Selin Gül

Selin Gül

Çevirmen
7.7/10
167 Kişi
·
896
Okunma
·
0
Beğeni
·
69
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
221 syf.
·Puan vermedi
Odamda raf var, onlarca kitap süslüyor masamı. Renkli kalemler, şekilli ve renkli not kağıtları, pano ve renkli raptiyeler... Hepsini okumadım, her kalemi kullanmadım ya da her kağıda bir şeyler yazıp panoya asmadım. Kitaplığı temizlerken yıllar önce koyup yeni farkettim ayraçlarım var. Bu kitapta onlardan biri. Küçükken izlediğim diziler vardı şimdi söylediğim zaman arkadaşlarımın bana güldüğü. Bez Bebek, Selena, sihirli annem, cino falan... Bu kitap o dizilerden ilham aldı herhalde. İçki düşkünü anne, sosyal hizmetler, sonradan ortaya çıkan baba dramı dışında normal bir kurguya rastlamadım. İçkili anne kızını düşünmez, pencereden sürekli gözlerini süzdüren kız kimin aklında ne varsa okur. Okuyamadığı bir zihin vardır kitabın tek gizemli bölümü. Seçilmiş sınıfındaki 10 kahramanı ayrı ayrı kitapta anlatmış. Hatta elimdeki Jenna adlı kitapta başka kitabın kahramanından bile bahsetmiş. Keşke ayrı ayrı 10 kitap yayınlamak yerine hepsini bir seride toplasaymış. En azından daha dikkat çekici olurdu. Kitabı rafa koyduğumda 14 yaşındaydım, okuduğum yaşım 19... Anlatmak istediğim; dikkat çekici bulmadım ama merak ederek okuduğum ya da sonunu almak için okuduğum doğru. Kitabın aşırı saçma diyalogları var; arkadaşı Jenna ile konuşmaya çalışır ama Jenna düşünce sistemi ve aklından geçenleri okuyabilen bir kız. Şahsen benim arkadaşımın böyle bir yeteneği olsa ben konuşma gereği duymazdım belki ara sıra konuşmayı unuttum mu diye kontrol ederdim. Sıkıcı belki ama iyi okumalar.
221 syf.
·Beğendi·9/10
Seçilmiş olmak kimi zaman kulağa hoş gelsede sizi diğer insanlara karşi bir ucubeymişsiniz gibi gostermesi cok kotu. Bu kitaptaki hayali yetenekler insanlara lutfedilseydi eminim ki dünyada düzen kalmazdı. İyiki böyle olağanüstü güçlerimiz yok...
221 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Butun serilerini okuspdum cok akici bir kitap herkese tavsiye ederederim
MuhtesemMuhtesem ve karakterlerin ozellikleri dikkat cekici
Okuyun mutlaka ................
216 syf.
·Beğendi·8/10
Bu serinin en sevdiğim kitabıdır. Bu kitap beklentimin üstünde olmakla birlikte etkileyicidir . Bu seriyi yarım bırakanlara kesinlikle tavsiye ederim.
221 syf.
·Beğendi·7/10
Bu kitapta yazar özel gücleri olan bir guruptan bahsediyor.macare severlerin beyeneceği türden bir roman.sürükleyicidir, benim de beğendiğim kitaplar arasında yer alır
232 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10
sanırım uzun bir serinin ilk kitabıydı. okudum hikayenin akışı yavaştı. bu roman özellikleri olan çocukları konu edindi. beden değiştirme, geleceği görme, eşyaları hareket ettirme ölülerle iletişim halinde olmak, düşünceleri okumak gibi... benim böyle bir özelliğim olsa düşüncüleri okumak isterdim. ya siz?
232 syf.
·Beğendi·8/10
Bu kitap çok güzel .Yazarın anlatım tarzı güzel.kitap sürükleyici.Bu kitapla yazarın geniş hayal dünyasını gördüm.hayal dünyasına daldım çıktım diyelim.
221 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yazarımız Amanda'dan yine vazgeçmedi aslında onun değişimini aşama aşama gösterirken aralara diğerlerinden kesitler serpiştiriyor ve yine son 10 sayfada heyecanı artırıp bitiriyor. Ben Jenna'nın düşünce okumasını merak edip okumaya başladım. Hikayenin ilerleyişi çok yavaştı ama vakit geçirmek için güzeldi.
221 syf.
·9/10
Eğer hayal gücünüz yüksekse, bilim kurgu kitaplarından önerebileceğim bir seri daha bu seri kitaplarından asla vazgeçemem.Okurken eğlenmeniz dileğiyle.. :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 896 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 160 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.