Senem Çağlayan

Senem Çağlayan

Editör
6.7/10
27 Kişi
·
63
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Senem Çağlayan
Unvan:
Editör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
496 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Kitapataki karakterlerin tam oturmadığını söylemeliyim . Yazar bazı yerlerde gereksiz detaylara girmişken , bazı detay isteyen yerlerde de çok basite kaçmış . Ama polisiye gerilim seven kişilere tavsiye edilebilir .
496 syf.
·Puan vermedi
Kitap oldukça gizemli bir şekilde başlıyor. Ancak sonra oldukça sıkıyor. Yazar kitaba gizem katmaya çalışmış, başarmış da. Ama tam konuyla ilgili bir olayı yazarken, etraftaki gereksiz ayrıntılara ve gereksiz konulara değinerek o gizemi de yerle bir ediyor. Ayrıca karakterlerimiz de oldukça küfürbaz. Bu da ayrı bir eksiydi kitapla ilgili.
Her şey Mandy adında bir kızın kaybolmasıyla başlıyor. Mandy , başkomiser Grout'un bir akrabası. Bu yüzden Grout kaybolma vakasıyla ilgili yardım etmesi için Rath'le iletişime geçiyor. Rath , ablasının öldürülmesiyle ciddi bir travma yaşayan özel dedektif. İşinde de oldukça iyi. Mandy'nin kaybolmasıyla parçalar birleşince ortaya çok daha büyük bir suç çıkıyor. Ne yazık ki , kitap tam heyecanlı hale geldiğinde bitmeye yüz tutmuş oluyor. Keşke bu kadar gereksiz şeylere yer verip de gereksiz yere sıkmasaydı kitapla yazar. O zaman bu konuyla gerçekten çok iyi bir kitap ortaya çıkardı.
496 syf.
·14 günde·7/10
Ne yalan söyleyeyim,emekli özel dedektif Frank Rath'i John Cusack olarak hayal etmek kötü bir fikirdi.

Kitaba çok büyük beklentilerle başlamakta aynı derecede kötü bir fikirdi ama n'aparsınız,her okuyucu gibi ben de düştüm bu beklenti tuzağına.Kendi kategorisinde değerlendirilecek olursa kesinlikle kale alınır bir kurgusu,aynı zamanda akıcı ve merak uyandırıcı bir dili olduğunu savunmamda bir sakınca yok diye düşünüyorum ama kitaptan kendi istediklerime ve bulduklarıma göre bir yorum yapacak olursam,

Her polisiye-gerilim-macera üçlüsünü sayfaları arasında barındırdığını öne süren kitaptan kan,silah,gizem,ardı arkası kesilmeyen şok dalgalarının, kısacası dehşetül vahşet sahnelerinin fışkırmasını bekleyen bir okuyucu(-ki o zati şahsiyet ben oluyorum)için fazla yüzeysel kahraman ve tiplemelerin bulunduğunu,gereksiz bir 100 sayfa okuduğumu ve üzerinde biraz daha çalışılsaydı çok çok daha iyi bir polisiye romanın ortaya çıkabileceğini yazmam yeterli olacaktır buraya.Öyle umut ediyorum yani.
Tam "işte kitabın 'Harika!' dedirtecek noktasına geldim,"diyorum ki araya alakasız bir bölüm giriyor ve büyü bozuluyor.Ayrıca onlar ne küfürbaz karakterler yahu! John Cusack,affet beni.Zihnimde o kelimelerin senin ağzından çıkmadığına dair ikna etmeye çalışıyorum kendimi hâlâ.

Yinede...Rath ve Rachel'ın arasında dönen konuşmalar ısıtıyor insanı karakterlere karşı,itiraf etmeliyim.

Son beş-altı sayfa,kitaba yedi puan vermemin sebebi zaten.Gerçekten o son sayfalar,can alıcı noktalardı,yazar bu konuda çok iyi iş çıkarmıştı bence.
Hatta olan biteni doğru idrak ettim mi diye bir kere daha okudum.

Tavsiye edilir ama beklentiyi çok yüksek tutmayınız.
496 syf.
·8/10
Kitap her ne kadar sıkıcı başlasa da okumaya başladıkça sizi içine çekiyor. Yazar sonunda olayı açık bırakıyor ve bu sinirinizi bozuyor :)
496 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10
Bu kitabi kapağında yazdığı kadar sürükleyici bulmadığını soylemeden geçemeyeceğim ve ayrıca yazar onemsiz yerlerin üzerinde çok durmuş ve finali hiç güzel veya şaşırtıcı bitmedi ama buna rağmen 6 yı hakkettigini dusunuyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Senem Çağlayan
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 63 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.