Selçuk Mülayim

Selçuk Mülayim

Yazar
8.5/10
11 Kişi
·
40
Okunma
·
1
Beğeni
·
261
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
237 syf.
·Puan vermedi
Eserin müellifi, Sinan ve onu hayata getiren unsurlar, Osmanlı devlet teşkilatının kurulduğu ve geliştiği toprakları mamuru hakkında oldukça önemli tespitlerde bulunmuştur. Sinan'ı kavramada, onun duygularını anlayabilme anlamında doğru noktalara işaret etmiştir. Aynı zamanda Osmanlı Devleti'nin farklı yönlerindeki farklı farklı işleyiş tarzları ile ilgili örnekler vererek kitabını desteklemiş daha derin bir hâle getirmiştir. Fakat  müellif ciddi mânâda tekrara düşerek kitabı sıkıcı bir hale getirmiştir. Bu da kitabın asıl değerine gölge düşürmektedir. Yine de okunması gereken faydalı bir kitap, hem meraklılarına hem de tarih, sanat tarihi, mimarlık alanları ile ilgili çalışmalar yürütenler, bu alanlara merakı bulunanlar için.
384 syf.
Çok detaylı bir araştırmanın sonucu. Oldukça kapsamlı bilgiler içermekte olan bu kitap, bir başvuru kitabı olabilecek nitelikte. Konuyu anlamak için okumanız yararınıza olacak. Fazla detay istemiyorsanız daha kısa anlatımlara göz atabilirsiniz...
421 syf.
·Beğendi·10/10
Selçuk Mülayim hoca Sanat Tarihinde yeri tartışılmaz birisidir. Öğrencisi olmayı çok isterdim, ne kadar şanslıdır öğrencileri. Bir külliyat ile ders işliyorsunuz,muazzam... Sanat Tarihi Metodu bir Sanat Tarihçisi için önemli bir kitaptır. Sanatı ve onun tarihini anlayabilmek için bu kitabı okumalısınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Selçuk Mülayim
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 80 okur okuyacak.