Sandra M. Lynch

Sandra M. Lynch

Yazar
8.0/10
3 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
362
Gösterim
Aşk, kendimizi aşarak evrensel güzelliği takdir edebilme düzeyine gelme sürecini içerir.
Sandra M. Lynch
Sayfa 24 - Ayrıntı Yayınları
Parayı dostluğa tercih etmenin aşağılık bir şey olduğunu düşünenler çıksa bile, yüksek mevkilerdeki saygın kişileri, hükümet yetkililerini, askeri yetkilileri, sivil otoriteleri ve bunların nüfuzunu dostluğun üstünde bir yere yerleştirmeyenleri nasıl bulacağız?
Sandra M. Lynch
Sayfa 39 - Ayrıntı Yayınları
"Dost" kendisine daima nazik davrandığımız ve iyi karşıladığımız biridir.
Sandra M. Lynch
Sayfa 20 - Ayrıntı Yayınları
O halde kölenin çalışması sayesinde efendinin üstünlüğü gerçekleşir ve maddeleşir. Ancak efendinin zaferi içinden çıkılmaz bir durum yaratır. Tanınmaktadır ancak onu tanıyan daha aşağı ve bağımlı bir varlıktır, bir köledir ve dolayısıyla efendinin kimliği nesnel bir onaydan geçmiş olmaz. Özbilince gerekli olan tanınma eşit ve bağımsız öteki tarafından sağlanacak tanınmadır. (Uzun vadede, özbilinç yolunda ilerleyen efendi değil, köledir)
144 syf.
·1 günde·9/10
Dostluk hiç bildiğimiz gibi değil.
Kitabın ''Konuklar, Aşıklar ve Yurttaşlar Klasik Dünyada Dostluk'' olan ilk bölümünde, dostluktan aşka kadar bir çok ayrıntıya değinmiş yazar.İlk bölümde bolca Homeros ve Platon gibi çeşitli yazar ve düşünürlerin dostluk hakkında yazılarından alıntılar yapılmış. Geri kalan bölümler hakkında bir şey yazmayacağım çünkü kitabın özetini çıkarmak istemiyorum. Kitabın dili akıcı şekilde ilerliyor, kolayca okunabilir.
Dostluğun hiçte sandığımız gibi olmadığını anladım. Sizde dostluğun nasıl olduğunu anlamak istiyorsanız tavsiye edebilirim. Keyifli okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sandra M. Lynch
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.