Sefer Koçan

Sefer Koçan

Tasarımcı
8.6/10
79 Kişi
·
390
Okunma
·
1
Beğeni
·
45
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·Puan vermedi
ÇOCUKLAR İÇİN KÜTÜPHANENİZDE YER AÇIN!

Değerler eğitimi için uygun bi kitap, çocuklara tehlike anında yapılabilecek doğru hamleleri ceylanlar üzerinden anlatmış.Danışmanlığını da Prof. Dr. Mehmet Emin Ay yapmış zaten. Serinin diğer kitaplarını da kütüphaneme ekleme kanaatindeyim.
400 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitapta geçen "Kırmızı" isimli masalı kanalımızda izleyebilir, izletebilirsiniz.
https://youtu.be/hPTF0IeIfcM

Günlük hayattaki olayların anlatıldığı masalların da yer aldığı bir kitap. Günlük hayattaki olay, nasıl masal olur demeyin. Mesela boyası gelen, eskiyen bir kayık... Ustası onu tamir edip boyuyor. Buraya kadar günlük hayat; ama bu kayık konuşmaya başlayınca işin masalsı boyutu devreye giriyor.

Her masalda ayrı bir duyguya yer verilmiş. Temalar masalın tamamını yansıtıyor mu, tartışılır, ama bence başarılı bir şekilde aktarılmış.

3 ila 8 yaş arası çocukların seveceği nitelikte bir kitap. Renkler, resimler masalları yansıtıyor. Sadece eşyalar konuşmuyor bu kitapta. Oyuncaklar, hayvanlar da bu masalların kahramanı olabiliyor elbette. Sağlamlık açısından da çocuklara uygun diyebiliriz.

Çocuklara erken yaşta kitap sevgisini aşılamak çok önemli, her yaştan herkese keyifli okumalar...
96 syf.
·8/10 puan
Bir kızın hikayesini anlatıyor kızın annesi tam bir pislik esrar kullanıyor uyuşturucu alıyor alkol alıyor sigara içiyor pisliğin teki babası ise imam kızın adı fatma fatma doğmadan biraz önce boşanmışlar fatma annesi ile kalıyor annesi fatma ya bunca senedir ölü demiş kız 11. Sınıfta sanırım eski zamanlar okulda kapalı olmak yasak annesi oyunculuğa meraklı birkaç dizi ve sinema filminde oynamış kızıda öyle olsun istiyor sonra bir partiye götürüyor orada bir yönetmen görüyor onu ondaki ışığı görüp onun baş rolde olduğu bir sinema filmi çekiyorlar mesur oluyor sonra bir gün arkadaşının evine gidiyor orada arkadaşının annesini namaz kililarken görüyor sonra islam ile orada tanışıyor kapanıyor oyunculuğu bırakıyor okuldan atıyorlar kapandığı için sonra annesi arkadaşları ile eski adı ile fsm köprüsünde bariyerlere çarpıyorlar yanındaki 2 kadın arkadaşı mort arabayı süren adam hafif yaralı annesinin yüzü ise yamalı bohça doktorlar yüzünü değişik bir şekilde yapmıştı yüzünün tenlerinin rengi rengarek bir kısmı siyahi derisi siyah bir kısmı esmer bir kısmı beyaz rengarek kadın buna dayanamayarak estetik ameliyatı yaptırmak istiyor kadın evde ne varsa yoksa satıyor sonra ameliyatı yaptırıyorlar ama ameliyattan sonra kadın mort u çekiyor sonra kızı babası buluyor beraber camiye hocalık yapıp yaşıyorlar.
Ahmt ylmz
Ahmt ylmz Kutül Amare - Kayıtlara Geçen Son Zafer'i inceledi.
184 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Yazar bu kitabında unutulmaya yüz tutmuş tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan kutul amareyi anlatmakta.Osmanlının kıt kanâat imkanlarla ingilizlere karşı kazandığı bu muhteşem zaferi çocukların da seveceği bir üslupla okuyucularına aktarmakta. Bu kitabın yazarı Metin Beyi şahsen tanıyorum.Kendisi sosyal bilgiler öğretmenidir.Tüm derdi yeni nesillerin atasını,geçmişini,tarihini öğrenmesi ve sevmesidir.Bu yüzden genelde kitaplarını işin içine ince espriler katarak yazar ve çocukların seveceği şekilde tasarlar.Ben de kendisine az da olsa yardımcı olabilmek adına(kendisinin haberi yok tabii ki)öğrencilerime kitaplarından hediye etmekteyim.Sadece bu kitabı değil bütün kitaplarını cân-ı gönülden tavsiye ederim.Siz de gelecek nesillerin,çocuklarımızın tarihini severek öğrenmesini sağlamak için yakınınızdaki, yörenizdeki çocuklara tavsiye edebilirsiniz.
400 syf.
·7/10 puan
Çocuğunuza gece yatmadan önce okuyabileceğiniz derleme masallar. Çoğunlukla hayvanlar alemi üzerinden hikayeler aktarılıyor. Özellikle dikkat ettiğim husus daha 3-4 yaşında ki çocuklara dini/siyasi söylemler barındıran masal kitaplarından değil. İyi insan sahibi olmanın önemi, erdemli davranışlar üzerine kurgulanmış. Masallar görseller ile desteklenmiş ve bir masal ortalama 10 sayfadan oluşuyor. Bir gecede iki masal rahatlıkla okunabiliyor. Bu serinin farklı farklı isimle adlandırılan veryasyonlari da benzer nitelikte.
96 syf.
Kardeşime hediye olarak almıştım ama ona okutmadan önce kendim okumak istedim ve okurken aşırı derecede zorlandım. Çocuk dilinde yazılmış romanları okumanın bu kadar zor olabileceğini hiç tahmin etmezdim ama yıllarca young-adult, new-adult ve adult romanlar okuduktan sonra kendimi o seviyeye indirmek oldukça zor oldu.

Kitap oldukça eğitici ve öğretici. Bonus olarak da bir sürü eğlenceli, renkli çizimlerle doldurulmuş. Üçüncü sınıfa giden çocuklara uygun olduğunu düşünüyorum. Kardeşim bunu okuduktan sonra kitabın diğer serilerini de alıp okutmayı planlıyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 390 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 63 okur okuyacak.