Çalışkanarı Çiğdem Özdemir'in Kapak Resmi
Samet Koçyiğit, bir alıntı ekledi.
23 Tem 19:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İslam Nedir Sorusunun Cevabı
Bana biri ‘’İslam nedir?’’ diye sorduğu ve özellikle de bunu çocuğum yaptığı zaman cevabım şu olacaktır: İman etmek ve iyi amel işlemektir. Ondan sonra da namaz, oruç, zekat ve hac hakkında konuşurum ve sonunda da şunu vurgularım, bunlar ibadetlerdir. Eğer senin ruhun Allah’a olan imanla ve davranışların iyilik etmekle doluysa onlar İslam’a aittir. Yok eğer bunlar yoksa bu ibadetler diğer bütün boş inançlar gibi anlamsızdırlar.

İslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviçİslami Yeniden Doğuşun Sorunları, Aliya İzzetbegoviç

Cemal Süreya
"Dünyadaki en güçlü insanlar kimlerdir diye sorsalar;
Kendi başının çaresine bakmayı öğrenmiş kadınlardır derdim."

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Kuyucaklı Yusuf'u inceledi.
 13 Tem 22:11 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hikaye nedense çok bilindik benim için. Belki de annemin, anneannemin anlattığı acıklı Anadolu hikayeleri amımsattığı için. Derler ki bizim oralarda; kaderi güzel olsa öksüz-yetim mi kalırdı garibim. Hep bu hisle okudum.
Gerçekten övüldüğü kadar da iyi anlatılmıştı tüm karakterler. Birebir amcanız yengeniz ve onların yanaşmasının hikayesine tanık olup da; yengenizi bir kaşık suda boğmamak için kendinizi zor tutarmışçasına, amcanızın suratına okkalı bir tokat atıp kendine gel be adam dememek için çabalarcasına içine alan, sarıp sarmalayıp size her şeyi yaşatan çok çok iyi bir yazım tarzı vardı. Sabahattin Ali büyük yazar vesselam.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Tozlu Rüyalar Kitapçısı'ı inceledi.
 07 Tem 01:51 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bir rüya ile başlayan, sayfalar boyunca acaba hangi yaşam rüya diye merakla sizi sürükleyen ve sonunda; neresi gerçek, neresi rüya bunu anlatırken sizi de huzura kavuşturan güzel, sıcak, samimi,okunmalı denebilecek bir kitaptı. ha belirteyim en ucuz haliyle 3.95 tl ye A101 marketlerinde.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Sevme Beni Yanarsın'ı inceledi.
24 Haz 00:09 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Marketten alınmış 3.95 lik bir kitaba göre çok çok keyifliydi. Keyifliydi, komikti, romantikti, hatta polisiyeydi. Başı da güzeldi, çarpıcıydı, ortası eğlenceliydi. Sonu da netti, çarpıcıydı. Alın vallahi 3.95 e 10 numara 5 yıldız bir çerez

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Zamansız Fırtına'yı inceledi.
20 Haz 23:37 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Romantizm dolu bir gerilim diye adlandırılsa da ne romantizmi güzeldi, ne de gerilim kısmı sarsıcıydı. Yazarın vasat sayılacak kitaplarından.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Şelale'nin Bez Bebeği'yi inceledi.
 16 Haz 13:47 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Her şeyden önce çok seviyorum Türk yazarları, kadın yazarları okumayı. Sade dili ve akıcı öyküleriyle okunması kolay ve keyifli bir yazar N. Gökbudak. Fakat ne yazık ki acının ve dramın içinde kavrularak okuyorsunuz romanlarını. Bu da diğerleri gibi acı dolu bir romandı. İşin aslı tarzım pozitif kitaplardan yana olsa da yazarın başarısı sebebiyle okumaktan vazgeçemiyorum. Öyle güzel içine aldı ki beni hikaye; sabaha karşı biten bu kitabı bırakıp, biraz da acaba devamı mutluluğa açılır mı diye Neredesin Şelale? kitabınıda bir 20 sf. okumak gereği hissettim. Acı seven, dram sevenlere tavsiye olunur.

Ekrem Özkara, bir alıntı ekledi.
 12 Haz 17:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Çocuk terbiyesi çocuğa ( davranış öğretmek ) değil
( duyarlılık ) ve ( irade ) kazandırmaktır."

Doğal Ebeveynlik, Adem Güneş (Sayfa 15)Doğal Ebeveynlik, Adem Güneş (Sayfa 15)