Mustafa Burak Dikiltaş'ın Kapak Resmi
Mustafa Burak Dikiltaş, Antabus'u inceledi.
15 Oca 22:35 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabi tiyatro oyunundan duyup arkadalarim da hemen bulup bana verdiler ve ciddi anlamda tek solukta okuduğum muhteşem , sayılı nadir kitaplardan. Finalde ki not özellikle de okuduğumuz hikayenin benzer halinin bir hane de kapalı kapılar ardında olduğunu gerçeğini yüzümüze bir kez daha çarpıp içeride ki olayları anlatım şeklinden yer yer gülüp yer yer de hüzinlendigimiz süper kitap. Kitap kurtlarının kesinlikle okuması gerekiyor .

Mustafa Burak Dikiltaş, Kızlar Firarda'yı inceledi.
13 Oca 05:08 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tıpkı vaktinde Elif Şafak in Aşk isimli kitabının sırf renginin pembe ve isminin aşk olma sebebi gibi kitaba sakın isminden dolayı cinsiyet biçim erkek okuyucuların es geçme gibi bir gaflete düşmemelerini öneririm. Tabi tür size uyuyor ise. Yani romantik komedi.
Kitabın sayfalarını her çevirişimde bir Amerikan yapımı romantik komedi filmi yada 45 dakikalık gençlik dizisi izliyor gibiydim. Hatta yok ise kesinlikle tutar dediğim uyarlama bir dizi yapılmasından yanayım çünkü çok müsait.
Ama en beğendiğim yani kesinlikle tüm karakterlerin ağzından bölümlere ayrılarak yazılması oldu. Dediğim gibi eğer romantik komedi tadını kitaplarda seviyor ağır edebi yazım aşığı değilseniz süper bir kitap. Ayrıca derinlemesine bakarsanız karakterlerin için de ki çözümlemeler ve karakterlerin yapısı ince ince ve sıkma dan okuyucuya veriliyor.
Ayrıca yazar tıraş kolonyası kokusuna takmış yani tüm karakterleri seviyor bunu.
Benim için kitabın sözü de " Batman dışarıdan bakıldığında gösterişlidir ama siz onun arabalarını, silahlarını, kalesini ve işini tamamen elinden alırsanız o herhangi biri olur. Süpermen sıradan gibi görünür ama içinde o bir süper kahramandır."
Arkadaşlık aşk düğün ve seyahat üzerine bir sonla yüzünüz de tebessüm ettirecek hoş bir kitap. Ayrıca bence tüm kitaplar böyle kalın ve kaliteli kapaklı basılmalı. Okumak ve her dakika ona dokunmak istiyorum.

Mustafa Burak Dikiltaş, Mekruh Kadınlar Mezarlığı'ı inceledi.
 04 Oca 01:48 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Kitabı, hayran olduğum tiyatro oyun yazarı ve oyuncusu Zeynep Kaçar' in yine kitapla aynı adlı oyununu izlemek isterken aslında bu hikayeden oyunlaştırdığını öğrenince tanışıp okudum. Hikayelerden oluşan kitap tuhaf desem yeridir. Dili tüm hikayelerin başında garip ve itici gelirken hikayenin devamında sizi fazlasıyla şoke edecek ve nabzınızı hızlandıracak hale getiriyor.
Mekruh kadınlar mezarlığı hikayesi açıkçası dramatik etki ve sahnenin büyüsü ile olsa gerek tiyatro oyun hali daha hoşuma gitti fakat süssen ve Mercan hikayeleri ve cin motifleri ve dilinde ki doğal ve müthiş sert gerçekçi yanı beni etkiledi.
Dolambaçlı ve akış hızı çok hızlı olan öykülerden en çok duygulandigim ormanda bir deniz kabuğu gibi oldu.
Kitap genelinde ki öyküler de hakim olan cin ve yılan figürleri ve aşk teması bende dikkat çeken bir nokta oldu.
İyi okumalar

Mustafa Burak Dikiltaş, Erkek Dublajı'ı inceledi.
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Samimi bir dille anlatılan, zaman zaman duygulandıran, zaman zaman tebessüm ettiren harika bir kitap. Hikayeler arasında kaybolurken birde bakmışsın kitap bitiyor. Bazı hikayeler biraz tanıdık gelsede yazarın kendine has yaklaşımı onuda farklı bir boyuta taşıyor. Kaleminize sağlık sayın Oğuz BAL.

Mustafa Burak Dikiltaş, Kafes'i inceledi.
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kılıflı olan kitaplara bayılırım ama kitabın daha kapak tasarımı yetti açıkçası çok yaratıcıydı beni ilk çeken noktası buydu. Ardından okudukça merakla acaba gerisinde ne olacak bu "yaratıklar" neci ve nasıl etkiliyor derken hızlı ve merakla finale akan bence etkileyici ve merak uyandırıcı bir eser. Sadece final de bazı şeyleri çözmek isterdim bize bırakmasını tercih etmezdim ama yazarın ilk romanına göre bayağı bayağı başarılı. Kitap kurtlarının çoğu sever.