Çalışkanarı Çiğdem Özdemir'in Kapak Resmi
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Bir Aşk Çarpıntısı'ı inceledi.
 17 Eyl 20:18 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Öyle çıtır çıtır , bir günde çerez niyetine, hayatıma biraz pozitif enerji katmak için okudum. Pek de keyif aldım. 3,95 tllik ye A101 kitapları içerisinde güzeldi diyebileceğim bir kitaptı. Şimdi baktım seri imiş kitaplar, devam ederim bulursam, keşke hep bu kadar ucuza bulsak böyle kitapları :(

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu'yu inceledi.
 28 Tem 00:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı kitapları anne olarak okumak çok yüreğimi dağlıyor.Nükleer enerji günümüzde ülkemizde konuşlandırılmaya çalışılan ama asla bu topraklarda olmaması gereken bir mevzu bence. Radyasyon öldürür. Bu kadar net, bu kadar basit, ucuz enerji olabilir ama alternatif doğal yolar varken bunu evlatlarımıza yapmayalım lütfen. Ben ucuz enerji kullanayım diye o yanmasın....
Nükleer enerji konusunda hayallerine uzanmaya çalışan hatta neredeyse yakalayacak körpe bir genç kızın hayatının kayışı kadar hiç bir şey etkileyemez insanı. Atom bombası sadece o gün orada var olan insanları öldürmüyor ne yazık ki. Bir nesli hatta nesilleri mahvediyor. Sadako bir simge. Ama anacığının ellerinden kayıp giden, hayatının son günlerinde minicik sevgi dolu bir ailenin, evlatlarını mutlu edebilmek için paralanmalarına rağmen, olmayan paralarıyla gönlünü hoş tutmak için her şeyi yapmalarına rağmen, kendi evlerinde yiyemediklerini ona sunmalarına rağmen, o neşelensin diye maaile çabalayıp; şebeklik yapmalarına rağmen kayıp giden, pırıl pırıl parıldayan, şen kahkahalarıyla etrafta ışıldaması gereken küçücük bir evlat.... Çok acı çok:(
Ben kızım okusun diye aldım. 4. ve 5. sınıflara tavsiye olunur.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Cankurtaran'ı inceledi.
28 Tem 00:26 · Kitabı okudu · 22 günde · 5/10 puan

Vasat. Konu oldukça ilginç başlıyor, olaylar şaşırtıcı bir hızla ilerliyor, bir dolu cinayet oluyor veee bu kadar. Buradan sonra olaylar bağlanamıyor, gelişme kısmı öyle bir garip ilerliyor ki, kendinizi dur kalk yapan arabada gibi issediyorsunuz. Ve ne yazık ki sonuç anlamsız geliyor..

Samet Koçyiğit, bir alıntı ekledi.
23 Tem 19:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İslam Nedir Sorusunun Cevabı
Bana biri ‘’İslam nedir?’’ diye sorduğu ve özellikle de bunu çocuğum yaptığı zaman cevabım şu olacaktır: İman etmek ve iyi amel işlemektir. Ondan sonra da namaz, oruç, zekat ve hac hakkında konuşurum ve sonunda da şunu vurgularım, bunlar ibadetlerdir. Eğer senin ruhun Allah’a olan imanla ve davranışların iyilik etmekle doluysa onlar İslam’a aittir. Yok eğer bunlar yoksa bu ibadetler diğer bütün boş inançlar gibi anlamsızdırlar.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviçİslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç

Cemal Süreya
"Dünyadaki en güçlü insanlar kimlerdir diye sorsalar;
Kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş kadınlardır derdim."

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Kuyucaklı Yusuf'u inceledi.
 13 Tem 22:11 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hikaye nedense çok bilindik benim için. Belki de annemin, anneannemin anlattığı acıklı Anadolu hikayeleri amımsattığı için. Derler ki bizim oralarda; kaderi güzel olsa öksüz-yetim mi kalırdı garibim. Hep bu hisle okudum.
Gerçekten övüldüğü kadar da iyi anlatılmıştı tüm karakterler. Birebir amcanız yengeniz ve onların yanaşmasının hikayesine tanık olup da; yengenizi bir kaşık suda boğmamak için kendinizi zor tutarmışçasına, amcanızın suratına okkalı bir tokat atıp kendine gel be adam dememek için çabalarcasına içine alan, sarıp sarmalayıp size her şeyi yaşatan çok çok iyi bir yazım tarzı vardı. Sabahattin Ali büyük yazar vesselam.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Tozlu Rüyalar Kitapçısı'ı inceledi.
 07 Tem 01:51 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir rüya ile başlayan, sayfalar boyunca acaba hangi yaşam rüya diye merakla sizi sürükleyen ve sonunda; neresi gerçek, neresi rüya bunu anlatırken sizi de huzura kavuşturan güzel, sıcak, samimi,okunmalı denebilecek bir kitaptı. ha belirteyim en ucuz haliyle 3.95 tl ye A101 marketlerinde.