Cankurtaran

8,1/10  (10 Oy) · 
25 okunma  · 
7 beğeni  · 
784 gösterim
Florida'da tatil beldesinde cankurtaran olarak çalışıyordu. Ned Kelly onu çılgına çeviren, rüyalarının kadınıyla karşılaşır. Her şey mükemmeldir –yalnız kadın en iyisine alışıktır, o ise yaşamını tırnaklarıyla kazıyarak sağlıyordur. Kadın bu lüks otelde çalışıyordur. Ned’in arkadaşları ona paralı bir iş teklif ettiklerinde, Ned gözlemci ve şoför olmayı kabul eder. Plan basittir, zengin bir koleksiyoncunun evine girip tabloları çalacaklardır. Ancak soygun gecesi bazı şeyler yolunda gelişmez. Ned'in takımı tuzağa düşürülmüştür, daha onları kimin oyuna getirdiğini düşünmeye zaman bulamadan, arkadaşlarının vahşice öldürüldüğünü öğrenir. Sadece Ned sağ kalmıştır, şimdi FBI'ın ve katillerin bir numaralı hedefidir. Kimseye güvenemeden, Ned arkadaşlarının öcünü almak, adını temize çıkarmak ve en sevdiği insanlar içinde onu öldürmeyi isteyenin kim olduğunu ortaya çıkarmak üzere büyük bir gayretle yola koyulur.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  362
 • ISBN:
  9789759064150
 • Çeviri:
  Tülin Penso
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Güler Bilkay Aygün 
09 Haz 19:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cankurtaran olarak çalışan bir genç arkadaşları ile birlikte bir soyguna karışır ve olaylar zinciri başlar. Başlarda olaylar hızlı gelişip, sonra yavaşlayıp akıcılığını azaltsa da güzel bir kitap.

Pekala nasıl başlamalıyım bir fikrim yok.
Ama bu kitap teyzemden kalma ve onun zevkine kesinlikle güveniyorum.
Kitaplarla iç içe bir hemşire düşünün kitaplardan oluşan krallığını karıştırırken gözüme çarptı ve biraz da ısrarla aldım .:)
Açıklamam gerekirse bir çizgi filmi hatırlayabilirsiniz bir dedektifi.
Olaylar zinciri karmaşık kabul ediyorum ç bu biraz da akışı sağlıyor gibi .
Sanatla iç içe geçmiş polisiye macerası biraz ahmet ümit'i andırıyor sanki .

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
28 Tem 00:26 · Kitabı okudu · 22 günde · 5/10 puan

Vasat. Konu oldukça ilginç başlıyor, olaylar şaşırtıcı bir hızla ilerliyor, bir dolu cinayet oluyor veee bu kadar. Buradan sonra olaylar bağlanamıyor, gelişme kısmı öyle bir garip ilerliyor ki, kendinizi dur kalk yapan arabada gibi issediyorsunuz. Ve ne yazık ki sonuç anlamsız geliyor..

Tuncay YILDIRIM 
 14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Başlangıç çok akıcı, heyecanlı ve merak içinde geçiyor. Sonra konu dağılıyor.Yani giriş çok iyi final hüsran, hayal kırıklığı. vasat bir roman

Kitaptan 1 Alıntı