Cankurtaran

8,0/10  (12 Oy) · 
29 okunma  · 
9 beğeni  · 
957 gösterim
Florida'da tatil beldesinde cankurtaran olarak çalışıyordu. Ned Kelly onu çılgına çeviren, rüyalarının kadınıyla karşılaşır. Her şey mükemmeldir –yalnız kadın en iyisine alışıktır, o ise yaşamını tırnaklarıyla kazıyarak sağlıyordur. Kadın bu lüks otelde çalışıyordur. Ned’in arkadaşları ona paralı bir iş teklif ettiklerinde, Ned gözlemci ve şoför olmayı kabul eder. Plan basittir, zengin bir koleksiyoncunun evine girip tabloları çalacaklardır. Ancak soygun gecesi bazı şeyler yolunda gelişmez. Ned'in takımı tuzağa düşürülmüştür, daha onları kimin oyuna getirdiğini düşünmeye zaman bulamadan, arkadaşlarının vahşice öldürüldüğünü öğrenir. Sadece Ned sağ kalmıştır, şimdi FBI'ın ve katillerin bir numaralı hedefidir. Kimseye güvenemeden, Ned arkadaşlarının öcünü almak, adını temize çıkarmak ve en sevdiği insanlar içinde onu öldürmeyi isteyenin kim olduğunu ortaya çıkarmak üzere büyük bir gayretle yola koyulur.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  362
 • ISBN:
  9789759064150
 • Çeviri:
  Tülin Penso
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Sabırlı Firuze 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sıradan bir polisiye kitabı gibi görünse de, karakterler sizi etkiliyor. Sanat tarihiyle ilgili bir çok şeyi araştırmak zorunda hissediyorsunuz. Van Gogh' un tabloları, Gaume, Gachet... Hiç bir fikrim yoktu bunlar hakkinda. Macera ve polisiye cinayetler derken farkında olmadan sanat bilgisi ediniverdim. Üstelik bunu konudan kopmadan yapmış yazar. Bu tür kitap sevenler okumali.

Güler Bilkay Aygün 
09 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cankurtaran olarak çalışan bir genç arkadaşları ile birlikte bir soyguna karışır ve olaylar zinciri başlar. Başlarda olaylar hızlı gelişip, sonra yavaşlayıp akıcılığını azaltsa da güzel bir kitap.

Cankurtaran benzeri kitaplar

Pekala nasıl başlamalıyım bir fikrim yok.
Ama bu kitap teyzemden kalma ve onun zevkine kesinlikle güveniyorum.
Kitaplarla iç içe bir hemşire düşünün kitaplardan oluşan krallığını karıştırırken gözüme çarptı ve biraz da ısrarla aldım .:)
Açıklamam gerekirse bir çizgi filmi hatırlayabilirsiniz bir dedektifi.
Olaylar zinciri karmaşık kabul ediyorum ç bu biraz da akışı sağlıyor gibi .
Sanatla iç içe geçmiş polisiye macerası biraz ahmet ümit'i andırıyor sanki .

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · 5/10 puan

Vasat. Konu oldukça ilginç başlıyor, olaylar şaşırtıcı bir hızla ilerliyor, bir dolu cinayet oluyor veee bu kadar. Buradan sonra olaylar bağlanamıyor, gelişme kısmı öyle bir garip ilerliyor ki, kendinizi dur kalk yapan arabada gibi issediyorsunuz. Ve ne yazık ki sonuç anlamsız geliyor..

Sümeyye Babal 
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Evde bulup okuduğum bir kitap. Çok düz anlatımı olan bir kitaptı. Okumak bana bir şey kattı mı pek sanmıyorum. Kesinlikle okumalısınız diyeceğim bir kitap değil ne yazıkki.

Tuncay YILDIRIM 
 14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Başlangıç çok akıcı, heyecanlı ve merak içinde geçiyor. Sonra konu dağılıyor.Yani giriş çok iyi final hüsran, hayal kırıklığı. vasat bir roman

Kitaptan 3 Alıntı

Sabırlı Firuze 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Delilik
Ben her zaman delilikle fiziksel sorumsuzluğun iç içe geçmiş olduğunu düşünmüsumdur.

Cankurtaran, James Patterson (Sayfa 222)Cankurtaran, James Patterson (Sayfa 222)
Mehtap Akbudak 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman ''Hayat sana yumruk attığında, sen de ona yumruk at.''

Cankurtaran, James Patterson (Sayfa 161)Cankurtaran, James Patterson (Sayfa 161)