Samantha King

Samantha King

Yazar
8.3/10
8 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
52
Gösterim
Adı:
Samantha King
Unvan:
Yazar
360 syf.
·Puan vermedi
İkiz çocuklarınız var. Biri erkek biri kız ve on yaşına yeni girmişler. İkizlerin doğum günü sabahı kapı çalınır. Açtıklarında kar maskeli bir adamla karşılaşırlar. İki çocuğu rehin alıp annelerine sorar: Çocuklardan birini seç. Diğerini öldüreceğim.
Siz olsanız ne yaparsınız? Hangi evladınızın ölmesine izin verirsiniz? Birini seçmek zorunda çünkü eğer seçim yapmazsa ikisini birden öldüreceğini söylüyor katil. Anne mecbur bir isim vermek zorunda. Aylar geçtikçe kendini toparlayamaz. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak çökmüş durumda bir kadındır artık. Eşi ve çocuğu her ne kadar duygularını belli etmemeye çalışsalar da ona öfke duydukları da belli.

Bir anne olarak kitabı okurken saçlarımın beyazladığını hissettim. Romanın daha ilk sayfasında hangi çocuğunu seçtiğini okuyunca, silah ateşlendiğinde vurulan ilk ben oldum sanki. Yazarın üslubu ruhumu esir alarak yaralı bir vaziyette en derin uçuruma kadar sürükledi beni. Çok zor bir durum. İnşallah yeryüzündeki hiçbir ebeveyn böyle bir seçim yapmak zorunda kalmamıştır. Ölümden beter dedikleri bu işte. İnsanların en zayıf noktası çocukları değil midir zaten?

Ya sonrası? Şok üstüne şok yaşattı bana. Bir sürü şey kafamda dönüp durdu. Sonuna kadar merak bitirdi beni. "Hadi canım, yok artık" diye diye kitabı bitirdim. Açık ara son zamanlarda okuduğum en etkileyici kitaptı. Sonunu merak ettiğim için elimden bırakamaz oldum. Mutfağa gittim elimde, kapı çaldı elimde, yemek yiyorum yine elimde. Hatta "evde misin geleceğim" diyenlere de mazeret uydurmak zorunda kaldım. Bu arada Dilemma- İkilem anlamına geliyormuş ve tam içeriğine uygun bir isim.
360 syf.
·72 günde·Beğendi·8/10
İlk başlarda çok sıkıcı geldi fakat 2. Bölüme geçtiğiniz zaman olayı daha net anlıyorsunuz. Sonrası zaten bir solukta bitiyor. Bir annenin vicdan azabı diyorsunuz sonra bir bakıyorsunuz herşey değişiyor. Daha fazla açıklama yaparsam spolier vermem gerekir. Bence okuyup görün derim...
360 syf.
·11 günde·7/10
Dilemma.. Okurken binbir çeşit duygu ve düşünceye soktu beni. Bir olayı yargılamadan önce her seyi bilmem gerektiğini bir kez daha öğretti.Bir kadının yaşadığı eziyeti , kadın olma yolunda ilerleyen küçük kızlarımızın yaşadıklarını tokat gibi çarptı suratıma. Üzerine şu an yazılacak çok şey var ama tavsiye edip herkesin okumasını sağlamak daha iyi olacak sanırım.
360 syf.
·3 günde·9/10
Psikolojik gerilimin güzel bir örneği olmuş. Yazarın mesleğinin psikanalistlik olması da romanın gerçekçi bir havaya bürünmesini sağlamış. Sizi saran, hızlı okunan, kadına yönelik şiddeti merkez alan güzel bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Samantha King
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.