Yatağımdaki Yabancı Historical Serisi 2

7,8/10  (17 Oy) · 
58 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.077 gösterim
Dört yıl önce Isabel’e mantık evliliği yapmayı teklif ettiğinde Gray vurdumduymaz bir yakışıklıdır fakat artık genç adamın içindeki o çocuksu serseriden geriye eser kalmamıştır. O artık sırların içine gömülmüş ve kaybolduğundan beri yaptığı şeyler hakkında hep sessiz kalmıştır.
AŞKSA BU OYUNUN EN BÜYÜK SÜRPRİZİ
Isabel’in kolaylıkla başa çıkabildiği o pervasız genç artık yoktur ve bu tutkulu adam ehlîleştirilemez gibi görünmektedir. Genç kadın, Gray’in içinde yanan ateşi keşfetmeye cesaret edebilecek ve karşı konulamaz bir yabancıya dönüşen âşığına içini açabilecek midir?

"Nefes kesici olmayan tek bir satırı dahi yok."

- Romance Junkies -

"Cüretkâr bir biçimde özgün, cesur ve duygusal.Zekice kurgulanmış."

- Romantic Times -

"Sylvia Day'in kitapları her kadının hak ettiği bir ödül."

- Teresa Medeiros -

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053431022
 • Orijinal Adı:
  The Stranger I Married
 • Çeviri:
  Müge Kocaman Özçelik
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
26 May 21:17 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Okuduğum ilk Sylvia Day kitabıydı.

Isabel'in, Gray'e karşı olan tutumunda bazen ona hak verdim; bazense bırak şu inadı, görmüyor musun adam sana deliler gibi aşık demekten kendimi alamadım. Sonuçta ben de olsam en yakın arkadaşıma aşık olmaya başta çekinirim ve ayrıca Gray daha önceden sevmiş olduğu kadına da pek sadık değildi, doğal olarak insan ilerde bu adam bana da aynısını yapabilir diye düşünüyor.

Gray, aşık olduğum kitap karakterleri arasındaki yerini aldı. Dört sene sonra geri dönen Gray daha aklı başında, geçmişinden dersini almış ve Isabel'i kazanmak için elinden geleni ardına koymayan tapılası biri.

Kitabın ismi de hikayeye tam oturmuş.

Yalnız ilk kez bir Pegasus kitabında çeviri hataları gördüm. Elbette çevirisi gerçekten iyi olanlarda bile bir iki hata vardır ara sıra bunlar Pegasus'ta da görülüyor ancak bu kitabın bazı cümlelerinde ne anlatıldığını cidden anlamadım. Kim ne yapmış, ne demiş biraz karışmış bu kitapta.

Bunu haricinde kitaptan memnun kaldım.

Merve Aslankılıç 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabın ilk sayfasını açıp okumaya başladım ve iki sayfa okuduktan sonra kafamda koskocaman bir ön yargı oluştu. Sonuçta Isabel her zaman okuduğumuz el değmemiş, genç İngiliz leydilerinin yanında bile geçmiyordu. Gerard zaten hovardanın dik alasıydı. "Bu kitap nasıl bitecek" diye isyan ettim başta. Ancak ilerledikçe kitap elimden düşmedi! Crossfire'dan sonra yazarın bu kitabını okumak değişik geldi. Sonuçta tarihi bir romandı ve yazarın modern romanlarından birini okuduktan sonra garip gelmişti.

Kitap ilerledikçe yazarın ne kadar iyi bir iş çıkardığını gördüm. Bu kitap sekiz puanlık çünkü karakterler çok savruktu. Demek istediğim, kafalarının içine bir türlü giremedim. Mesela Isabel sevgilisinden ayrılmış, ne ara nasıl ayrıldı bunu anlayamadım. Bazı noktalar tamamlanamamış gibi geldi bana.

Bu kitap gerçekten ön yargılarımı yıkan bir kitap oldu. Siz siz olun asla "bu konu da okunur mu?" demeyin. Bakın, kadın nasıl okutmuş kitabını...

PINAR DEĞİRMENCİ 
11 May 19:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ikinci kitapta birinci kitabı aratmadı o neydi öyle insanı alıp götüren bir halı var yazarın. Gerçekten böyle ayrıntılı yazılan kitaplar farklı oluyor. Gerçi adamlar her zaman doyumsuz kızlar önce Hayır demeleri ilginç sonrası ise tutkulu saatler tabi. Kadın iyi bu konuda gerçekten fena bir kalemi var. İnsan başladı mi okuyor yani bu tür seviyorsanız hoşunuza gidecektir. Kitapta geçen iki aşkta iyiydi bence mürekkep lekeli parmağı ile yakışıklı kontu baştan çıkaran kızımız da çok renkliydi neyse güzel türünde.

Eda Arda Ylmz 
29 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Sürekli sevişen insanlar ve kimin eli kimin cebinde belli deģil kitapta ama arada bu tarzlar romantizmi unutanlar ićin vasatin biraz ustu denilebilir.Kitaplar degerlidir.O yuzden tavsiye ederim.Rahatsizlik duydugum birsey yoktu kitapta.