Sarakusta

Sarakusta

Tasarımcı
0.0/10
0 Kişi
·
23
Okunma
·
0
Beğeni
·
9
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
136 syf.
“Hayat bazen inandırıcı olmayabilir; ama siz öykü yazdığınızda yazdığınız öykü inandırıcı olmak zorunda!” cümlesi Handan Acar Yıldız 'ın kendisinden çok etkilendiğini ve çok şey öğrendiğini ifade ettiği Rasim Özdenören’den “iyi bir öykücünün nasıl yazması gerektiğine dair” düşüncelerin serdedildiği bir anda hafızasına kazıdığı ve yazarlık sürecinde de hakkını teslim etmeye çalıştığı bir söz. En azından okuduğum ilk kitabı olan Ağır Boşluk için bu teslimin bihakkın yapıldığını çok rahatlıkla ifade edebilirim.

“Ne anlattığınızın önemi nasıl anlattığınızın önemi yanında çok değersiz kalıyor.” diyen yazar bu kitabında ele aldığı onca farklı mevzuu ele alış tarzıyla tezini ispat ediyor. On dokuz farklı öykünün yer aldığı Ağır Boşluk’ta öykülerin her biri sizi içine çekiyor. Çağrışımlarla, imgeye dayalı anlatımla her bir öykü şerha şerha büyüyen bir anlam derinliğine sahip oluyor. Yazar, okuyucusunu kendi kast ettiği mana ile sınırlı tutmak istemiyor, sizi yüzmedeki maharetinize göre denizlerde olabildiğince açılmaya, okyanusların derinliklerinde gerçekleşebilecek farklı ve heyecanlı keşiflere davet ediyor.

Okudum ve çok beğendim, gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
151 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Güray Süngü'nün aşırı zekice yazılmış öyküleri gibi Handan Acar Yıldız'ın da harika öykülerini anlatabilecek kabiliyete sahip değilim galiba. Handan hoca ile iki kez bir araya gelebilme ve sohbet edebilme imkanı bulmuştum; İstanbul'da ve Eskişehir'de. O kadar kibar ve zarif bir hanımefendi ki, öyküleriyle o kadar uyuşuyor ki... Şimdilerde zevksiz ve niteliksiz öyküler o kadar çok okunurken ben şimdi Handan Acar Yıldız'ın öykülerini herkese duyurmak istiyorum. Herkes duysun, öğrensin, alsın ve okusun diye koca koca hoparlörlerden anons yapmak istiyorum. Birkaç gün önce okula dönmek için bindiğim uçakta yanımda oturan ve edebiyatla ilgilenen bir beyefendi bana bu kitabı okuduğumu görüp teşekkür etti. Resmen bana "Bu kitabı okuduğunuz için size teşekkür ederim" dedi. Kitap bitince o kadar iyi anladım ki neden bu teşekküre mazhar olduğumu... Somut ve soyut arasındaki ince çizgiden yazılmış bu öyküler. Üstüne bol bol düşünülecek malzeme var sayfalar arasında. İnşallah hayatınızım bir döneminde bu kitabı okuyabilecek kadar kısmetli olursunuz.
136 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
Sanıyorum iki veya üç sene önce, yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Abartmıyorum çokça fazla beğenmiştim. Sonra diger kitaplarını da temin edip okudum ve okuyacağım. Herkese tavsiye ederim, kesinlikle okunmalı...
136 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ne diyebilirim ki.. Soyut kavramların nasıl somutlaştırılabileceğinin öyküsü bu.. Ud'un sancısı eşyanın da ruhu olduğunu hatırlattı bana.. Şiddetle tavsiye ediyorum..
136 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Ütopik yazılmış biraz.Çok fazla ölüm kelimesi geçiyor.soyut imgeler çoğunlukta.okurken keyif almadım.adi gibi ağır boşluk sadece ağır.cogu yaş grubunun okuyabileceği nitelikte değil.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarakusta
Unvan:
Tasarım Stüdyosu

Yazar istatistikleri

  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.