Çalışkanarı Çiğdem Özdemir'in Kapak Resmi
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Koşmak İstiyorum'u inceledi.
 14 Şub 21:27 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kızım için kitap fuarında Beyaz Balina tezgahında, Sadako tadında bir kitap ararken tavsiye ettiler. Kızım çok etkilendiğini söyleyince meraklanıp okumaya başladım. Sakin sakin okurken nasıl da etkilendiğimi fark edemedim. Ama ne zaman ki aklımın gün içinde sürekli kitaba kaydığını fark ettim; son 150 sayfayı bir gecede bitirdim. Kitap sizde acı-mutluluk, çaresizlik-umut gelgitlerini sürekli yaşatıyor. Hikayesi, kurgusu, çevirisi, sonu ve hatta daha da sonu ile gerçekten etkileyici bir kitap.
Engelli olmak, hatta her bireyin engelli adayı olması benim hassas konularımdan, belki de bu sebeple çok etkilendim. Ama bazı kitapların mutlaka okunması gerekli diye düşünüyorum. Bunu bazen bir anne, bazen bir öğretmen, bazen de sıkı bir okur olarak yaparım. Bu defa hepsini birden kullanarak mutlaka okuyun diyorum.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Romantika'yı inceledi.
28 Oca 18:32 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

İçinde ihanet geçen ve bunu ballandırarak anlatan tüm kitapları içimde bir iğreti, bir rahatsızlık duyarak okuyorum. Bu kadar büyük bir yazarın anısına saygı duyarken kurduğum kalelerde kocaman gedikler oluştu ne yazık ki. Hikaye, anlatım biçimi, olay örüntüsü, kurgu hepsi şahane olmasına rağmen kitaptan bana kalan tek şey mide bulantısı.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Ehh Ossun'u inceledi.
 28 Oca 18:26 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bir instagram fenomeninin yetersiz, manasız kitabı. Kitap alelacele, bolca yazım ve anlatım hataları ile yazılmış. Mizah kitabı gibi lanse edilse de içinde bolca anlayamadığınız anı var. Kitabı alacağınıza girin ig'a bedavadan seyredin derim.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Aşka Düşünce'yi inceledi.
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitap çok daha etkileyici ve sarıp sarmalayan cinstendi. Bu daha durağan ve sanki zorlama idi. Ama yine de okurken sizi sıkmayan, keyif veren bir kalemce yazılması sebebiyle rahatça bitiriyorsunuz. Bir de seri kitabı olunca illaki okumak zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Yoksa diğerlerine geçerken bir yanınız eksik kalıyor sanki

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Yalnızlığın Sesi - 1'i inceledi.
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 4/10 puan

Bir aşk romanından sıkılacağımı hatta vıcık vıcık bulacağımı hiç düşünmezdim ki oldu. Bol tekrarlı, çokça sayfa oluşturulmaya çalışılmış, uzatıldıkça uzatılmış, üstelik 2. kitaba bağlamak için sonu kötü bitirilmiş bir kitaptı. zaman geçsin diye bitirdim ama geçmedi.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Olmadı Baştan Alalım'ı inceledi.
29 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Aslında arka kapakta herşey açık açık yazıyor. Bu hem kitabın sürprizini kaçırmış, hem de beklentinizi çok yüksek tutmanıza sebep oluyor. Hikaye güzel, kurgu fena değil ama beni en çok rahatsız eden çeviri problemi idi. Bazı cümleler öyle anlamsızdı, bazı cümleler paragraftan öyle kopuktu ki anlatamam. Bir de kitap öyle bir bitiyor ki, çarpıcı olmaya mı çalışılmış; devamı var anlamı mı çıkarmanız gerekiyor bilemiyorsunuz. Fakat şunu söyleyeyim, ben yine A101 den 3.95 tl ye aldım kitabımı bu sebeple hiç değmezmiş düşüncesi geçmedi içimden. Yine bulsam yine alırım.