Sessiz Kızlar Canaan Crime Serisi 2

6,8/10  (17 Oy) · 
26 okunma  · 
9 beğeni  · 
671 gösterim
Dondurucu bir Vermont kışının sonuna yaklaşırken, kötülük son derece canlı bir vaziyette varlığını sürdürüyordu... Frank Rath, dedektiflik rozetini teslim edip kızını yetiştirmek için, özel dedektifliğe adım attığında, cinayetle işi kalmadığını düşünüyordu. Ta ki polis, onun yaşadığı, taşranın ücra bir köşesindeki Canaan'da, bir yol kenarında terk edilmiş '89 model bir Monte Carlo bulana kadar. Üstelik arabanın sahibi olan genç kız da ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuşa benziyordu. Ve kısa bir süre sonra Rath'in olaylar üzerindeki araştırmaları, onu, insan ruhunun en karanlık ve en iğrenç tarafıyla karşı karşıya getirecekti.

Bir yandan acı ve ızdırap dolu geçmişinin gölgesinde savaşırken, bir yandan da sırlarla dolu bir hayat süren genç kadınların, birer birer ortadan kaybolmasıyla, harita üzerindeki en küçük yerleşim yerlerinde dahi, kötülüğün her köşeden çıkabileceğini, kimsenin güvende olmadığını anlayacaktı. Ahlaki yönden karmaşık, gizem ve kötülüğün hâkim olduğu, cesaret ve heyecan dolu hikâyesiyle Sessiz Kızlar, bugüne kadar hep övgü toplamış bir yazar olan Eric Rickstad'in dönüşünü simgeliyor. Ian Rankin, Jo Nesbo ve Greg Iles gibi yazarların okuyucuları tarafından beğeni toplayacak olan kitap, okuyanları heyecandan nefes nefese bırakacak.

"Sessiz Kızlar, Vermont'un kendine özgü True Detective'i olarak tanımlanabilir. Eric Rickstad bu romanında, hayattan aldığı darbeler karşısında asla vazgeçmeyen özel dedektif Frank Rath'i, son derece başarılı bir şekilde betimliyor. Üç boyutlu karakterler, taşranın karamsarlık dolu suç dünyası ve elden bırakmadan tek nefeste okunacak bir hikâye. Bütün bunlar, suç ve cinayet alanına yönelen yazar için muhteşem bir çıkış romanı ortaya koyuyor."

-Steve Ulfelder
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786059817097
 • Orijinal Adı:
  The Silent Girls
 • Çeviri:
  Elif Öykü Us
 • Yayınevi:
  Agapi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hacer 
14 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap oldukça gizemli bir şekilde başlıyor. Ancak sonra oldukça sıkıyor. Yazar kitaba gizem katmaya çalışmış, başarmış da. Ama tam konuyla ilgili bir olayı yazarken, etraftaki gereksiz ayrıntılara ve gereksiz konulara değinerek o gizemi de yerle bir ediyor. Ayrıca karakterlerimiz de oldukça küfürbaz. Bu da ayrı bir eksiydi kitapla ilgili.
Her şey Mandy adında bir kızın kaybolmasıyla başlıyor. Mandy , başkomiser Grout'un bir akrabası. Bu yüzden Grout kaybolma vakasıyla ilgili yardım etmesi için Rath'le iletişime geçiyor. Rath , ablasının öldürülmesiyle ciddi bir travma yaşayan özel dedektif. İşinde de oldukça iyi. Mandy'nin kaybolmasıyla parçalar birleşince ortaya çok daha büyük bir suç çıkıyor. Ne yazık ki , kitap tam heyecanlı hale geldiğinde bitmeye yüz tutmuş oluyor. Keşke bu kadar gereksiz şeylere yer verip de gereksiz yere sıkmasaydı kitapla yazar. O zaman bu konuyla gerçekten çok iyi bir kitap ortaya çıkardı.