Sarra Manning

Sarra Manning

Yazar
7.5/10
26 Kişi
·
52
Okunma
·
0
Beğeni
·
622
Gösterim
Adı:
Sarra Manning
Unvan:
İngiliz yazar, Gazeteci
" Daha önce hiç 'Çavdar tarlasındaki Cocuklar' i' okumadın mi? Neve çığlık atmak istiyordu, ama sesini kontrol etmeye çalışarak," eminim çok seversin " dedi.
Modern bir kahraman arıyorsan Danny Price' in pek ilgi gösterilmeyen içe kapanık bir kızdan gerçek bir kahramana dönüşmesini okumadan önce Gurur ve ön Yargı' nin kahramanı Elizabeth Bennett ile tanismalisin.
"Benim savaş hikayem yok" derken Neve o anda kendini hiç böyle hissetmemişti. Gecelerini evinde, çoraplarıyla dolaşıp duymakta güçlük çekecek kadar kısık sesle çalışan televizyonla geçiriyordu. Sonunda da kitaplarda aşık olan ve olunan kızların hikayelerini okumakla yetinmek zorunda kalacaktı. Başkalarının aşklarıyla yetinecekti, kendi aşkıyla değil... Bozguna uğramış gibiydi: gözünü sahte Ugg botlarının ucuna çevirdi.
"Eğer savaş hikayen yoksa o zaman en azından savaş yaran da yok demektir" dedi Max.
"Yayıncılık sektöründe bir şeylerin yanlış gittiğinin de göstergesi. 250.000 kişi seks ve alisverisle ilgili bir romanı satın alıyor ve okuyor, üstelik bu roman gerçekten bir futbolcunun sevgilisi tarafından yazılmış da değil ve sadece kadın yazarların yazmış olduğu kitaplar için verilen prestijli bir edebiyat ödülü olan Orange Prize' a aday gösterilen kitaplar 10.000 adet bile satmiyor. Bu hiç doğru değil."
"Krep gibi bir ilişki nasıl oluyor?" diye sordu.
"İlk yaptığın krebin tadı her zaman iyidir, ama aslında yaptığın şey hamurun kıvamını test etmektir. Hiçbir zaman doğru şekil ile kalınlıkta olmaz ve çöpe gider"
Max'in kafası karışmış gibi gözüküyordu. "Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım" Kaşlarını çatmıştı. "Yani sen krep yaparken ilk yaptığını çöpe mi atarsın?"
"Aslında ben artık krep yemiyorum ama eskiden ilk yaptığımı hep ben yerdim" diye cevap verdi.
608 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Bazı kitaplar vardır kapağına ya da ismine bakıp saçma dersiniz ama kitabın içine girince ön yargının dan utanirsiniz. Kilo problemi olan bir kadın aşk meşk değil aslında anlatılan. İnsanın gerçek sevgiyi nasıl sahtesiyle karıştırıp acı çekmesi olduğunu anlatıyor. Sürekli dislandigini düşünüp yapılan hakaretlere tepkisiz kalması beni çıldırttı. Üstelik zeki ve başarılı biri olarak niye buna i,in verdiğinin güzel bir hikayesi. Bazı yazar ve kitaplar dan bilgiler vermesi de çok hoştu, çünkü bir edebiyat arşivinde çalışıyor kahramanımız. Sonunda kendisini sürekli lafla taciz Edip aşağılayan yengesini yumruğu geçirmesi harika oldu. Bazi insanlara anladığı dilden konuşmak iyidir. Ayrıca kütüphane ile edebiyat arşivini karıştıranlar da okusun.Lütfen
608 syf.
·10/10
Neve hayatı boyunca kilo problemi çekmiş ve kendisinin en büyük düşmanı olan görünüşü konusunda son derece güvensiz bir karakter. Herhangi bir ilişki deneyimi yok ve çapkın, dışa dönüş Max ona yaklaştığında ne yapacağını bilemiyor. Diğer yandan platonik bir şekilde 3 yıldır yurt dışında olan üniversiten bir arkadaşına aşık ya da öyle olduğunu sanıyor. William ülkeye dönmeden önce 36 bedene kadar zayıflamak ve ilişkiler konusunda deneyim kazanmak istiyor. Neve'in deyimiyle bu 'krep ilişki' için uygun ve gönüllü olan tek kişi ise Max.

Elimin altında olmasına rağmen başlamadan önce sürekli okumayı erteleyip durduğum ama başladıktan sonra da doyamadığım, 608 sayfaya rağmen tadını damağımda bırakmış bir kitap.
608 syf.
·Beğendi·8/10
Oldukça samimi bir anlatımı olan bir kitap okudukça elimden bırakamadım bir uykusuz geceme mal olsada kitap tatlı hoş bir esinti gibiydi. Max karakteri süper bir karakter bence
608 syf.
·Beğendi·10/10
Sayfa uzunluğu fazla olduğu zaman bir kitabın bitmesini hemen istiyorum lakin günlük aynı eserden 50-60 sayfadan fazla okuyamadığım için 600 sayfayı geçen bu kitaba 10 günden fazla zaman ayırdım.Uzun olmasıyla bitmesi için çabalarken okudukça o kadar çok sevdim ki bittiği zaman üzüldüm.Yazar eserin ikinci bölümünüde yazsa fena olmayacak.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sarra Manning
Unvan:
İngiliz yazar, Gazeteci

Yazar istatistikleri

  • 52 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.