Çalışkanarı Çiğdem Özdemir'in Kapak Resmi
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Psikopat 2'ı inceledi.
25 Mar 23:43 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Malum depresif başlayan bir devam kitabı idi. Fena da ilerlemiyordu aslında ama yoksa bu ticari kaygılarla uzatılan ve arkasıyarına bağlanan bir kitap mı acaba diye düşünüyordum ki, sonu çarpıcı bitti. Bu durumda tüm kötü düşüncelerimi geri alıyorum ve okuyun diyorum. Güzel bir ikinci kitap.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Psikopat'ı inceledi.
25 Mar 23:22 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 8/10 puan

Wattpad'de yazılan bir ergen-genç kitabı. Ama açıkçası sevdim, beğendim, eğlendim. Bir çok akılla beraber yazıldığı için mi bilemem akıcı, güzel bir hikayeydi. Kendi içinde sürprizleri vardı. Valla güzel de kafa dağıttı. Şahsen aşk romanı severlere tavsiye ederim.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Mevlana Çağırınca'yı inceledi.
 25 Şub 12:12 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serdar Özkan anlatımı basit, kalemi yumuşak bir yazar. Seviyorum O'nu okumayı.
Bu kitapta bir çeşit dine ya da Mevleviliğe değil de sanki yumuşak yumuşak Allah'a çağrı idi. Bak, gör, hisset diyordu her sayfada. Özel hissettim kendimi, sıcak ,rahat, huzurlu, çünkü Allah her yerdeydi, bizimleydi ve her şey mucizeydi.
Kanımca ara ara okumak gerek, depresifken, mutsuzken, yetersizlik yaşarken. Hatırlamak için tüm evrenin bir mucize hatta insanın mucize olduğunu.
Ve diyebilirim ki bu kitap son dönem kişisel ve dinsel gelişim kitabı olarak piyasaya çıkan bir çoklarında yazanlara göre çok daha romansı, çok daha güzel ifadelerle anlatılmış Allah'ı, insanı, mucizeyi ve kendine inanıp güvenmeyi. Kesinlikle okunmalı kategorisinde olmalı, mutlaka okunmalı.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Tutsak Güneş'i inceledi.
18 Şub 15:12 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ayşe Kulin yaşlandıkça daha da cesurca yazıyor sanırım. Giderek siyasal eleştiriye dönüşüyor anlattıkları, kurguladıkları. Tam anlamıyla böyle bir roman Tutsak Güneş'te. Hikayedeki zayıflıklarda bu nedenle diye düşünüyorum.

Sıkılmayaydım iyiydi. Hakikaten iyi kitaptı ama Demirkıran'ın egosunu bazen çekemiyorsunuz. Adam sizi döve döve geliştiren çok çok farklı bir kişisel dövümcü pardon gelişimci. Kitabın sayfa sayısı da bazen hem elinize aldıkça kolunuzu hem de okudukça zihninizi yoruyor. Farklı tavır ve tarz ile gelişmek isteyenler buyursun

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Avcunuzdaki Kelebek'i inceledi.
 13 Şub 08:54 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Alanında tek geçeceğim, muhteşem bir kişisel gelişimcini, iyi bir kariyerde yükselme kitabı. Ama kariyer deyince öyle şirkette ne yaparım türü değil. Hayat kariyerinde nasıl yükselirim, ben, kendim, kişi olarak, kendi kişiselimde hedefim ne, ne amaçla yaşıyorum sorularına karşılık bulduran, bunu yaparken sizinle sohbet ettiği izlenimi ile yazılan iyi bir kitap.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Kaptanın Teknesi'ni inceledi.
10 Şub 22:39 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

İtiraf etmeliyim ki çok eğlendim kitabın başlarında ve dedim ki "dünya var oldukça beleşçi üniversiteliler yani bizler hep var olacağız, hem de hiç utanmadan!" :D
Farklı ve etkileyici ve tarzı farklılığı ile güzel bir kitaptı. Ne felsefe yapıyor ne de boşa mı okuyorum ki hissi uyandırıyor. Üstelik gerçekten sizi sarıp sarmalıyor. en az 3 gecemi ve rüyalarımı esir aldı "şimdi ne olacak?" soruları. Ancak sonu tahmin edilebilirdi ve bu tatmin de güzel bir duyguydu.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir, Biz Babasız Büyüdük'ü inceledi.
10 Şub 22:34 · Kitabı okudu · 17 günde · 7/10 puan

Kitap Fuarında bulduğum bir kitap, alırken tabi ki Cengiz Aytmatov'un Rusça kitaplarını Kırgızca'ya çok büyük bir ustalıkla çevirdiğini duymam etkindi. Kitap bolca Aytmatov'u hatırlatsa da farklılıkları da fazlaydı. Hele ki en sondaki Aygaşka hikayesini sanki Gülsarı'yı okurmuş gibi okuyorsunuz fakat okumaya başlamadan verdikleri bilgiler sayesinde öğreniyoruz ki, bu hikaye tam 10 yıl önce yazılmış.
Kırgız ve bozkır hikalerini ve de C. Aytmatov sevenler için tavsiye edilir.