınız olduğunu fark ediyorsunuz. Lucy karakteri fazlasıyla iyimser, uzun süre yalnız kalmış ve bu kendisini fazlasıyla etkilemiş ama kesinlikle eğlenceli biri. Kendisinin komik düşünceleri veya Joshua'ya karşı dikbaşlılığı olmasa vıcık vıcık bir aşk hikayesi okuyabilirdik ama Lucy kitabı tamamen eğlenceli bir hâle getiriyor. Kendisini çok sevdim ancak 'yani burada bu mu denir şimdi dediğim zamanlar da oldu. Hatta bazen lafı sürekli Joshua'nın bedenine getirmesi Josh kadar benim de canımı sıktı ancak kızımız eğlenceli olunca her şeyi tatlıya bağlayabiliyor Yazarın kalemi gayet akıcı ve güzel. Kitabı bir günde bitirdim çünkü elime alınca bırakasım dahi gelmedi. Eğlenceli, romantik ve bir çırpıda bitecek bir kitap arıyorsanız, Nefret Oyunu'nu listenizin başına almalısınız. Dikkat! Kitabı bitirdiğinizde bir Joshua'ya sahip olmadığınızı fark ettiğiniz için kısa süreli bir üzüntü topuna dönüşebilirsiniz. Nefret Oyunu benim severek okuduğum ve bu türü sevenlere veya 'çerezlik olsun, beni yormasın ama seveyim' diyenlere tavsiye ettiğim bir kitap oldu. Sizin de seveceğinize hiç şüphem yok.
Nefret Oyunu
8.0/10
· 896 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
23
320 syf.
·
1 günde
·
3/10 puan
Darcy Barrett 18 yaşından beri dünyayı dolaşıyor. Bir yerde asla çok uzun süre kalmıyor ve genellikle barmen olarak arada çalısıp para kazanıyor Bir zamanlar fotoğrafçı olmak istiyormuş ama kötü bir deneyimden sonra o kariyer yolunu askıya almış gibi. Sevgili büyükannesi öldüğünde Darcy'ye ve ikiz kardeşi Jamie'ye kulübesini bırakır. Darcy ve Jamie'nin miraslarının tamamını alabilmeleri için evi yenilemeleri ve satmaları gerekiyor. Darcy'nin tadilatı görmek için tek bir yerde kalması ve kaçtığı her şeyle uğraşması gerekiyor. Jamie ve Darcy'nin en yakın çocukluk arkadası Tom tadilat işleri yaptığı için evın onarımını ona yaptırmaya karar verıyorlar .Sıkıntı Darcy eskıden beri Tom'a aşık ama adamla bır ılerleme olamaz zaten adam nişanlı . Bu ev tadilatı sırasında Tom'un nişanlısından ayrıldıgı ortaya çıkıyor vs vs . Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği bölüme :D Öncelikle ıkı kıtabı karsılaştırmıyıcam tamam ama yazarın o ılk kıtaptakı ıfade karakterlerın güzel povları vs ustune bu nedır arkadaş buyuk felaket benım açımdan kitap :(( Kitabın çoğunu Darcy'nin kafasında inşaat işçisi-çocukluk arkadaşına bayılarak geçirdiğimiz için, bu bir yerden sonra aşırı bayıyor. İki Ana karakteri bu serece sevmediğim istisna kitap olabılır .İletişim eksikliği. Ambiyans eksikliği. Çok fazla eksik unsur. Sığ karakterler. Ayrıca Tom, Barrett ikizleri tarafından uğrunda savaşılan bir köpek yavrusu gibi tasvir edilmiş .Yani, Darcy ve Tom arasında dönüp duran saçmalıklar ve hiçbir yere gitmeyen olay örgüsü arasında, bundan umduğum kadar zevk almadım. Joshua Templeman kadar mükemmel birini yaratan yazarın bunu yazdığına inanamıyorum..
%99 Benim
6.9/10
· 237 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
12
384 syf.
·
3 günde
·
3/10 puan
Herkese merhaba.Açıkçası kitaba başlarken seveceğimi düşünüyordum fakat öyle olmadı. İsmi Lucinda olan karakterimiz kendisiyle aynı görevde çalışan Joshua karakterinden güya nefret ediyor ama her şeyini biliyor aynı durum Joshua için de geçerli hatta ailesini,çocukluğundan fotoğraflar bile buluyor. Lucy'nin Josh'tan nefret etme sebebi vardı kitapta ve biraz haklı da olabilirdi ama üstün körü geçmiş yazar. Lucy ile Josh -böyle sesleniyor insanlar- bir sürü oyun oynuyor bakışma oyunu,İK oyunu gibi ne olduklarını açıklardım ama onlar da okursanız kitaba kalsın ki tavsiye etmem neyse. Şirket için bir ekip olayı düzenliyorlar ve Josh ile Lucy aynı takıma düşüyor Lucy bu olayda yaralanıp hastalanıyor ve ona kim bakıyor dersiniz evet doğru tahmin:Josh.Ne hikmetse bu birbirinden nefret eden insanlar bir anda yakınlaşıyorlar.Bir gün Lucy ismi Danny olan şirketten yeni ayrılıyor olan bir kişi ile randevuya çıkma kararı alıyor Josh bunu öğrenince onu asansörde öpüyor ve nedense Lucy bir anda bu arkadaşa daha doğrusu bedenine karşı hisler duymaya başlıyor.Bunlar olurken şirkette bir pozisyon açılmaya karar veriliyor ve bu pozisyon ikilinin çalıştığı konumun üzerinde bu sebepten ikili eğer karşısındaki kişi kazanırsa istifa edeceklerini birbirlerine söylüyorlar.Fakat kimin kazandığını biz kitapta öğrenemiyoruz.Yukarda demiştim hastayken Josh kıza bakıyor diye ha işte minnet borcu hissetmesinden dolayı Josh'ın kardeşinin düğüne gidiyorlar.Düğünde bir şeyler oluyor kitap genel olarak böyle.   Josh'ı başka bir kitapta olsa birazcık sevebilirdim belki fakat Lucy için aynı şeyi diyemiyeceğim kitabın çoğunda Josh'ın vücudu çok güzel yok şöyle gözleri böyle diye düşünüyor.Baştaki konudan nasıl sapıp bütün olay cinselliğe geliyor kısmı da ayrı bir muamma benim için.Açıkçası kitapta eğlenmedim ve bir iki yer harici sevmedim. Spoi içeren notlar: 1-Lucy Josh ile sevgili anlamında ilgilenirken Danny ile çık ve onu öp benden güzel öperse onla çıkmaya devam edersin dediği yerde sinirlerim tepeme çıktı yetmezmiş gibi Lucy bunu gerçekten yaptı yani gerek var mıydı bu konuya. 2-Lucy düğünde Mindy'nin kim olduğunu öğrendiğinde Josh'ın açıklamaları çok saçmaydı konuyla ilgisini pek anlamadım 3-Kitapta Lucy'nin Anthony ile olan konuşması hoşuma gitti en azından konuştu.
Nefret Oyunu
8.0/10
· 896 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
11