Seda Yuvarlak

Seda Yuvarlak

Çevirmen
7.9/10
40 Kişi
·
91
Okunma
·
0
Beğeni
·
44
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
408 syf.
·Puan vermedi
Okudum,kızdım, ağladım,kahroldum bi daha kızdım bi daha kahroldum..ani yaşamak ve hiç bir şeyi ertelemek üzerine yazilan güzel bi kitaptı.
Sahip olduğunu erteleme,kıymetini bil ve tadını çıkar..bütün özet bu..ağlamaktan gözlerimin şişmesine değdi mi evet değdi..
408 syf.
·10/10
Bu kitabı açıyorsunuz,açmanızla ruhunuzu ona teslim etmiş oluyorsunuz.Ellerine geçiriyor tüm duygularınızı ve siz ağlamakla gülmek arasında boclayıp,bir kitabın nasıl tüm bunları sayfaları arasına sızdırdığına şaşıyorsunuz.Aşık eder bu kitap kendini...söylemedi demeyin.
368 syf.
·3 günde·8/10
Kırklı yaşlarınıza yakın ya da kırklı yaşların başındaysanız, bu kitabı okuyun. Kendinizden bir çok şey bulacaksınız. Okuması rahat bir kitaptı.
408 syf.
·Puan vermedi
Ahh amanda ahhhh...
Okurken kitabın yazarına mı sinir olsam yoksa Amanda'ya mı sinir olsam bilemedim. Başlarda kitabın ismiyle konusunu pek bağdaştıramamıştım ama sonradan kitap bir oldu ki, salya sümük zor bitti. Tamam kabul ediyorum aşırı sürükleyici bir romandı ama...

Amanda'ya o kadar çok kızdım ki, o kadar çok özgüvensiz bir karakterdi ki ...

Yazara da çok kızdım, her şeyden önce mantığı mantık değildi;
Noah, Amanda'yı inanılmaz çok sevmesine rağmen romanda neredeyse yatmadığı kız kalmadı, kızın en yakın arkadaşından al okulun en sürttüğüne kadar...
Sonlara doğru yazar o değişikliği yapmasaydı kitabın pek bir değeri olmazdı.
408 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Arkadaşlık ve aşk, bir arada sürdürülebilir mi şu ikilem? Şimdiki zamanın kusursuzluğunu kavrayamayan gençlerimiz, ertelemenin ve de o sırada bir o kadar da birbirlerinden vazgeçmemenin savaşını veriyorlar. Uzun zamandır bu kadar güzel "arkadaşlık ve aşk içerikli, romantik bir kitap okumamıştım ki; bu kitabı okuduğuma çok ama çok mutlu oldum.

"Herkes bir teşekkürü ve elvedayı hak eder!" diyor kitap ve de "Şimdiki zamanın kusursuz olduğunu hep hatırla!" Bir bu iki cümle değil, birçok öğüt ile yapıyor bunu. Güzel bir kitaptı bence, çok güzel.

Amanda ve Noah'ı okumak beni zaman zaman duygusallığa, zaman zaman da öfkeye davet etti ama seri diyorlar hani; devamını da okumak isteyeceğim cinstendi bu öfke ve duygusallıkların boyutu. :)
408 syf.
·8/10
Amanda beni yordun. Cidden. Okurken sinir oldum, ağladım, sevgiyi hissettim. Kitap en basit şekliyle, yaşadığın ana odaklan, hayatı erteleme çünkü hayat her zaman planladığın gibi gitmiyor diyor bize.
216 syf.
·Puan vermedi
İnsanın bu hayatta sadece bir yaşamı olmadığı, defalarca geldiği ve bu şekilde olgunlaştığı, dersler öğrendiği, tekamüle ulaştığı hakkında birçok kitap okudum. Bu kitapta aşılamamış dersleri, çok defa aynı şekilde yaşayan insanlar üzerinde fazlaca durulmuş. Ancak reenkarne olayının temelinde olgunlaşma ve tekamül vardır. Sürekli aynı olayların yaşanması tekamül yolculuğundaki sekteymiş gibi göründü. Ayrıca sürekli olarak bugün yaşanan sorunların sorumluluğu tamamen geçmiş yaşantılara atılıyormuş izlenimi edindim. Bu da olgunlaşma ve tekamül ile uyumsuz göründü. Kitap içerisinde çok fazla insandan örnek verilmiş. Ancak insanlar ile ilgili detaylı bilgi verilmediğinden gerçekliği soru işareti uyandırmıştır. Genel düşünce bu kitapta da hakim: geçmişin hata ve olumsuzluklarını affeder ve onları salarsan kendi iç huzurunu yakalarsın. Ancak affetmemek bunların yükünü çeşitli yaşamlarda da sırtında taşımana sebebiyet verebilir.
152 syf.
·3 günde·8/10
Krishnamurti'nin diğer kitaplarından daha farklı. En iyi öğreti kitaplarından biri değil kesinlikle ama Krishnamurti'nin gündelik yaşamında düşüncelerini gözlemlemek ilginç oluyor. Günlük olarak yazıldığı için bilinç akışları da var, o da okumayı zorlaştırıyor. Bir de Krishnamurti kitabın orijinalinde kendisinden hep 3. tekil şahıs olarak bahsetmiş, ama çevirmen kafa karışıklığını önlemek için 1. tekil şahıs kullanmaya karar vererek daha büyük bir karışıklığa yol açmış, çünkü bazı yerleri düzeltmeyi unutmuş.
408 syf.
·8/10
Vay be. Kitap neydi ne oldu. Amanda'ya gerçekten kitap boyunca çok kızdım. Bu kadar aklı kıt olamaz bir insan. Noah sabrın, sevgin, dostluğun için bir teşekkürü hakediyorsun. Senin gibi bi karakteri okuduğum için mutluyum. Beni üzdün kitap. Ne diyebilirim ki okursanız üzüleceksiniz ama güzel de bir kitap okuyacaksınız. Bu yüzden okuyun ve de okutun.
312 syf.
·11 günde·6/10
Spirütüel bir kitap.Kitap ta ruhani bir güçten ve yoga dan bahsediyor .pek böyle şeylere inanmam o yüzden sıkıcı buldum ama okunabilir bir kitap.Etkilendiğim nokta Max'in inatçı ve hırslı yapısı ile hisleri sayesinde Hindistana gelmesiydi.Okumak isteyenler tavsiyem yoga hareketlerini denememek . Ölümsüzlüğün Peşinde

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 91 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 87 okur okuyacak.