Samet Koca

Samet Koca

6.6/10
8 Kişi
·
11
Okunma
·
3
Beğeni
·
87
Gösterim
Adı:
Samet Koca
Unvan:
Yazar
Bir yerlerde birileri son nefesini verirken, başka yerlerde yeni bir nefes başlar. Bu, dünyanın doğal döngüsü değil midir? Peki bu ölüm ve doğumun tıp biliminin teknolojileri kullanılarak tamamen insan iradesiyle veya insan iradesi dışında (!) oluşturulması ne kadar doğaldır?
O'nun Bebeği yakın zamanda yapımcılar tarafından fark edilip film yapılmadan bu kitabı okuyun derim. Neden mi, çünkü yazar Samet Koca'nın anlatımındaki sadeliği ile hikayedeki kahramanların sizden biriymiş gibi olması, konunun güncelliğiyle ancak bu kadar uyumla bir araya gelebilmesi tamamen yazarın yeteneğiyle alakalı bir durum ve bunu sadece okuyarak hissedebilirsiniz. Üstelik sıkı durun bu kitap Samet Koca'nın ilk kitabıymış. Bu da ne denli başarılı bir kalem olacağını kanıtlar nitelikte. Kitabın konusu güncel seçilmiş. Tüp bebek yöntemi. Ancak ahlaki olarak hala tartışılan bazı noktaları olsa da ilgi çekici bir konu örüntüsü ve ilişkisi ortaya çıkarılmış. Tüm bunlar kitabı fazlasıyla sürükleyici bir kitaba dönüştürmüş. Konu tanıdık, kahramanlar içimizden birileri, ama olay o kadar farklı ki, merak duygusunun doruklarında dolaşacaksınız.
Dram tarzındaydı. Ben romantik beklemiştim ama kısmet
Sıra dışı bir taşıyıcı annelik hikayesiydi gerçekten. Yoğun bakımda beyin ölümü beklenen genç ve yakışıklı Oğuz'dan torun sahibi olmak isteyen ailesinin karar vermesi üzerine herkesin hayatı değişiyor. Okumanızı öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Samet Koca
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.