Sam Hawksmoor

Sam Hawksmoor

Yazar
7.2/10
83 Kişi
·
180
Okunma
·
4
Beğeni
·
1087
Gösterim
Dokunamayız, seni hissedemem. Rüzgarı ya da yağmuru hissedemeyiz. Hiçbir şeyin kokusunu alamayız. Ve biliyorum, bu aptalca ama bir şeyleri hissedebilmeyi çok özlüyorum.
Sam Hawksmoor
Martı Yayınları
İçlerinde şeytanı gören var mıydı? Hayır. Peki ya Rahip Schneider? Bundan gerçekten şüpheliydi. Ama Genie, onların yüzlerinde şeytanı her gün görebiliyordu.
Sam Hawksmoor
Martı Yayınları
Olağanüstü yetenekleri yüzünden odasına kapatılmasının üzerinden tam altı hafta geçti. Annesine göre Genie, şeytan tarafından ele geçirilen, günahkâr bir kızdı ve normal bir yaşamı hak etmiyordu.
Sam Hawksmoor
Martı Yayınları
Bir bilgisayar aynı zamanda hafızanı da parçalara ayırıp saklayabilir mi?
Hayal gücünü?
Sam Hawksmoor
Martı Yayınları
Böylece notlar yükselmeye başladı.Düşük notlar alan o aptal kızdan zeki kıza geçiş yapmıştı.Bu da yalnızca okuduğu kitaplar sayesinde olmuştu.
Geleceği görebiliyor olmanın sorunu da bu. Sağ yerine sola dön, her şey değişir. Hiç bir şey kesin değildir.
''Oysa iyi oldukları tek şey, bir şeylerin nasıl asla olmayacağı hakkında fikir yürütmekti.''
480 syf.
·3 günde·5/10
Kasabada ki çocuklar kaybolmaktadır.Bir tanesi lanetli diye demir parmaklıkların arkasına konulmuş.Arkadaşı onu kaçırır ve kaybolan çocukların sırrına ulaşmaya çalışırlar.Kasaba aynı zamanda sel felaketine uğramış ve yeniden yapılanmaya çalışmaktadır.Kitap başlarda merak uyandırdıysa da gizem belli olduktan sonra sıradanlaştı.Özellikle sonu kitabın devamı var gibi bitti.İllede okuyun diyemem ama çabuk okunabilen bir kitap.
480 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
TOZ - KİTAP YORUMU
Genie, birgün annesiyle birlikte öğle yemeğini yerken birden 'Babaannem öldü.' diye annesine söyler. Annesi kayınvalidesini ne kadar sevmesede bir o kadarda deliye dönmüş bir halde ne saçmalıyorsun der. Aradan 2 saat geçtiğinde telefondan babaannesinin öldüğüne dair haber gelmiştir. Genie'nin annesi bunu duyunca kızının içine şeytan girmiş, ele geçirilmiş diye Rahip Schneider'a haber verir ve el birliğiyle kızını bir odaya kapatır. Genie'nin sevgilisi bunu duyar ve onu evden kaçırmaya çalışır ve yollara düşerler. Genie'nin gördüğü bazı imgeler fazlasıyla korkunçtur. Çünkü yaşadıkları Spurlake kasabasında 36 tane çocuk kaybolup geri dönüş haberleri alınamamaktadır. Genie ve Rian kaçtıkları sırada sel baskınlarına uğrarlar ve Spurlake'ten uzak bir çiftlik evine gelirler. Genie orada kaybolan çocukları görmektedir. Çiftlik evinin sahibi Fortress denilen deney yapan bir şirketin eski çalışanıdır ve çocukları deney için kaçırdıklarını, Fortress ışınlanmayla ilgili gizli bir şirkettir. Ve kaçırılan çocuklar ışınlanma denekleri olarak kullanıldıklarını düşünür. Genie çok değişik yeteneklere sahip bir kız ve o sonun öyle bitmesi cidden "NE ? NİYE BÖYLE BİTTİ ?? 2. KİTABINI VERİN!" Gibi bir izlenim yaratabilir. Işınlanma çok fazla tehlikeli birşey bu olaydan cidden ürkütücü. Ama kitap son derece heyecanlı !! Puanım 4/5. Bu arada ilk kitabın konusuna baktığımda emin olamadığım için epub okudum. Ama kitabı en kısa zamanda alacağım.
480 syf.
·3 günde·3/10
Kitabın kapağı arka kapak yazısı ve içeriğini görünce bu kitap muhteşem bir şey olacak demiştim. Fakat tamamen bir hayal kırıklığı oldu. Karakterlerin neredeyse hepsinin çocuk olması kitabın çok yavaş ilerlemesi küçük çocukların kocaman insanlarmış gibi işler yapması gereksiz yere günlük hayatlarının anlatılması - ki burayı gerçekten gereksiz buldum yani 5 adım ilerilerinde çocuklar ölüyor bunlar ne yapıcaz diye düşüneceklerine elma topluyorlar- finalin saçma olması konunun hiç bir yere bağlanmaması ve daha başka onlarca nedenden kitabı beğenmedim. 2. kitabı da almam zaten ilk kitapta da tam bir final yoktu sanki kitap yarım bırakılmış gibiydi anlayacağınız bitirmek için çabalarıma da yazık oldu. Tavsiye etmiyorum.
368 syf.
Üç kitaptan oluşan bilimkurgu, gizem türünde gençlik romanı. (1.TOZ - 2.RÜYA - 3.GÖLGE ) Okuması kolay, akıcı ama çok aşırı merak uyandırmayan kitaplardı. Sonunu tahmin etmeniz çok zor değil yani.
480 syf.
Aslında kitabı okurken o kadar büyük bir zevk ve o kadar büyük bir hevesle okumuştum ki. Tamamen eşsiz olduğunu düşünüyordum. Tamamen. Ama sonra, Stranger Things'e (dizi) başladığımda hiç de eşsiz olmadığına karar verdim. Diğer kitaplarını almaktan da vazgeçtim. Çok aşırı benzeyen kurgulardı. Stranger Things ve Karanlık Zihinler'in çocuğu olsaydı, bu kitap Toz olurdu. Ama yine de tadında bir kitaptı, tavsiye ederim :))
480 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitap son derece akıcı ve heyecanlı. Çeviri çok iyi. Kitaba hakim olan duygu ve düşünceler, ana karakterlerin yaşları ile son derece doğru orantılı. Bilim kurgu kısmı ise, başarılı bir şekilde reel bir tabana ayılmış . Seri olacağı sonundan belli. Öylece kalakaldım :). Tavsiye ederim.
464 syf.
Üç kitaptan oluşan bilimkurgu, gizem türünde gençlik romanı. (1.TOZ - 2.RÜYA - 3.GÖLGE ) Okuması kolay, akıcı ama çok aşırı merak uyandırmayan kitaplardı. Sonunu tahmin etmeniz çok zor değil yani.
480 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
#kitapyorum

Kitap Kanada'da kaybolup ve bulunamayan çocuklardan esinlenip yazılmış ve onlara ithaf edilmiş. Kitabın öyküsü ve kurgusu gerçekten çok güzeldi. Başından itibaren sizi içine çekecek her sayfasını merakla çevireceğiniz harika bir kitap. İçten ve samimi bir anlatıma sahip. Sırada kitabın devamı Gölge var :D
480 syf.
·4 günde·4/10
Bir kere daha kapağa tanıtım bültenine aldandım.... Konu ilgi çekici ama işlenişi yavan. kitabı okurken ne olucağını biliyorsun herhangi bir gizem yok, bir de okurken sanki biri hızlı ileriye sarma tuşuna basıyormuş gibi hissettim. Olaylar heycansız ve basit. Tek güzel yanı seni yormayan bir kiyap kafan doluyken bile okuyabiliyorsun.
480 syf.
·3 günde·1/10
Çok ümitliydim bu kitapla ilgili. Ama benim için hayal kırıklığı oldu. Kitabı yarım bırakmanın eşiğinden döndüm. Yaş grubu olarak bana hitap etmiyor. Heyecan dozu çok çok az. Serinin devamını okuma ihtimalim sanırım yok. Kitabın arka kapak yazısı, giriş yazısı ve kapak resminin bende uyandırdığı izlenim ve içerik çok ayrı kulvarlardaydı. Ayrıca karakter analizleri de yetersizdi. Kısacası hiç bana göre değilmiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sam Hawksmoor
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 180 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 99 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.