Seda Moralıgil

Seda Moralıgil

Yazar
9.5/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
3
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
Seda Moralıgil
Unvan:
Psiklolojik Danışman
Anne baba "bak senin için ne fedakarlıklar yapıyoruz, sana özel dersler aldırıyoruz" derse çocuk şu mesajı almış olur."Ben annem ve babam için başarılı olmalıyım."
Şayet çocuğunuz bir sorunla karşılaşırsa, yapmanız gereken sorunu çözmek değil, onun çözmesine yardımcı olmanızdır. Çünkü sorun ona aittir ve çözüm için en çok onun çaba göstermesi gerekir.
204 syf.
·21 günde·Beğendi·8/10
Kitabın yazılış amacı olarak, yazar hepimiz biliyoruz ki çocuklarda bir sorun ortaya çıktığında genellikle iş işten geçmiş oluyor. Bu yüzden özellikle anne-babaların bilinçlenmesini çok önemsiyorum. Amacım, annelerin hayata bakış açısına dokunarak daha güzel nesillerin yetişmesine katkı sağlamak diyor.
Yazarın cümlelerinden anladığımız kadarıyla daha çok anneleri ilgilendiren bir kitap gibi görünse de, babaları da ilgilendiren bölümler var. (Örneğin boşanma. mutluluğu öğretin vs.)
İlkokulda çağında (6-11 yaş) çocukları olan özellikle anneler için başucu kitabı olabilecek nitelikte bir eser kaleme almış yazar. O gelişim döneminde karşılaşılabilecek hemen hemen her konuya değinmiş. Dile kolay tam 91 konu başlığı var içeriğinde. Yazarın kendisine gelen danışmanların deneyimleri, kendi çocuğuyla yaşadığı durumlardaki gözlemleri kitabını değerini artmasını sağlamış. Daha önce anne-baba eğitimleri ile ilgili birçok kitap okuduğum için bildiğimiz konulardan bahsediyor diye düşünmesem de, bu yaş döneminde (6-11 yaş) çocuğu olan ve anne-baba eğitimleri konulu ilk defa kitap okuyacaklar için bu eseri şiddetle öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Seda Moralıgil
Unvan:
Psiklolojik Danışman

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.