Samet Koca

Samet Koca

Yazar
6.8/10
13 Kişi
·
15
Okunma
·
3
Beğeni
·
226
Gösterim
372 syf.
·Beğendi·10/10
Bir yerlerde birileri son nefesini verirken, başka yerlerde yeni bir nefes başlar. Bu, dünyanın doğal döngüsü değil midir? Peki bu ölüm ve doğumun tıp biliminin teknolojileri kullanılarak tamamen insan iradesiyle veya insan iradesi dışında (!) oluşturulması ne kadar doğaldır?
O'nun Bebeği yakın zamanda yapımcılar tarafından fark edilip film yapılmadan bu kitabı okuyun derim. Neden mi, çünkü yazar Samet Koca'nın anlatımındaki sadeliği ile hikayedeki kahramanların sizden biriymiş gibi olması, konunun güncelliğiyle ancak bu kadar uyumla bir araya gelebilmesi tamamen yazarın yeteneğiyle alakalı bir durum ve bunu sadece okuyarak hissedebilirsiniz. Üstelik sıkı durun bu kitap Samet Koca'nın ilk kitabıymış. Bu da ne denli başarılı bir kalem olacağını kanıtlar nitelikte. Kitabın konusu güncel seçilmiş. Tüp bebek yöntemi. Ancak ahlaki olarak hala tartışılan bazı noktaları olsa da ilgi çekici bir konu örüntüsü ve ilişkisi ortaya çıkarılmış. Tüm bunlar kitabı fazlasıyla sürükleyici bir kitaba dönüştürmüş. Konu tanıdık, kahramanlar içimizden birileri, ama olay o kadar farklı ki, merak duygusunun doruklarında dolaşacaksınız.
372 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap gerçekten okunmaya değer bir konu ile yazılmış. Bu güne kadar 200'den fazla kitap okudum ve şunu diyebilirim ki çoğunda okuduğum hazzı bu kitabın verdiği kadar hissetmedim. Kitabın kapağında da yazdığı gibi “Sıra dışı bir taşıyıcı annelik hikâyesi” okuyorsunuz. Kitap gerçek hayatın monoton dalgasından kurtulmak için güzel bir çıkış kapısı olacaktır. Umarım herkes bir gün bu güzel eseri okur.
372 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dram tarzındaydı. Ben romantik beklemiştim ama kısmet
Sıra dışı bir taşıyıcı annelik hikayesiydi gerçekten. Yoğun bakımda beyin ölümü beklenen genç ve yakışıklı Oğuz'dan torun sahibi olmak isteyen ailesinin karar vermesi üzerine herkesin hayatı değişiyor. Okumanızı öneririm.
372 syf.
bir okur olarak okumanızı tavsiye etmem. eğer yazar olmak gibi hayalleriniz varsa okuyabilirsiniz. Çünkü bence bir yazarın yapmaması gereken çoğu hatayı yapmış. konusu ne kadar özgün olursa olsun iyi işlenmeyince böyle kalitesiz oluyor işte. ayrıca anlatım bozuklukları, özellikle kitabın başlarındaki hatalar kitaptan epey soğutuyor. ilk gün sinirden okumamaya falan karar vermiştim. verdiği bir ana fikrinin olduğunu bile düşünmüyorum ama varsa da para her şeyi halleder, paran varsa kimsesiz bir kızı kaçırıp ölmek üzere olan oğlundan hamile bırakabilirsin, buna hakkın var, böylece ona da lütufta bulunmuş olursun. falan gibi bir şey olmalı. bunu okuduğum için mutsuzum. -_-
372 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yeni bir kitaba daha başlıyorum.Samet Kocanın O'nun bebeği adlı kitap. Kapağında sıra dışı bir taşıyıcı annelik hikayesi yazıyor.Kitabı okumaya başlayınca hastanede yatan iki kişi ve ikisini de tanıyan Ayşe adında arkadaşları ile kitabın kapağındaki yazıyı birleştirince kitaptaki olayların nereye varacağını hemen çözmüştüm.Buna rağmen kitap çok akıcı ve çabuk bitiyor.Zaman zaman da duygusal anlar yaşatıyor.Ben beğendim ve yazarın başka kitabı varmı diye baktım.Başka kitabı gözükmüyor.Bence okuyun.

Yazarın biyografisi

Adı:
Samet Koca
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.