1000Kitap Logosu
Samed Poyraz
Samed Poyraz
Samed Poyraz

Samed Poyraz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.4
8 Kişi
6
Okunma
0
Beğeni
27
Gösterim
Yaşamı
Roman yazarı, eğitimci, subay . 6 Mart 1990, Samsun doğumlu. Öğretmen Tevfik Poyraz ve Hemşire Melek Poyraz'ın oğlu. Öğretmen Lisesi mezunu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Memleketinde , Özel Öğretim Kursları ve Kişisel Gelişim Kursları açarak özel öğretim sahasında uzun yıllar yöneticilik ve öğretmenlik yaparak binlerce öğrenci yetiştirdi. Ardından Eğirdir Dağ Komando Okulunda yedek subay, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetlerinde Teğmen olarak görev yaptı. Piyade Komando sınıfında takım komutanlıkları , Kolordu'da irtibat ve protokol subaylığı görevleri yürüttü. Yazılarını isimsiz olarak paylaşan yazar, şehit düşen devre arkadaşı Mehmet Kıvık adına yazdığı romanı kendi adıyla yayımlayarak okurlara yüzünü ilk kez gösterdi.
Burak Önal
Oysa Ben Tüm Gökyüzüydüm'ü inceledi.
224 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Oysa Ben Tüm Gökyüzüydüm İncelemem
Bir subay nasıl yetişir , bir komando nasıl yetiştirilmektedir. Kıymetli Samed Poyraz bunları iğneden ipliğe anlatmış . Dostluk ve vatan sevgisinin harmanlandığı mutlaka okunması gereken eşsiz bir eser çıkmış ortaya . Kitabı tamamlarken göz yaşlarınızın dökülmemesi imkansız .
Oysa Ben Tüm Gökyüzüydüm
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Yunus Tangeldi
Oysa Ben Tüm Gökyüzüydüm'ü inceledi.
224 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
AZİZ ŞEHİDİMİZİN ANISINA!
Şehidimizin silah arkadaşının yazdığı bu romanda, askerliğinin başlangıcından şehadetine kadar olan anılarını, başından geçenleri bir biyografik roman şeklinde yazıp bizlerin okumasını sağlayan Samed Poyraz’a ve bu kitapta emeği geçen herkese şükranlarımı iletiyorum. Sizlerin de bu kitabı bir solukta bitireceğinizi düşünüyorum. Komando günlükleri, yedek subay günlükleri muvazzaf subay günlükleri olarak kitap üç bölümden oluşmaktadır ve o güzel dostlukları, zorlu eğitimleri, ölümün ne zaman gelip çatacağının bilinmediği tehlikeli arazilerde siz de askerlerimizin, daha çok Mehmet Teğmenimizin duygularına ortak oluyorsunuz.
Oysa Ben Tüm Gökyüzüydüm
OKUYACAKLARIMA EKLE
9