Adı:
%99 Benim
Baskı tarihi:
28 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177778
Kitabın türü:
Orijinal adı:
99 Percent Mine
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
%99 Benim
99 Percent Mine
Vurulmak (eylem): Genellikle elde etme şansınızın olmadığı birine duyulan, güçlü ve çoğunlukla kısa süren aşk.

Darcy Barrett, dünyanın dört bir yanında erkekler üzerinde geniş çaplı bir inceleme yapmıştı ve kesinlikle söyleyebilirdi ki kimse Tom Valeska’nın tırnağı bile olamazdı. Ne yazık ki Tom aynı zamanda ikiz kardeşi Jamie’nin en yakın arkadaşıydı ve daima %99 ona sadıktı.

Büyükanneleri ikizlere yıkık dökük bir kulübe ve altından kolay kolay kalkamayacakları talimatlar bırakmıştı. Darcy’ye kalsa, restorasyon işlerine karışmaktansa ilk uçağa bir bilet alıp ardına bile bakmazdı. Fakat verandasında beliren tanıdık yüz, onun yorgun kalbinin tekrar çarpmasına ve yıllar önce kaybettiği şansına yeniden tutunmasına sebep olacaktı.

Çok geçmeden havada uçuşmaya başlayan kıvılcımların sebebi arızalı kablolar değildi. Darcy artık Tom’un kalbinin %1’i ile yetinmek yerine rolleri değiştirmeye karar vermişti: Bu defa Tom Valeska %99 onun olacaktı.


“Komik, içten, zekice ve seksi – %99 Benim’de bir aşk hikâyesinden istediğim her şey var! Sally Thorne hızla en sevdiğim yazarlardan birine dönüşüyor ve sıradaki kitabını okumak için sabırsızlanıyorum!”
- Sarah J. Maas, #1 New York Times bestseller’ı Cam Şato ve Güller ve Dikenler Sarayı serilerinin yazarı -


“Thorne, komşunun oğlunun asi kıza âşık olduğu bu yavaş ilerleyen romantizmde kıvamı tutturmuş… İkisinin arasındaki kimyayı fark etmemek imkânsız ve Darcy’nin alaycı yorumları romanın en iyi yanlarından biri.”
- Publisher Weekly -


“Hem komik hem heyecanlı hem de alev alev bir romantizm… Tam da Sophie Kinsella ve Christina Lauren hayranlarının severek okuyacakları bir roman. Son sayfayı çevirdiğinizde saatin kaç olduğunu unutacaksınız.”
- Booklist -
320 syf.
·1 günde
Nefret oyunu kadar sevmesem de idare eder bir kitap. Yazar sanki bir şey belirlemiş ama son anda ondan vazgeçmiş böyle bir kitap a çevirmiş gibiydi. İyi erkeklerin olduğuna inanmayan ama Tom'un mükemmel ve kimse onun gibi olmaz diye düşünen baş karakter kızımız var. Baş karakter erkekle çocukluk arkadaşı olmaları aşırı şirin ve uwu birşey di bana göre. Ve Tom Darcy yi evinin tadilatı için geldiği zaman her şey başlıyor.

Nefret oyunu bitmiş olmasına rağmen sanırım yazarın fanları devam kitabı istediği için sonunda 3 sayfa şeklinde kitabı da tamamen bitirdiğini belli etmiş.
320 syf.
·2 günde·7/10 puan
Tom Valeska ve ben birlikte geldik ve Darcy'i getirmedik. O kim bilir yine nereye gitti
Nefret oyunu ile geç tanışanlardanım ben. Bu kitap ben onu alırken çıkmıştı ve kapağı o kadar güzeldi ki bunu da yanına sepete atmışım. Hiç farkında değilim

Herkes nefret oyunu ile kıyaslamış o yüzden de çoğu insan sevmemiş. Bu yorumları okuduğum için kitaba hiç beklentisiz başladım ama aynı zamanda önyargısız da. Şimdi dürüst olalım nefret oyunu kadar mükemmel romantikler zaten ne kadar varki piyasada? Ben bol bol romantik okuyanlardanım ve benim bu kadar çok sevdiğim bir kitap nadir çıkıyor bu durum %99 benim' e biraz haksızlık bence

Darcy Barrett asi barmen kızımız. Hicbir yerde sabit duramıyor sürekli aklı dünyayı gezmekte. Ama aslında yalniz ve bağlanmaktan korkuyor. Evet birazcık klasik. Biz genelde bunu erkeklerde görürüz o ayrı
Tom Valeska oğlusumuz ise dağ gibi sabit ve güvenilir. Tanıdığı herkesi mutlu etmeye memnun etmeye çalışıyor. Ama bunu gerisinde Valeska'nin kabul edilmeme, vazgecilme korkusu var.
Darc ve Tom çocukluktan beri tanışıyorlar. Hem de ikizi Jamie ile yakın arkadaş olan Tom'un %100 insanlar arasında paylaşılmış halde. Tom'un %1' ne sahip olan Darcy ya artık %100 isterse? Ya çiftimiz evin restorasyonu için bir araya gelmek zorunda kalırsa ve ortalık karışırsa? Keyifle bir gecede okuduğum bir romantik komedi oldu. Araya bu tarz kitaplar atmayı ve kafa dağıtmayı isterseniz kesinlikle okunabilecek bir kitap. Hem bir romantik komediden en fazla ne beklenebilir ki? Önyargısız okursanız sevebileceginizi düşünüyorum.

Tabiki kimse bir Joshua Templeman yerini dolduramaz, doldurması düşünülemez bile! diyor ve yorumuma son veriyorum.

Keyif sizinle olsun
320 syf.
·3 günde·Beğendi·2/10 puan
Yazarın nefret oyunu daha güzeldi.. Kitap da olan karakterler bir türlü kendini geliştiremedi ve sonlara doğru düzeldi.. Asıl karakterimiz olan;
Darcy Ödüllü bir fotoğraçı olduğu halde barda çalışıyor olması sebebi vardı.Yıllardır sevdiği mesleği yapan şehir şehir gezen ve asla sabit bir yerde kalamayan kız büyükannesinin ölümüyle ona miras bırakılan evi restora edip mirastan kalan payını almak için bu evde çalışması gerekiyordu, gidememe sebebi sadece bu ev değil pasaportunun kayboluşundandı..
Bir gece bar cıkışı evin önünde onu görene kadar yıllardır kaçma sebebi olan ve bu sefer kaçamıycak olan darcy kalp hastasıydı,Tom valeska cocukluk aşkı tam tamına 18 yaşındayken aşkını itiraf ettiğinde darcy susmuş tom ise kırılmıştı.. O günden beri kaçıyordu darcy aşkından ve aşkının 8 yıldır beraber olduğu megan dan.. Kendini yeterince güzel bulamayan darcy tüm güzelliği ikizi olan jamie verildiğini düşünüyordu.. Erkek olmasına rağmen kusursuz bir güzelliği olduğunu düşünüp kendisi kalp hastası ve hiçbir işe yaramayan olarak tanımlıyordu.. Tomla bu evde 3 ay inşaat işçisi olarak çalışmak ve maceraları merak ederseniz bu kitabı alıcaksınız
Beklentimin altında olan bir kitaptı ama merak ettiğim için zaten okuycaktım..

Not Kitabı okuyanlar çekimin içeriğini anlayabiliyor ama okumayanlara değişik gelebilir içeriğe göre kitap çekimi yapıyorum..

Jamie bırakılan o yüzüğü istiyorum.. Fiyatı neyse kabul edebilirim..
320 syf.
·3 günde·5/10 puan
Darcy, dünyanın dört bir yanını gezmiş ve erkekler üzerinde geniş çaplı incelemeler yapmıştır. Ancak hiçbir erkek Tom Valeska kadar mükemmel değildir. Kötü olan ise Tom hiçbir zaman onun olmayacaktır. Çünkü ikiz kardeşi Jamie’nin en yakın arkadaşıdır ve ona %99 sağdıktır.

Büyükannelerinin ölümü üzerine Darcy ülke ülke gezmeyi bırakmış ve ailesinin yanına geri dönmüştür. Ancak bu geri dönüşü kısa süreli olmayacaktır. Büyükannesi ona ve ikizine eski evini tamir ettirip satmalarını vasiyet etmiştir. Darcy’nin bu sefer kaçışı yoktur ve tadilat bitene kadar ülkede kalması gerekmektedir. Ayrıca birden ortadan kaybolan pasaportu da kaçmasını imkansız hale getirmiştir.

Gecenin bir vakti evi restore etmek için verandasında beliren Tom ise Darcy’nin pamuk ipliğine bağlı kalbine ve yıllar önce kaybettiği şansına yeniden tutunmasını sağlayacaktır. Üç ay sürecek restorasyon boyunca Darcy ve Tom arasında çıkacak tek bir kıvılcım onları geri ya dönülemez bir duruma getirecek ya da arkadaşlıklarını tamamen bitirecektir.

Ancak Darcy bu sever kararlıdır. Tom Valeska bu sefer %99 Darcy’nin olacaktır.

Bu kitabı Nefret Oyunu’ndan daha çok merak etmiştim. Ancak istediğim şeyi bulamadım. Darcy’i hiç sevmedim. Yazar uçarı, özgür hatta deli bir karakter yazmak istemiş ama bütün hareketleri benim için iticiydi. Tom Valeska gerçekten mükemmel bir erkek olarak yazılmıştı ama Jamie’nin her sözünü dinlemesine ve her değini yapmasına sinir oldum. Sonralara doğru bütün karakterler normalleşti, herkes bir duruldu ancak bu son 50 sayfada bana yeterli gelmedi. Darcy’nin yerli yersiz hareketleri, düşünmeden yaptıkları beni benden aldı. Onun dışında Tom, Darcy’nin bütün yaptıklarına katlandı, sesini bile çıkarmadı. Darcy’nin Tom ile olan normal konuşmaların geçtiği kısımlarıda sevdim. Darcy’nin iç konuşmalarının olmadığı her an benim için iyiydi. Sonunu sevdiğimi söyleyebilirim Jamie ve Darcy’nin Tom için yaptıkları şey bence güzeldi. Öyle böyle bir şekilde bitirdiğim bir kitap oldu.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10 puan
Komik diyalogları ile güldüren, eğlenceli ve akıcı bir kitaptı. Yarattığı karakterlere bayılıyorum çok samimi ve sıcak, onları yansıtma biçimi ise gerçekten çok başarılı. Birçok duyguyu içinde barındıran aşkın ve dostluğun harmanlandığı güzel bir kitaptı benim için. En sonunda nefret oyunu ile ilgili ufak bir bölüm eklemiş. Bence başarılı.
320 syf.
·5 günde·7/10 puan
Yine kafa dağıtmalık bir kitap ama ‘Nefret Oyunu’ kadar harika değil. Hatta ondan sonra kesin bu da çok iyidir diye aldım ama o kadar iyi değil bence. Tabiki yine aşk var, aşk güzel anlatılmış ama romanın ağzı biraz bozuk, yani küfürlü. Ama yine de eğlendim ve sonunda ‘Nefret Oyunu’ ile ilgili küçük bir sürprizi var
320 syf.
·4 günde·7/10 puan
Merhaba!

Hazır bilgilerim tazeyken hemen incelemesini yapayım dedim. Kitabın yorumlarını buradan okumuştum almadan önce çoğunlukla ilk kitabının daha iyi olduğu söyleniyordu ama ben yine de ön yargısız başlamaya çalıştım. Kitap genel olarak güzel, ben beğendim sadece ilk kitabına göre daha çalakalemdi sanki. Genel olarak güzel ama sanki daha geliştirilebilir. Sally Thorne %99 Benim
320 syf.
Sally Thorne'un yazım dilini sevmemin nedeni çok akıcı olması ama aynı zamanda boş cümleler olmaması. Yine dili akıcıydı ve gereksiz veya basit hiçbir cümle yoktu. Üzülerek söylüyorum ki eğer Nefret Oyunu'nu okumamış olsaydım kitaba daha yüksek bir puan verebilirdim. Romantik kitapları sadece okuduğum fantastik veya bilimkurgu seriler arasında dinlenmek için okuyan biri olarak söylüyorum, normalde bir romantik komedi kitabına fazla bağlanmam fakat Nefret Oyunu kitaplığımın bir klasiği konumuna geldi. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin tekrar elime alıp okurum fakat %99 Benim hem karakterleri arası ilişkileriyle hem de olan olaylarla fazla klişeydi. Aslında kitaplarda klişeler pek umurumda olmaz, hatta bazen gerekli bile bulurum ve okumaktan keyif alırım fakat buradaki klişeler benim için bir romantik kitabı okumamı imkansız hale getirilecek klişelerdi. Mesela bilirsiniz, sürekli bir kaos hali, sürekli yanlış anlaşılmaların hüküm sürdüğü ilişkiler, yanlış anlaşılmalar nedeniyle oluşan daha fazla kaos ve çok fazla göz yaşı... Hâlbuki bence bir aşk kitabı beni ağlatmalı da tabii ama aynı zamanda bolca da güldürmeli. Nefret Oyunu o kadar bahsettiğim klişelerden uzak, o kadar pozitif ve renkli bir hikâyeydi ki %99 Benim, beni tatmin edemedi. Çünkü büyük bir beklentiyle başlamıştım ve dediğim gibi, eğer yazarın diğer kitabını okumamış olsaydım kitaba daha fazla puan verirdim. Yine de tabii ki kitapta sevdiğim noktalar oldu. Özellikle de Jamie ve Truly ilişkisini daha fazla okumak isterdim. Ve sanırım en sevdiğim karakter de Truly adlı yan karakterimiz oldu. Yazarı tebrik etmem gereken bir başka konu da gerçekten yaratıcı ve birbirinden farklı karakterler oluşturması. Yaşadığım hayal kırıklığına rağmen yazarın bir sonraki kitabını heyecanla bekliyorum ve kesinlikle en sevdiğim yazarlar arasına girdi...
320 syf.
·2 günde·10/10 puan
Kitap için yapılan incelemelere baktığımda çoğu kişi yazarın ilk kitabı olan Nefret Oyunu ile karşılaştırmış. Bence bu kitap bireysel olarak değerlendirilmeliydi.
Kitabı çerez olarak okudum. Kitapla ilgili değinmek istediğim bazı noktalar var. Uzun bir süre cinsellik yer alıyor. Bu yüzden 18 yaş ve üstüne hitap ettiğini düşünüyorum. Kitap genel anlamda keyifliydi. Eğer okumak isterseniz yazarın Nefret Oyunu kitabından sonra büyük bir beklenti ile okumayın. Beklentisiz okuduğum için kitabı sevdim. Ayrıca kitabın sonunda hem %99 Benim hem de Nefret Oyunu için kapanış bölümleri yer alıyor. Bu da okurlar için güzel bir avantaj olduğu kanısındayım.
Kitapta bir dominant karakterimiz var, Darcy. Darcy küçüklüğünden beri belli edemese de Tom Valeska'ya aşık. Tom, uysal bir karakter. Birçok kitaba göre karakterler tam ters özellikte diyebiliriz. Tom Valeska'nın geçmişten beri aşkından vazgeçememesini sevdim. Okurken Darcy'e sımsıkı sarılmak istedim. Kendini insan enkazı gibi görmesi beni çok üzdü. Her halükarda okurları romantik ve şehvetli bir kitap bekliyor.
Kitaplı günler dilerim...
320 syf.
·4 günde·6/10 puan
İlk defa böyle bir kitapta ana kadın karakterin bu kadar dominant olduğunu ve erkek karakterin de uysal olduğunu gördüm. Bu değişim güzeldi fakat kitabı okurken çok da eğlendiğimi söyleyemem.
320 syf.
Romantik ve güzel bir kitaptı. Yazarın diğer kitabını çok beğendiğim için bu kitabına da bir şans vermek istedim. Kendi içinde oldukça eğlenceliydi, içinde ikizler olan kitapları nedense daha bir seviyorum. Kitaptaki ikizler de bana oldukça tatlı geldi. Çerezlik bir kitap. Kafa dağıtmak isterseniz güzel bir hafta sonunda keyifle okunabilir. 7
puan verme nedenime gelince kitap daha farklı olabilirdi. Bazı bölümler bana çok durağan geldi ve biraz da yazarın diğer kitabına benzediğini düşünüyorum. Yazar her iki kitabı da belirli kalıplarla yazmış. Belki peş peşe okumasaydım daha çok sevebilirdim, bilmiyorum.

Buradan sonrası SPOİLER İÇERİR.

************************

Yazarın diğer kitabı nefret oyununu çok beğenmiştim. Oradaki aşk çok hoşuma gitmişti. Buradakini de sevdim ama bir şeyler eksik kaldı. Çünkü bana göre yaptıkları tam bir saçmalıktı.

Tom'u başlarda çok sevmiş, Darcy'i fazla sevmemiştim. Sonradan Tom'u da sevemedim. Sanırım en sevdiğim karakter Jamie oldu. Başlangıçta ikisinin de duygularının karşılıksız olduğunu düşünmüştüm. Bu yüzden üzülmüştüm de ancak daha sonra iki tarafın da birbirini sevdiğini bildiği halde uzak durmaları, kendilerine o kadar acı çektirmeleri bana çok saçma geldi. Çocukluktan beri beraber olup bu kadar uzak olabilmeleri hiç hoşuma gitmedi.

İkinizde birbirinizi seviyorsunuz da madem neden bu kadar uzak kaldınız? Hadi farkında olmasalar bu durumun anlarım. Yine birbirlerini sınıra kadar zorlamaları, o kadar yakınken bunu bile anlayamamaları bana hissetmem gereken duyguları hissettirmedi. Ama yine de eğlenceli bir kitaptı. Yazarın başka bir kitabını alır mıyım? Sanırım bir şans daha veririm.
320 syf.
·Beğendi·2/10 puan
Darcy Barret, asla bir yerde uzun süre kalamayan, sürekli seyahat eden maceracı bir karakterdir. Büyükannesi vasiyetinde, Darcy ve ikizi Jamie'den yıkık dökük evini tamir etmelerini isteyince planlarında bir takım değişiklikler yapmak zorunda kalır. Gerçi planlarını değiştirme sebebi, evi yenileme işini Tom Valeska'nın yapacak olması da olabilir. Bu durum Darcy ve Tom için pek kolay geçmeyecek gibi...
Konusunu uzun uzun anlatmayacağım çünkü söyleyecek başka şeylerim var. Kitabın bana yaşattığı hayal kırıklığını nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama deneyeceğim. Kitap güzel bir şekilde başladı, güzel de devam etti fakat çok kötü bitti. Kötü bitme sebebi eksik olması. Sevgili yazar, sence de yazmayı unuttuğun bir şeyler yok mu? Bence VAR.
Kadın karakteri çok sevdim. Karakterin problemleri, sorunları var ve hayatı boyunca da bunlarla mücadele etti. Sürekli seyahat etme sebebi de bu. Problemlerinden uzaklaşmak istiyordu; kimsenin onu tanımadığı, yargılamadığı, kendi olabileceği yerlere gitmek istiyordu. Aslında çoğu zaman hepimiz bunları istiyoruz, değil mi?
"Senin için seviniyordum çünkü arkada kalan olmak berbat bir his ve bunu yaşamanı istemezdim" Darcy, kitapta böyle bir cümle kurmuştu ve o kadar kahroldum ki! Yazar, hikayesi olan, güçlü bir karakter yaratmış ama sadece bu kadar. Kitap boyunca bu sorunlarını, özellikle kardeşiyle konuşmasını bekledim. Çünkü ikizi! Ona en yakın olması gereken kişi. Büyük bir kavga etmelerini, içlerini boşaltmalarını ve rahatlamalarını bekleyip durdum; ama YOK YOK. Eee o zaman ben bu karakteri niye sevdim? Bize niye böyle bir hikaye sunup sonra bunları görmezden geldin. Bu karakter, hikayesinin bitmesini hak ediyordu.
Yorumda bahsetmek istediğim bir sürü şey vardı ama yazdıkça kitaptan daha da soğuyorum. Bitirdikten sonra hatırlanmayacak bir kitap için daha fazla yazıp kendi vaktimi de sizin vaktinizi de almak istemiyorum.
Okumanızı tavsiye etmiyorum.
Kitaplarla kalın ama bu kitapla değil.
Hâlâ bana bir saniyeden uzun süre bakmıyordu. Ama sorun değildi. Onunla bir saniye bile bir ömür gibi hissettiriyordu.
Böyle bir şeyi yapabilmek için dünyanın en kötü insanı olmak gerekirdi. Dünyanın en umursamaz, bencil insanı. Ah, bir dakika. Ben zaten tam da öyle bir insan değil miydim?
"Lütfen kız kardeşimi hayatta tut. Her ne yapman gerekiyorsa."
"Hayatta kalmak için neye ihtiyacı var?"
"Sana."
Karanlık evrenin tam ortasında, tek başıma Satürn'ün halkasına oturup ayaklarımı sallamaya ihtiyacım vardı.
Sally Thorne
Sayfa 113 - Yabancı Yayınları
"Hepimiz Tom Valeska üzerinde hisse sahibiydik. Onunla tanışan herkes ondan bir parça istiyordu çünkü o dünyanın en mükemmel adamıydı. Belki onun sadece %1'ine sahiptim. Bu yeterli olmalıydı."
Defalarca pes ettiğiniz o çok önemli ve imkansız olan şeyi BİTİRİN. Başarılı olmanız ya da olmamanız fark etmez, hiç kimse o işin sonunda sahip olacağınız ödülü sizden alamaz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
%99 Benim
Baskı tarihi:
28 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052177778
Kitabın türü:
Orijinal adı:
99 Percent Mine
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Baskılar:
%99 Benim
99 Percent Mine
Vurulmak (eylem): Genellikle elde etme şansınızın olmadığı birine duyulan, güçlü ve çoğunlukla kısa süren aşk.

Darcy Barrett, dünyanın dört bir yanında erkekler üzerinde geniş çaplı bir inceleme yapmıştı ve kesinlikle söyleyebilirdi ki kimse Tom Valeska’nın tırnağı bile olamazdı. Ne yazık ki Tom aynı zamanda ikiz kardeşi Jamie’nin en yakın arkadaşıydı ve daima %99 ona sadıktı.

Büyükanneleri ikizlere yıkık dökük bir kulübe ve altından kolay kolay kalkamayacakları talimatlar bırakmıştı. Darcy’ye kalsa, restorasyon işlerine karışmaktansa ilk uçağa bir bilet alıp ardına bile bakmazdı. Fakat verandasında beliren tanıdık yüz, onun yorgun kalbinin tekrar çarpmasına ve yıllar önce kaybettiği şansına yeniden tutunmasına sebep olacaktı.

Çok geçmeden havada uçuşmaya başlayan kıvılcımların sebebi arızalı kablolar değildi. Darcy artık Tom’un kalbinin %1’i ile yetinmek yerine rolleri değiştirmeye karar vermişti: Bu defa Tom Valeska %99 onun olacaktı.


“Komik, içten, zekice ve seksi – %99 Benim’de bir aşk hikâyesinden istediğim her şey var! Sally Thorne hızla en sevdiğim yazarlardan birine dönüşüyor ve sıradaki kitabını okumak için sabırsızlanıyorum!”
- Sarah J. Maas, #1 New York Times bestseller’ı Cam Şato ve Güller ve Dikenler Sarayı serilerinin yazarı -


“Thorne, komşunun oğlunun asi kıza âşık olduğu bu yavaş ilerleyen romantizmde kıvamı tutturmuş… İkisinin arasındaki kimyayı fark etmemek imkânsız ve Darcy’nin alaycı yorumları romanın en iyi yanlarından biri.”
- Publisher Weekly -


“Hem komik hem heyecanlı hem de alev alev bir romantizm… Tam da Sophie Kinsella ve Christina Lauren hayranlarının severek okuyacakları bir roman. Son sayfayı çevirdiğinizde saatin kaç olduğunu unutacaksınız.”
- Booklist -

Kitabı okuyanlar 129 okur

  • Burcu Koç
  • NS
  • ipek turan
  • Büşra Çifci
  • Hira.blog
  • Gülnida Özsoy
  • Ceyda Öztürk
  • Nisa Naz Aydemir
  • Su Doğangün
  • Neslihan Temeloglu

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8.5 (6)
9
%14.1 (10)
8
%11.3 (8)
7
%21.1 (15)
6
%14.1 (10)
5
%5.6 (4)
4
%1.4 (1)
3
%1.4 (1)
2
%4.2 (3)
1
%1.4 (1)